Na polskim rynku stale pojawia się wiele nowych, czasem nawet podobnie brzmiących wokalistek. Niektóre gwiazdy jednak szybko gasną… Oto Kasia Lins, która z pewnością nie należy do tej grupy. Jej muzykę można podsumować: autorska, inna niż wszystkie, oryginalna, hipnotyzująca…

 

Od zawsze związana z muzyką

Kasia Lins pochodzi z Poznania i ma 27 lat. Jej muzyczna przygoda zaczęła się 20 lat temu od nauki gry na fortepianie. Obecnie, Kasia jest wokalistką, pianistką, kompozytorką i autorką tekstów. Im głębiej zanurza się w świecie dźwięków, tym bardziej się na niego otwiera i eksperymentuje. Wokalistka zaprezentowała się szerszej publiczności w 2013 roku podczas występów w programie X Factor. Chociaż nie dostała się do finału tego show, zyskała sympatię widzów i liczną grupę fanów. W tym samym roku wydany został debiutancki album artystki - Take my tears, wyprodukowany przez międzynarodową wytwórnię płytową Evosound. Krążek wyróżnia się oryginalnym jazzowo-soulowym klimatem, ale ze względu na swoją specyfikę nie został wprowadzony do sprzedaży na polskim rynku. Rok temu, światło dzienne ujrzała Ep-ka Kasi - Save my boy z czterema utworami, które w doskonały sposób odzwierciedlały charakter zapowiadanego albumu.


Nie boi się skrajności

Nostalgiczny alt-pop z elementami folku, rocka i soulu jest wypadkową skrajnych upodobań Kasi Lins i jej przyjaciół, z którymi tworzy muzykę - wspomnianego już Michała Lange, a także Karola Łakomca. Jak przyznaje sama artystka, wykonawcy bliscy jej sercu to m.in. Joni Mitchell, Billie Holiday, a także Erykah Badu.
 

Znalezione obrazy dla zapytania kasia lins


Drugi debiut Lins

Wiersz ostatni - to tytuł nowej płyty Kasi, która nazywana jest „drugim” debiutem artystki.  Krążek ukazał się 23 lutego i od samego początku podbija serca fanów i krytyków. W albumie znajduje się trzynaście utworów, przy których artystka współpracowała z Marcinem Borysem i Michałem Lange. „Wiersz ostatni” to także tytuł singla, który promuje płytę. Kompozycja została stworzona do wiersza Władysława Broniewskiego.
 


Muzyka, obok której trudno przejść obojętnie

Utwory Kasi są oryginalne i magnetyczne. Charakteryzują się dźwiękami przestrzennych gitar i ujmujących harmonii wokalnych. Ich wyjątkowość dopełniają pełne emocji teksty, a także ciekawy dobór instrumentów, wśród których znajduje się np. oud czy wurlitzer.
 

Warto poznać Kasię i jej twórczość! Jej płyty szukajcie na empik.com.