Hulajnoga elektryczna terenowa – jaką wybrać? Ranking 2023

Poniższy ranking zawiera pozycje, które w naszej ocenie są warte uwagi. Każda opisana hulajnoga elektryczna terenowa pomimo oczywistych różnic, w swojej kategorii cenowej stanowi ciekawą propozycję godną polecenia.

Hulajnoga elektryczna terenowa Motus PRO 10 2022

 • Waga: 22,7 kg
 • Maksymalna prędkość: 50 km/h
 • Zasięg: 70 km
 • Maksymalne obciążenie: 120 kg
 • Czas ładowania akumulatora: 9-10 h

Motus Pro 10 to hulajnoga elektryczna terenowa wyposażona w silnik o mocy znamionowej 600 W (max. 810 W) oraz baterię 12 Ah. Jest to połączenie, które pozwala na pokonanie dystansu ok. 70 km oraz rozpędzenie pojazdu aż do 50 km/h. Kluczowym parametrem zarówno tego modelu, jak również pozostałych hulajnóg terenowych jest zawieszenie oraz zastosowane ogumienie. W przypadku Motus Pro 2022 wykorzystano amortyzację wahaczową oraz 10-calowe opony pneumatyczne, które nie tylko znacznie poprawiają komfort jazdy, ale także zapewniają przyczepność podczas poruszania się w każdym terenie. Nie bez znaczenia jest również układ hamulcowy. Hulajnoga elektryczna terenowa Motus PRO 10 została wyposażona w dwa niezależne hamulce tarczowe obsługiwane przez klamki zamontowane na kierownicy pojazdu, która zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością przypomina rozwiązania rowerowe. Wygodne gripy, czytelny wyświetlacz LCD, manetki służące do wybierania trybów i sterowania mocą hulajnogi to tylko niektóre z zainstalowanych elementów. Warto nadmienić, że wysokość kierownicy jest regulowana, co pozwala na ustawienie parametrów pojazdu optymalnie do wzrostu użytkownika.

Poza cechami, które są niezwykle przydatne w terenie, Motus PRO 10 posiada również funkcje oraz dodatki znane z rozwiązań miejskich. Pełne oświetlenie, pulsacyjny „STOP”, tempomat, dzwonek czy możliwość złożenia do kompaktowych rozmiarów zdecydowanie wpływają na jej funkcjonalność. Całkowita waga hulajnogi wynosi 22,7 kg, maksymalne obciążenie to 120 kg natomiast czas pełnego cyklu ładowania akumulatorów trwa ok. 9-10 godzin.

 

Hulajnoga elektryczna terenowa Motus PRO 10 2022

 

Hulajnoga elektryczna terenowa Kugoo Kririn G2Pro

 • Waga: 26,7 kg
 • Maksymalna prędkość: 45 km/h
 • Zasięg: 55 km
 • Maksymalne obciążenie: 130 kg
 • Czas ładowania akumulatora: 7-8 h

Hulajnoga elektryczna terenowa Kugo Kirin G2Pro to model przeznaczony dla osób, które za rozsądną cenę chcą otrzymać produkt pozwalający na jazdę po zróżnicowanej nawierzchni. Silnik o mocy 600 W oraz litowo-jonowy akumulator 15 Ah, w zależności od wybranego trybu, pozwala na rozpędzenie pojazdu do prędkości 45 km/h, oraz przejechanie nawet 40 km na jednym cyklu ładowania baterii. Oczywiście są to zmienne parametry, na które wpływ ma m.in. rodzaj drogi czy waga kierowcy, niemniej dzięki pełnej amortyzacji oraz zastosowaniu 9-calowych kół uzbrojonych w opony z agresywnym bieżnikiem, jazda po szutrach czy lesie może być równie przyjemna, co jazda po mieście. Za bezpieczeństwo oraz możliwość skutecznego zatrzymania hulajnogi odpowiadają dwa hamulce tarczowe, natomiast w celu zapewnienia widoczności na ścieżce czy drodze producent wyposażył hulajnogę w przednie i tylne światło. Solidna konstrukcja Kugoo Kirin G2Pro pozwala na maksymalne obciążenie wagą 130 kg, co czyni ten model uniwersalnym rozwiązaniem.

 

Hulajnoga elektryczna terenowa Kugoo Kririn G2Pro

 

Hulajnoga elektryczna terenowa Joyor S10-S

 • Waga: 27 kg
 • Maksymalna prędkość: 65 km/h
 • Zasięg: 70-85 km
 • Maksymalne obciążenie: 150 kg
 • Czas ładowania akumulatora: 10-12 h

Joyor S10-S to hulajnoga elektryczna terenowa o imponujących osiągach. Zasięg 70-85 km na jednym ładowaniu oraz maksymalna prędkość wynosząca 65 km/h (ze względu na regulacje Unijne ograniczona do 20 km/h) to zasługa zastosowania silnika o mocy 1000 W oraz 60 V baterii o pojemności 18000 mAh. Sterowanie pojazdem, wybór trybu jazdy oraz włączanie poszczególnych funkcji możliwe są dzięki prostemu, ale intuicyjnemu i czytelnemu panelowi sterowania. Ma to duże znaczenie, ponieważ w trakcie przemieszczania się możliwość obsługi funkcji hulajnogi bez konieczności odrywania wzroku od drogi jest bardzo ważna.

Za bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy odpowiadają 10-calowe koła wyposażone w terenowe opony bezdętkowe, niezależny hydrauliczny system amortyzacji przedniego i tylnego koła, jak również dwa duże hydrauliczne hamulce tarczowe umożlwiające skuteczne zatrzymanie hulajnogi. Dodatkowo, w celu zwiększenia widoczności na drodze, Joyor S10-S została wyposażona w wydajne kompletne oświetlenie umożliwiające jazdę po zmroku.

W celu zwiększenia funkcjonalności producent przewidział możliwość złożenia całej konstrukcji, co zdecydowanie ułatwia przenoszenie i przechowywanie. W tym miejscu warto nadmienić, że całkowita waga pojazdu to 27 kg, natomiast przewidziane maksymalne obciążenie wynosi 150 kg.

 

Hulajnoga elektryczna terenowa Joyor S10-S

 

Hulajnoga elektryczna terenowa Joyor S8-S

 • Waga: 22,7 kg
 • Maksymalna prędkość: 55 km/h
 • Zasięg: 75-90 km
 • Maksymalne obciążenie: 150 kg
 • Czas ładowania akumulatora: 12-14 h

Hulajnoga elektryczna terenowa Jayor S8-S to mocniejszy wariant opisywanej powyżej S10-S. Podwójny silnik o mocy 1200 W i bateria 48 V o pojemności 26000 mAh umożliwiają przejechanie dystansu dochodzącego aż do 90 km oraz rozpędzenie pojazdu do 55 km/h. Przemieszczenie się z taką prędkością, zwłaszcza w terenie, byłoby mało komfortowe i bezpieczne, gdyby nie skuteczny system amortyzacji, 10-calowe koła czy wydajne hydrauliczne hamulce tarczowe, w jakie został wyposażony model. Dzięki takiej konfiguracji nawet podczas jazdy w terenie jesteśmy w stanie zachować pełną kontrolę nad pojazdem. Zmiana prędkości, wybór trybów jazdy czy kontrolowanie pozostałych parametrów S8-S odbywa się z poziomu funkcjonalnego kokpitu, który został zoptymalizowany pod kątem wygody oraz funkcjonalności użytkowania.

W celu zwiększenia widoczności na drodze, jak również umożliwienia jazdy po zmroku, hulajnoga została wyposażona w wydajny przedni reflektor oraz widoczne z daleka tylne światło. Solidna aluminiowa konstrukcja, przy wadze 27 kg, umożliwia maksymalne obciążenie pojazdu wagą 150 kg. Jest to nie tylko wytrzymały, ale również bardzo funkcjonalny model.

 

Hulajnoga elektryczna terenowa Joyor S8-S

 

Hulajnoga elektryczna terenowa Kugoo Kirin G2 MAX

 • Waga: 31 kg
 • Maksymalna prędkość: 55 km/h
 • Zasięg: 60 km
 • Maksymalne obciążenie: 120 kg
 • Czas ładowania akumulatora: 8-9 h

Kolejna hulajnoga elektryczna terenowa w naszym rankingu to Kugoo Kirin G2 MAX. Model ten został wyposażony w silnik o mocy 1000 W zasilany z 48 V baterii o pojemności 20 Ah. Taka konfiguracja pozwala rozpędzić pojazd do prędkości 25 km/h, a po odblokowaniu nawet do 55 km/h. W zależności od stylu jazdy, jak również rodzaju drogi oraz wagi użytkownika, maksymalny zasięg KuKirin G2 może wynosić nawet 60 km, co jest wartością pozwalającą na swobodne poruszanie się zarówno po mieście, jak i poza nim bez obawy o wyczerpanie akumulatora.

Za komfort oraz bezpieczeństwo odpowiadają natomiast 10-calowe opony, niezależny system amortyzacji przedniego i tylnego koła, jak również elektroniczne i tarczowe hamulce. Sterowanie hulajnogą odbywa się z poziomu funkcjonalnego kokpitu, na którym umieszczono nie tylko czytelny wyświetlacz LCD, ale również włącznik wydajnego oświetlenia, które ma niebagatelne znaczenie podczas poruszania się po drogach w warunkach ograniczonej widoczności.

Solidna, ważąca 30 kg konstrukcja, pozwala na złożenie hulajnogi do kompaktowych rozmiarów, co zdecydowanie ułatwia transport oraz przechowywanie pojazdu. Warto również wspomnieć, że KuKirin G2 MAX została zaprojektowana z myślą o całkowitym obciążeniu wynoszącym 120 kg.

 

Hulajnoga elektryczna terenowa Kugoo Kirin G2 MAX

 

Hulajnoga elektryczna terenowa Kugoo Kirin G3

 • Waga: 25 kg
 • Maksymalna prędkość: 50 km/h
 • Zasięg: 45-55 km
 • Maksymalne obciążenie: 100 kg
 • Czas ładowania akumulatora: 8-10 h

Kirin G3 to hulajnoga elektryczna terenowa firmy Kugoo. Silnik o mocy 1200 W oraz litowa bateria 18 Ah pozwalają na jej rozpędzenie do prędkości 50 km/h. Można na niej pokonywać wzniesienia o nachyleniu dochodzącym do 25 stopni. W zależności od stylu jazdy, rodzaju drogi oraz wagi użytkownika, na jednym cyklu ładowania Kirin G3 jest w stanie pokonać dystans 45-55 km, co jest wartością pozwalającą na swobodne pokonywanie dłuższych tras bez obawy o zbyt wczesne rozładowanie akumulatora.

Pełne zawieszenie, skuteczne hamulce tarczowe oraz 10-calowe opony terenowe pozwalają na komfortowe i bezpieczne przemieszczanie się zarówno po równych ścieżkach rowerowych, jak również w lekkim terenie. Warto dodać, że hulajnoga terenowa Kirin G3 posiada dość duży deck o wymiarach 70x20 cm, co zdecydowanie wpływa na wygodę użytkowania. Pojazd został wyposażony w czytelny panel dotykowy LCD, na którym wyświetlane są najważniejsze parametry dotyczące jazdy.

Solidna aluminiowa konstrukcja waży zaledwie 25 kg, co w tego typu produktach jest bardzo dobrym wynikiem. Przekłada się to na funkcjonalność hulajnogi, tym bardziej że istnieje możliwość szybkiego złożenia ramy do kompaktowych rozmiarów. Całkowity udźwig pojazdu wynosi natomiast 100 kg.

 

Hulajnoga elektryczna terenowa KUGOO KIRIN G3

 

Hulajnoga elektryczna terenowa Ruptor R3 Cooper

 • Waga: 28 kg
 • Maksymalna prędkość: 45 km/h
 • Zasięg: 55 km
 • Maksymalne obciążenie: 150 kg
 • Czas ładowania akumulatora: 8-10 h

Dysponująca mocą 800 W (max. 1000 W) oraz wyposażona w 48 V baterię o pojemności 17,5 Ah hulajnoga elektryczna terenowa Ruptor R3 Cooper pozwala na pokonanie dystansu do 55 km oraz podróżowanie o maksymalnej prędkości wynoszącej 20-45 km/h. Ten uniwersalny i funkcjonalny pojazd dzięki zastosowaniu niezależnego zawieszenia przedniego i tylnego koła, skutecznym hamulcom tarczowym oraz drogowym oponom o średnicy 10 cali, jest nie tylko komfortowy, ale również bezpieczny. Bez problemu poradzi sobie na ścieżkach rowerowych, jak również na innego rodzaju gorszej jakości utwardzonych drogach. Istotną kwestią jest zainstalowane wydajne oświetlenie, które zapewnia doskonałą widoczność na drodze, jak i poza nią.

Sterowanie hulajnoga terenową Ruptor R3 Cooper odbywa się z poziomu kokpitu, na którym umieszczono duży i czytelny wyświetlacz LCD informujący o najważniejszych parametrach. Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość połączenia pojazdu ze smartfonem. Dedykowana aplikacja pozwala nie tylko na podejrzenie najważniejszych informacji o hulajnodze, ale również umożliwia jej zdalne zablokowanie.

Warto nadmienić, że ważąca 28 kg konstrukcja umożliwia złożenie jej do kompaktowych rozmiarów, co ma duże znaczenie podczas transportu oraz przechowywania pojazdu.

 

Hulajnoga elektryczna terenowa Ruptor R3 Cooper

 

Hulajnoga elektryczna terenowa Hiley Tiger 9 Pro

 • Waga: 29,5 kg
 • Maksymalna prędkość: 75 km/h
 • Zasięg: 70 km
 • Maksymalne obciążenie: 120 kg
 • Czas ładowania akumulatora: 4-5 h

Hiley Tiger 9 Pro to jedna z najdroższych, ale również najmocniejszych pozycji naszego rankingu hulajnóg elektrycznych terenowych. Model ten został wyposażony w dwa mocne silniki 1000 W, które w swoim szczytowym momencie generują moc 3000 W. W połączeniu z wydajnym litowo-jonowym akumulatorem 52 V o pojemności 20,8 Ah, na jednym cyklu ładowania można przejechać dystans dochodzący do 75 km oraz rozpędzić pojazd do prędkości 60 km/h.

Za komfort i bezpieczeństwo odpowiadają podwójna hydrauliczna amortyzacja, 10-calowe koła z oponami tubeless oraz skuteczne hamulce tarczowe przedniego i tylnego koła, które dodatkowo wspomagane są elektrycznie. Co więcej, w celu zwiększenia widoczności na drodze, poza wydajnym oświetleniem typu LED, większość elementów Hiley Tiger Pro jest podświetlana. Zdecydowanie wpływa to na poziom bezpieczeństwa podczas poruszania się w warunkach ograniczonej widoczności.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie karty NFC, bez której uruchomienie hulajnogi jest niemożliwe, oraz wykorzystania dwóch zasilaczy skracających czas pełnego naładowania akumulatora do 4-5 godzin. Poza tym dostępne są tu udogodnienia w postaci tempomatu, składanej kierownicy czy możliwości skonfigurowania dynamiki startu pojazdu. Całość waży 29,5 kg, natomiast całkowity udźwig Hiley Tiger 9 Pro wynosi 120 kg.

 

Hulajnoga elektryczna terenowa Hiley Tiger 9 Pro

 

Hulajnoga elektryczna terenowa Hiley Tiger 8

 • Waga: 22 kg
 • Maksymalna prędkość: 45 km/h
 • Zasięg: 55 km
 • Maksymalne obciążenie: 100 kg
 • Czas ładowania akumulatora: 6-8 h

W naszym rankingu nie można pominąć hulajnogi elektrycznej terenowej Hiley Tiger 9. Ten funkcjonalny model został wyposażony w 600 W silnik, którego moc szczytowa wynosi 1350 W. W połączeniu z 48 V baterią o pojemności 15,6 Ah, w zależności od stylu jazdy, ukształtowania terenu czy wagi użytkownika, uzyskano zasięg dochodzący do 55 km. Prędkość maksymalna natomiast to 20-45 km/h.

Za komfort oraz bezpieczeństwo jazdy odpowiadają 8,5-calowe koła, niezależny system amortyzacji oraz skuteczne hamulce bębnowe. Dzięki temu jazda po płaskiej nawierzchni czy lekkim terenie nie powoduje utraty kontroli nad pojazdem. Warto nadmienić, że Hiley Tiger 8 została wyposażona w wydajne oświetlenie przód/tył, światło stop, jak również podświetlaną boczną listwę akrylową, która nie tylko wygląda efektownie, ale również zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy po zmroku.

Producenci zdecydowanie się na nietypowy sposób uruchamiania hulajnogi. Została ona bowiem wyposażona w kartę NFC, bez której osoby trzecie nie będą w stanie włączyć pojazdu. Dodajmy do tego tempomat, możliwość skonfigurowania dynamiki startu czy opcję złożenia hulajnogi do kompaktowych rozmiarów. Całkowita waga produktu wynosi 22 kg a maksymalny udźwig 100 kg.

 

Hulajnoga elektryczna terenowa Hiley Tiger 8

 

W powyższym rankingu ujęliśmy hulajnogi elektryczne terenowe, które, choć różnią się od siebie mocą, pojemnością akumulatorów czy rodzajem hamulców i zawieszenia, ostatecznie zostały zaprojektowane w jednym celu – bezpiecznego oraz komfortowego poruszania się po każdym typie nawierzchni. Wszystkie wymienione modele w naszej ocenie stanowią ciekawe propozycje i warto je wziąć pod uwagę, decydując się na zakup tego typu pojazdu. Mamy nadzieje, że powyższy ranking ułatwi dokonanie wyboru.

Więcej przydatnych porad znajdziesz w pasji Trenuję.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock