A co na prezent dla solenizanta? Mam dwie propozycje urodzinowego DIY, dla chłopca i dla dziewczynki – pudło na resoraki dla małego fana motoryzacji oraz kreatywne lale dla początkującej projektantki mody.

Polecam wypróbować! 😊

 

Tymczasem do zorganizowania urodzin w towarzystwie lamy przydadzą się:

 - zestaw papierowych tagów z lamą

- taśmy samoprzylepne z motywem lamy

- blok rysunkowy i kolorowy blok techniczny

 - bibuła marszczona

- rafia, koraliki, klamerki, pomponiki

- mazaki lub markery

- farby akrylowe w pastelowych odcieniach + pędzle gąbkowe

- lakier ochronny

- zbędne słoiki

- nożyczki, ołówek, klej

 

Samodzielne przygotowanie imprezowych gadżetów świetnie rozkręca przed główną imprezą, dlatego nie namawiam do kupowania gotowych akcesoriów, choć być może to najprostsza droga. Lepiej spędzić czas razem i wspólnie zaangażować się w to ważne wydarzenie.

Zaproszenie jak marzenie

Punkt pierwszy przygotowań - zaproszenia urodzinowe. Zróbcie je na bazie bloku technicznego i kilku ciekawych dodatków. Wystarczy komplet tagów, pompony na tasiemkach i mazaki do zaadresowania, a stworzycie fajną i spójną kolekcję karnetów. Moje lamy i wigwamy całkiem dobrze prezentują się w pastelach :)

Pomysły na urodzinową zastawę

Zwykłe słoiki łatwo przemienić w bajeczne naczynia, do których można włożyć suche przekąski, takie jak paluszki czy wafelki. Świetnie nadadzą się też do przechowania sztućców. Jak je ozdobić, by przestały być transparentne i ciekawie się odznaczały? Pomalować :) Ja pokryłam słoiki z zewnątrz farbą akrylową, poczekałam aż ta wyschnie, a potem zaimpregnowałam lakierem. Niektóre "ubrałam" w farbę do połowy, separując powierzchnie papierową taśmą. Do dekoracji użyłam też taśmy samoprzylepnej z motywem lamy i napisem no drama. Idealnie, przecież nie ma się czym stresować, tylko czerpać garściami z przyjęcia i wybornie się bawić :)

Jeśli organizujecie przyjęcie w plenerze pewnie przydadzą się jednorazowe naczynia. Nie jestem ich zwolenniczką, a jeśli muszę, posiłkuję się papierowymi tackami i kubkami. Kubki i tacki można ozdobić mazakami. Obrzeża tacek ozdobiłam szlaczkami, a na środku odbiłam stemplem mini kaktusy, to w zupełności wystarczy. Lepiej nie naklejać na talerzyki naklejek, żeby ich przypadkiem nie zjeść razem z tortem ;) Tagi z lamą sprawdzą się również jako etykietki przy kubkach. Można je przywiązać sznurkiem, a na odwrocie opisać imieniem. To ułatwi dzieciom sięganie po swoje naczynia i być może stanie się pretekstem do zawierania nowych znajomości :)

Upominek dla gościa

Solenizant  na pewno dostanie mnóstwo prezentów, ale miłym gestem jest też odwdzięczenie się gościom za przybycie, na przykład słodkim upominkiem. Zapakujcie go do torebki wykonanej w formie piniaty, czyli paczki wypełnionej słodyczami. W  tradycji latynowskiej piniaty są zawieszane, a następnie strącane pałką, by wydobyć ukryte w środku łakocie. Można zorganizować taką zabawę na zakończenie imprezy, albo po prostu wręczyć przygotowaną paczuszkę na do widzenia :)

Jak wykonać torebkę w takiej wersji? Odetnij kawałek bibuły z rolki i natnij brzeg nożyczkami, w ten sposób powstaną szeleszczące frędzle, którymi okleisz torebkę. Torebkę można dodatkowo owinąć sznurkiem i udekorować pomponikami lub koralikami. Będą śliczne.

Inspiracje na dekoracje

Z pomocą tagów i naklejek z lamą można wyczarować różne dekoracje: wiszące, unoszące się, stojące :). Doczepcie tagi do sznurka i zawieście nad stołem w charakterze girlandy. Spróbujcie też bibułą (tą wykorzystaną do ozdabiania torebek) okleić balony (napełnione helem będa mega atrakcją), albo ozdobić nimi  "otagowane" medale dla zwycięzców urodzinowych konkurencji.

Co jeszcze urodzinowego można wymyslić z tagami? Zróbcie burzę mózgów podczas wspólnego tworzenia, z pewnością zaskoczycie siebie nawzajem :)