Współczesne dzieci jako odbiorcy kultury są bardzo wymagające i wiedzą o otaczającym je świecie dużo więcej niż ich rówieśnicy kilkadziesiąt lat temu. Bajki o pięknych, bezbronnych księżniczkach i ratujących je rycerzach odchodzą do lamusa. Aby je zadowolić, a jednocześnie zainspirować, potrzeba treści, które są naprawdę poruszające. Autorzy „Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi” oraz „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” znaleźli na to sposób.
 

 

 

Dla tych, którzy nie chcą być rycerzami

Zamiast zabijania smoków wolą planować zawodowe kariery – współcześni chłopcy chcą być wyjątkowymi mężczyznami, a książka Bena Brooksa jest jak praktyczna instrukcja dorosłości w najlepszym wydaniu. „Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi” walczą ze stereotypami i przedstawiają prawdziwą istotę „męskości”, która objawia się życiem na własnych zasadach.
 

 

 

Zbiór ponad 100 wciągających i fascynujących historii mężczyzn, oparty na faktach z życia najwybitniejszych jednostek, to pełna pozytywnej motywacji, pozycja obowiązkowa dla młodszych i starszych chłopców. W gronie opisywanych przez autora bohaterów znaleźli się mężczyźni z wielkimi osiągnięciami w różnych dziedzinach. Wśród nich są najwybitniejsze nazwiska polityków, sportowców, artystów i naukowców, m.in.: Baracka Obamy, Stephena Hawkinga czy Lionela Messiego. „Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi” są też godne uwagi ze względu na oryginalną szatę graficzną - ilustracje Quintona Wintera doskonale uzupełniają niezwykłą treść książki.
 

 

 

Dziewczyny mają moc

Silne kobiety wyrastają z silnych dziewczynek – warto o tym pamiętać podsuwając książki swoim córkom. Elana Favilli i Francesca Cavallo z propozycją bajek na dobranoc nie mają sobie równych. Stworzony przez autorki zbiór biografii nieprzeciętnych kobiet, to działająca na wyobraźnię porcja motywacji do przełamywania stereotypów związanych z płcią i ograniczeniami, jakie sobie narzucamy jako społeczeństwo. Opisane w niej zostały m.in.: Coco Chanel, Katarzyna II, Frida Kahlo czy Irena Sendlerowa. Pierwsza część „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”, sfinansowana ze środków crowdfundingowych, odniosła wielki sukces na całym świecie, przez co autorki zdecydowały się na wydanie kolejnego tomu książki.
 

 

 

W najnowszej, drugiej części „Opowieści na dobranoc na młodych buntowniczek.” znalazło się 100 nowych opowieści, bazujących na sugestiach, jakie autorki otrzymały od czytelników z różnych zakątków świata. W tej części pojawi się przekrój wielkich kobiet od Nefretete po Beyonce. To co wyróżnia obie publikacje to niezwykła bajkowa narracja, która sprawia, że przytoczone biografie mają jeszcze większą moc oddziaływania i napełniają wiarą we własne marzenia i kobiecą siłę.