W pewnym sensie to prawda, ponieważ poznaliśmy zakończenie walki z Dreszczem i losy Thomasa. Niestety, niewyjaśnione wątki pozostawiły mnóstwo pytań. Na szczęście, to nie koniec i w rozwikłaniu zagadek pomogą dwa sequele, których doczekał się „Więzień labiryntu”. Jedno jest pewne - fani dobrej i emocjonującej literatury dla młodzieży nie będą zawiedzeni!

„Więzień labiryntu" -  prequel. Skąd się wzięła Pożoga?

„Rozkaz zagłady” opowiada o początkach Pożogi, czyli niebezpiecznej choroby, która ogarnęła całą ludzkość. Książka przenosi nas w samo centrum kończącego się świata. Oczami Marka i Triny możemy zobaczyć skutki słonecznego rozbłysku i rozpoczęcie zupełnie nowej ery. W tamtym czasie nikt nie myślał jeszcze o Labiryncie, ani Strefie, ponieważ wokół pojawiało się mnóstwo morderczych bestii.

Fani serii poznają odpowiedzi na wiele pytań, które męczyły ich podczas zagłębiania się w świat „Więźnia labiryntu”. Młodzi bohaterowie wierzą, że straszną chorobę można pokonać, ale nie mają pojęcia, jak bardzo Ziemia zmieni się do czasu odkrycia lekarstwa.

Więzień labiryntu

„Kod gorączki" ak powstał Dreszcz

Po przeczytaniu trzech głównych książek i obejrzeniu ich kinowej ekranizacji, pozostaje pewien głód przygód i chęć rozwikłania niewyjaśnionych zagadek. Z pomocą przychodzi „Kod gorączki”, który opowiada historię Thomasa przed uwięzieniem w labiryncie. Dreszcz został już utworzony i ma tylko jeden cel – znaleźć lekarstwo na rozprzestrzeniająca się chorobę i uwolnić ludzi od cierpienia. Wiemy już, że zamierzają zrobić to za wszelką cenę.

Książka pozwala odkryć tajemnice znanych nam bohaterów i dowiedzieć się, w jaki sposób Dreszcz dotarł do Streferów. Czy Thomas i Teresa ukrywali coś przed swoimi przyjaciółmi? Jak zapewnia sam autor, James Dashner, wszystkie sekrety wychodzą na jaw. Opowieść zabierze czytelnika do czasu, kiedy chłopiec nie miał jeszcze pojęcia, o swojej wyjątkowości.

Więzień labiryntu kod gorączki

„Rozkaz zagłady” i „Kod gorączki” to pozycje, które powinny znaleźć się na półce fanów serii „Więzień labiryntu”. Są dopełnieniem oryginalnej trylogii będącej światowym bestsellerem ostatnich lat. Mało wam "Więźnia labiryntu"? Warto sięgnąć po film na bazie serii, w którym główną rolę gra Dylan O’Brien.

Więcej polecajek popkulturalnych znajdziesz na Empik Pasje. Magazyn Online.