Spis treści:
- Vianek olejek do demakijażu, Seria Łagodząca
- Nature queen olejek do demakijażu odżywczy
- Nacomi olejek do demakijażu cera normalna i sucha
- Resibo olejek do demakijażu
- Miya olejek do demakijażu My Super Skin
- Na czym polega oczyszczanie dwufazowe?
- Jak stosować olejek do demakijażu?
1. Vianek olejek do demakijażu, Seria Łagodząca
Jeśli masz wrażliwą i skłonną do podrażnień cerę, to idealne rozwiązanie dla ciebie! Zawartość oleju z pestek winogron i słonecznikowego czyni tę formułę idealną dla cery dojrzałej. Dzięki olejowi rycynowemu produkt świetnie oczyszcza. Wszystkie składniki pochodzą z upraw ekologicznych. Kosmetyk niekoniecznie jednak sprawdzi się do cery trądzikowej i tłustej z uwagi na wykazującego działanie komodogenne oleju kokosowego.
2. Nature queen olejek do demakijażu odżywczy
Kosmetyk o bardzo bogatej formule, zawierającej w składzie między innymi olej ze słodkich migdałów, olej abisyński i olej awokado. Kosmetyk pobudza regenerację komórek skóry i delikatnie pielęgnuje.
3. Nacomi olejek do demakijażu cera normalna i sucha
Idealny produkt do cery ze skłonnością do przesuszania. Zawiera w składzie olej arganowy, z pestek winogron, inca inci, marula i jojoba, a także głęboko oczyszczający olejek rycynowy. Przystępna cena i naturalny skład oraz lekka niezapychająca porów formuła to największe zalety tego kosmetyku.
4. Resibo olejek do demakijażu
Uniwersalny produkt do każdego rodzaju cery, który świetnie usuwa nawet makijaż wodoodporny. Reguluje procesy wydzielania sebum, a jednocześnie odbudowuje płaszcz hydrolipidowy.
5. Miya olejek do demakijażu My Super Skin
Zawiera olejek kameliowy, z białej lilii i ryżowy. Jest bardzo łagodny dla skóry i oczyszcza, a jednocześnie pielęgnuje. Jeśli zależy ci na dobrym zmywaniu wodoodpornego makijażu, wybierz ten olejek. Sprawdzi się on nawet do cery bardzo wrażliwej.
Olejek to bardzo ważny element codziennej pielęgnacji! Jeśli dobierzesz odpowiedni produkt do swojej cery, szybko zauważysz poprawę jej kondycji.
Wielu osobom olejek może kojarzyć się z substancją, którą nakłada się na końcu rytuału pielęgnacyjnego celem zagwarantowania cerze ochrony i domknięcia nawilżenia. W rzeczywistości jednak idealnie sprawdza się on również w pierwszym etapie oczyszczania skóry. Kosmetyk o olejowej bazie to jeden z dwóch fundamentów oczyszczania dwufazowego — rytuału, który dotarł do nas z Dalekiego Wschodu. Dzięki niemu możliwe jest całkowite usunięcie zanieczyszczeń ze skóry, nie tylko z jej powierzchni, ale również głębszych warstw. Czym jest oczyszczanie dwufazowe i jaką rolę odgrywa w nim olejek do demakijażu?
Oczyszczanie dwufazowe — na czym polega?
Metoda oczyszczania dwufazowego może w krótkim czasie polepszyć twój stan skóry, zwłaszcza jeśli zmagasz się z niedoskonałościami. Często okazuje się bowiem, że problem tkwi nie w diecie, niewłaściwie dobranych kosmetykach, genetyce czy stresie, ale po prostu w niewłaściwym usuwaniu zanieczyszczeń ze skóry. Jeśli używasz tylko jednego produktu i myjesz cerę raz, na twojej skórze wciąż mogą pozostać bakterie i pozostałości makijażu. To z kolei prowadzi do zapychania porów, a w konsekwencji stanów zapalnych.
Usuwając zanieczyszczenia dwufazowo, masz szansę na dotarcie do głębszych warstw skóry. Zasada jest prosta: tłuste kosmetyki do tłustych zanieczyszczeń, a wodne do wodnych. Pierwszy etap takiego rytuału to zastosowanie kosmetyku o tłustej bazie. Służy on przede wszystkim usunięciu makijażu, ale nawet jeśli nie stosujesz kosmetyków kolorowych, nie omijaj go. Tłustym kosmetykiem skutecznie usuniesz również choćby sebum.
W tym etapie najczęściej stosuje się mleczka, olejki do demakijażu lub czyste oleje.
Druga faza oczyszczania wymaga zastosowania kosmetyku o wodnej bazie, na przykład żelu, pianki czy płynu micelarnego. Skóra oczyszczona jest już wtedy z zanieczyszczeń, dzięki czemu kosmetyk może wniknąć w głębsze warstwy skóry, usuwając choćby pozostałości potu.
Olejek do demakijażu — jak stosować?
Powyżej opisana metoda jest najlepszym sposobem na usunięcie zanieczyszczeń z cery. Nie polecamy stosowania wyłącznie olejku, a następnie kremu czy serum. Nie wystarczy również samo przemycie wodą po oczyszczaniu olejowym — wykorzystaj żel lub piankę, aby oczyścić pory.
Demakijaż olejkiem możesz przeprowadzić z wykorzystaniem wacików, jednak nie jest to najzdrowsze dla skóry rozwiązanie, zwłaszcza jeśli mierzysz się z problemem niedoskonałości. Wszystko dlatego, że ten sposób nieuchronnie wiąże się z pocieraniem, co może sprzyjać roznoszeniu się bakterii i podrażniać skórę. Lepszym rozwiązaniem jest nałożenie kilku kropi olejku na dłonie, rozprowadzenie po twarzy i dokładne wmasowanie, a następnie zmycie odrobiną wody.
Dobrym pomysłem będzie również wykorzystanie gąbki konjac, którą możesz rozprowadzić, wmasować i zmyć olejek bez podrażniania skóry.
Więcej na temat tego gadżetu przeczytasz w artykule „Gąbka konjac – azjatycki must-have do mycia twarzy. Dlaczego warto jej używać?”.
Zdjęcie okładkowe - źródło: Shutterstock
Komentarze (0)