Czym jest blender kielichowy? 

Blender kielichowy zaliczany jest do małych, wolnostojących sprzętów AGD. Jego nazwa pochodzi od kształtu pojemnika, w którym blenduje się żywność. Odbywa się ono za pomocą zamontowanych w podstawie ostrzy. Co więcej, w wielu modelach kielich jest wyposażony w wygodny uchwyt, dzięki któremu z łatwością można przelewać jego zawartość do innych naczyń. W trakcie pracy sprzętu nie trzeba przejmować się także ewentualnymi zabrudzeniami – wierzch kielicha jest zabezpieczony przez pokrywę, zapobiegającą chlapaniu.

Blender stojący philips

Blender do smoothie to bardzo funkcjonalny sprzęt, który pozwala na przygotowywanie zdrowych i szybkich przekąsek, jak i całych dań. Za jego pomocą można stworzyć kremowe koktajle oraz smoothie, bowiem bezbłędnie radzi on sobie z miksowaniem owoców i warzyw. Funkcje te są przydatne także podczas tworzenia różnorodnych zup w formie kremu. Stalowe ostrza poradzą sobie z kruszeniem lodu i mrożonych owoców i warzyw. Dzięki temu jadłospis nie musi ograniczać się wyłącznie do tych sezonowych.

Blender bezprzewodowy deerma

Na co zwrócić uwagę, wybierając blender

Chcąc dowiedzieć się, jaki blender kielichowy najlepiej sprawdzi się w kuchni, warto przede wszystkim przyjrzeć się jego funkcjonalności. Te kompaktowe sprzęty różnią się bowiem między sobą parametrami. W zależności od indywidualnych potrzeb kulinarnych można więc dowolnie przebierać w różnorodnych ofertach – a jest ich co niemiara! W Empiku oferujemy szeroki asortyment, który możecie odebrać w jednym z naszych salonów stacjonarnych, lub zamówić bezpośrednio do domu. Przy każdym sprzęcie znajdują się informacje o tym, jakimi atrybutami cechuje się prezentowany okaz. Podpowiadamy teraz, na co warto zwrócić szczególną uwagę!

Blender kielichowy ADLER AD 4076, 1000 W

Zainteresowani odkrywaniem nowych, kremowych smaków w pierwszej kolejności powinni przeanalizować moc swojego sprzętowego kandydata – im jest ona większa, tym dłużej blender będzie mógł pracować bez przerwy. W przypadku kielichowych może ona osiągać nawet 1700 W, co w porównaniu do jego ręcznego odpowiednika – którego moc sięga maksymalnie 900 W – pozwala na szybkie i sprawne przygotowywanie posiłków. Tuż obok mocy, istotnym parametrem są obroty. To właśnie one informują o szybkości, z jaką wirują zamontowane w sprzęcie ostrza, co finalnie przekłada się na szybkość blendowania produktów. W przypadku blendera kielichowego wysokoobrotowego kulinarni poszukiwacze mogą liczyć nawet na 19 tys. obrotów na minutę.

Blender kielichowy ZELMER ZSB4799

Pozostając w temacie ostrzy, bardzo ważnym parametrem są same noże – najlepiej gdy są one wymienne, bowiem bez problemu można zachować ich czystość, co wpływa na higienę pracy oraz żywotność samego sprzętu. Niezwykle istotny jest również materiał, z jakiego zostały one wykonane. W tej kwestii najlepiej stawiać na stal nierdzewną, która charakteryzuje się ogromną wytrzymałością. Poszukując odpowiedniego blendera, warto też zwrócić uwagę na ilość zamontowanych nożyków (im więcej, tym szybciej będziecie mogli cieszyć się swoimi posiłkami!) oraz pracę ostrzy. Niektóre sprzęty posiadają bowiem nożyki tnące w dwóch kierunkach, co znacznie usprawnia proces rozdrabniania jedzenia.

Wśród parametrów wyróżnia się również poziomy pracy. Możliwość regulowania prędkości jest niezwykle ważna, ponieważ nie zawsze potrzebujemy, aby nasz sprzęt pracował na najwyższych obrotach. Mówiąc o nich, warto wspomnieć również o użytecznej funkcji, jaką jest tryb turbo. To właśnie on staje się niezbędny, gdy przed blenderem kielichowym staje ciężkie zadanie, związane z rozdrobnieniem trudnych, zmrożonych produktów.

 

Blender kielichowy BOSCH MMB 43G2B, 700 W

 

Blender kielichowy – niezbędnik każdego kucharza! 

Poszukując więc odpowiedzi na pytanie, jaki blender kielichowy wybrać, trzeba przede wszystkim przeanalizować, do czego będzie on używany. Warto zaznaczyć, iż obsługa tego sprzętu jest bardzo intuicyjna, w związku z czym może korzystać z niego każdy, kto poszukuje nowych smaków. Sprzęt ten bez zarzutu sprawdzi się więc w każdym domu. Z racji swojej funkcjonalności, można podarować go komuś jako fantastyczny prezent! Zaletą tego kulinarnego urządzenia jest także kompaktowość – jak sama nazwa wskazuje, blender kielichowy wolnostojący można stawiać w dowolnym miejscu, a jego niewielkie rozmiary sprawiają, że nie zagraca on kuchennej przestrzeni.

Dla osób, które pragną wyłącznie co jakiś czas korzystać z urządzenia, polecamy sprzęty z niższej półki cenowej. Warto pamiętać, iż na dobry blender kielichowy nie trzeba wydawać fortuny! Można kupić go już za nieco ponad 100 złotych. Wielbiciele kremowych konsystencji, którzy nie będą mogli oprzeć się ciągłemu używaniu urządzenia, powinni zainwestować w jego rozbudowaną wersję. Funkcjonalny i wydajny sprzęt pozwoli im na dłużej cieszyć się z przygotowywania ulubionych potraw i przekąsek. Co więcej, wysokoobrotowy blender kielichowy może mieć również zastosowanie w profesjonalnych, restauracyjnych kuchniach.

 

Blender kielichowy AMICA BTM5012, 800 W

 

Współcześnie produkowane blendery kielichowe są wszechstronne, dzięki czemu ich konkurencyjność względem wielozadaniowych robotów kuchenny wzrasta z roku na rok. Osoby zainteresowane kupnem mogą wybierać spośród różnorodnych ofert, dostosowując sprzęt do swoich indywidualnych preferencji. W ten sposób każdy kucharz – zarówno pasjonat jak i zawodowy – zyskuje szansę szybkiego przygotowania pysznego jedzenia, czy napoju. Wszystko to odbywa się za pomocą jednego guzika, który wprawia w ruch cały mechanizm, odpowiedzialny za blendowanie produktów! Dobrze dobrany blender nie tylko cieszy oko swoim estetycznym wyglądem, ale również zaspokaja apetyt nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Więcej przydatnych artykułów znajdziesz w dziale Poradniki na Empik Pasje.

Zdjęcie okładkowe - źródło: Shutterstock