Ładowarka samochodowa w razie nagłej potrzeby

W długiej podróży zarówno kierowca, jak i pasażerowie samochodu będą najprawdopodobniej korzystać z wielu sprzętów elektronicznych. Telefon komórkowy, nawigacja, a nawet laptop – wszystkie te urządzenia trzeba od czasu do czasu naładować. W takim wypadku przydają się ładowarki samochodowe. Pozwalają one na podłączenie ich do gniazda zapalniczki samochodowej. Do uniwersalnej ładowarki wystarczy podłączyć kabel USB, aby rozpocząć ładowanie swoich urządzeń. Warto zaopatrzyć się w produkt, który umożliwi korzystanie z gniazdka zapalniczki kilku urządzeniom jednocześnie.

ładowarka samochodowa

Zestaw głośnomówiący do samochodu do bezpiecznych rozmów

Podczas podróży samochodem czasami trzeba wykonać połączenie głosowe. Nie wszyscy wiedzą, że przepisy zabraniają trzymania jedną ręką telefonu przy uchu. Mandat za korzystanie przez kierowcę podczas jazdy z telefonu, wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku, aktualnie wynosi 200 zł. Warto zatem zabrać do auta zestaw głośnomówiący lub słuchawkę Bluetooth do prowadzenia rozmów telefonicznych. Dzięki nim kierowca będzie mógł wykonywać lub odbierać połączenia bez konieczności robienia sobie przymusowego postoju na poboczu.

zestaw głośnomówiący

Uchwyt na telefon przydatny w czasie długich podróży

Wraz z zestawem głośnomówiącym warto zainwestować w uchwyt na szybę lub deskę rozdzielczą na telefon. Produkt może być przyklejany na przyssawkę do szyby lub montowany na kratkach wentylacyjnych samochodu. Dzięki temu ekran telefonu znajduje się przez cały czas w zasięgu wzroku kierowcy, co dodatkowo się przydaje, jeśli korzysta on z nawigacji w telefonie (np. Google Maps). Pozwala to też na wygodne zmienianie biegów, ponieważ obie ręce zawsze są wolne.

uchwyt na telefon

Mata masująca ułatwiająca relaks w godzinach szczytu

Przy długotrwałym siedzeniu w samochodzie najczęściej po pewnym czasie zaczynają boleć plecy. Kierowca funduje solidne obciążenie dla kręgosłupa, a przy tym ma ograniczoną możliwość ruchu. Wszystko to negatywnie wpływa na kondycję tylnej części ciała, często już mocno przeciążonej po pracy. Z tego powodu warto rozważyć zakup maty masującej. Te przydatne gadżety do samochodu podłącza się kablem do gniazda zapalniczki lub standardowego gniazdka elektrycznego w domu. Niektóre modele ponadto funkcję grzewczą, przydatną w wyziębionym aucie.

mata masująca

Termosy podłączane do gniazda zapalniczki, aby wypić coś ciepłego w korku

W czasie długiej podróży szybko postawi nas na nogi gorąca, mocna kawa. Dawka kofeiny zwiększy koncentrację kierowcy i odgoni zmęczenie. Nie trzeba zatrzymywać się na kawę na stacji benzynowej czy w restauracji, można przygotować ulubiony napój kawowy w domu i wlać go do termosu, który podłączymy później do gniazda zapalniczki samochodowej. Taki elektryczny kubek termiczny czy termos sprawdzą się zwłaszcza podczas zimowych podróży autem. Produkt marki Amio wyposażony jest ponadto w wygodny kubek umożliwiający komfortowe picie nawet w czasie jazdy.

kubek termiczny do samochodu

Podłokietnik do zrelaksowania przedramion w czasie jazdy

Wymuszona przez konieczność trzymania kierownicy pozycja rąk powoduje, że mogą one zacząć boleć. Można zakupić zatem podłokietnik, który będzie dodatkowym, wygodnym wyposażeniem auta. Dostępne są elementy uniwersalne, jak i podłokietniki przeznaczone do konkretnych marek i modeli samochodów.

uniwersalny podłokietnik

Nawigacja GPS, aby podróż zawsze prowadziła prosto do celu

Jeśli samochód nie jest wyposażony w system nawigacji satelitarnej, można kupić urządzenie peryferyjne, które okaże się przydatne przy jeździe zarówno po miastach, jak i drogach podmiejskich. Z nawigacją GPS nie będziesz mieć problemu z dotarciem do celu. Elektroniczne urządzenie wyposażone w aktualne mapy będzie wspomagało kierowcę w podejmowaniu decyzji, którędy jechać. Warto tutaj wybrać sprawdzonego producenta, takiego jak Navitel. Ich nawigacja E505 Magnetic sprawdzi się zarówno na krótkie, jak i długie podróże.

Akcesoria samochodowe być może nie są koniecznym elementem wyposażenia, lecz z pewnością ułatwiają i uprzyjemniają podróż. Warto zatem kupić wspomniane przez nas produkty, by uczynić każdą przejażdżkę znacznie przyjemniejszą.

nawigacja samochodowa

Więcej tekstów znajdziesz na Empik Pasje w dziale Motoryzacja.

Zdjęcie okładkowe: źródło: shutterstock.com