Miłość od wieków stanowiła natchnienie dla twórców i artystów. Bywała tematem najpopularniejszych wierszy, poematów, tekstów piosenek, opowiadań czy powieści. Te ostatnie cieszą się ostatnio rosnącą popularnością. Z myślą o wszystkich, którzy szukają w tym gatunku książki dla siebie przedstawiamy zestawienie polecanych romansów i erotyków, które szturmem zdobywają serca czytelników na całym świecie.

Romanse współczesne

Wszyscy marzymy o prawdziwej miłości, szukamy swojej połówki, swego przeznaczenia, które nietrudno przeoczyć. Podobnie jest z bohaterami powieści Adele Parks – „Spotkanie w chmurach”. Ona – wrażliwa, ufna i poszukująca miłości. On – zimny cynik po przejściach. Postaci kontrastowe, ale – podobno – przeciwności się przyciągają. Ich wspólna podróż się kończy, ale to dopiero początek drogi bohaterów.

Gdzie najlepiej poznać przyszłą żonę? W biurze matrymonialnym. Tak przynajmniej sądzi bohater powieści Jennifer Probst – „Dotyk miłości”. Najpierw jednak się rozczarowuje, a kiedy przychodzi do biura zrobić awanturę właścicielce, spotyka tam obiekt swoich westchnień.

Romans dla nastolatek

Ona – 17-letnia, szalona, przebojowa licealistka. On - dojrzały mężczyzna, rozczarowany kobietami. Poznają się, gdy on uległ wypadkowi. Szybko połączyła ich miłość. On odzyskał radość życia i wiarę w szlachetne uczucia, ona poznała prawdziwą miłość. Sytuacja jak w baśni o spełnianiu marzeń. Mowa o książce ”Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie” Federico Moccia.

Literatura erotyczna

Miłośniczki literatury erotycznej z pewnością znają to nazwisko - aktualnie najbardziej gorące w tym gatunku literackim. Mowa o Sylwii Day, autorce 4-tomego cyklu „Dotyk Crossa”. Tytułowy Cross to przystojny i bogaty mężczyzna (która z pań o takim nie marzy?). Eva to atrakcyjna kobieta po przejściach. Jak grom z jasnego nieba spada na tę parę miłość. Miłość gorąca, namiętna i czuła, ale też skażona udręką, zazdrością i rozczarowaniem. Akcja toczy się szybko, sceny erotyczne przedstawione są ze smakiem, miłość prawie jak z bajki. Po pierwszej części nie trzeba się rozstawać z bohaterami na długo. Wystarczy sięgnąć po kolejne tomy: „Płomień Crossa”, „Wyznanie Crossa” i „Wybór Crossa” – równie emocjonujące i przepełnione erotyzmem.

Pochłonąwszy te cztery tomy, warto sięgnąć po kolejną powieść Sylwii Day. Jej tytuł to ”Tylko mnie poproś” Tym razem akcja toczy się w XVIII Londynie. Oto oni: Elizabeth i Marcus, niegdyś odepchnięty przez tę kobietę. Przewrotny los na nowo splątał ich drogi. Obydwoje przeżywają sprzeczne uczucia: bronią się przed miłością i jednocześnie bardzo jej pragną. Książka jest pełna intryg, namiętności i pożądania. Bohaterowie piękni, o skomplikowanych i bogatych osobowościach, a miłość - gorąca, której nie sposób się oprzeć.

I na koniec absolutny hit szturmem podbijający listy bestsellerów na całym świecie. „50 twarzy Greya”  - książka, która przepełniona jest wysmakowanym erotyzmem. Wraz tą powieścią warto zamówić przedpremierowo film oraz kupić soundtrack z filmu (Fifty Shades Of Grey) – dzięki temu czytanie nabierze jeszcze więcej pikanterii.

Zanurz się w świeci romansów – ich bogatą ofertę znajdziesz na empik.com tutaj. A jest z czego wybierać!

Po więcej inspiracji zajrzyj do naszego działu Pasja Czytam.