Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Nowości
Język
Autor
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej

Książki romantyczne dla młodzieży

W naszym asortymencie dostępne są książki młodzieżowe z zakresu różnych gatunków literackich. Wśród nich można wyróżnić powieści przygodowe, fantastyczne, obyczajowe lub sensacyjne. Nastolatki bardzo chętnie sięgają także po romanse młodzieżowe, które cieszą się wśród nich coraz większym zainteresowaniem

Książki dla młodzieży o miłości - dawniej i dziś

Książki dla nastolatków o miłości powstawały już w latach 50.i 60. obecnego wieku. Pozycje z tamtych czasów koncentrowały się głównie na miłości w kontekście rodziny i życia domowego oraz promowały konwencjonalne postawy małżeńskie. Z końcem lat 70. romanse dla młodzieży zostały wyparte z ogólnego obiegu przez bardziej realistyczne powieści dla nastolatków. Odrodzenie gatunku miało miejsce w latach 80., kiedy to pisarze ponownie zaczęli tworzyć młodzieżowe romanse, ale już bardziej wzorowane na literaturze dla dorosłych. Czytanie książek o miłości przez młodzież nie spotykało się jednak z aprobatą rodziców oraz nauczycieli, którzy uważali, że książki te przekazują młodym ludziom niewłaściwe wzorce zachowań. Współcześnie romanse dla nastolatków stanowią jeden z najchętniej czytanych gatunków literackich, który znajduje swoich entuzjastów również wśród dorosłych czytelników.

Książki romantyczne dla młodzieży - charakterystyka

Książki dla młodzieży o miłości to popularna kategoria, po którą chętnie sięgają czytelnicy w wieku 12-18 lat. Pierwsze miłosne uniesienia spotykają bowiem nastolatków już w wieku szkolnym. Miłość nastoletnia może być prosta i piękna, ale też trudna lub niespełniona. Romanse dla młodzieży przedstawiają to uczucie w różnorodny sposób, ujawniając jego różne oblicza.

Książki romantyczne dla młodzieży dostarczają młodym ludziom wielu emocji i wzruszeń, pozwalają oderwać się im od codziennych problemów oraz zanurzyć w świecie miłosnych marzeń i uniesień. Bohaterowie romansów dla młodzieży często skonstruowani są w taki sposób, aby czytelnik mógł się z nimi utożsamić, znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania oraz utrwalić pewne postawy wobec napotykanych w życiu miłosnych sytuacji.

Fabuła młodzieżowych książek romantycznych często osadzona jest w dystopijnym lub fantastycznym świecie. Wciągające historie i złożone postaci głównych bohaterów, którzy zwykle przeżywają trudną lub zakazaną miłość, dostarczają wielu wrażeń i ukazują miłość dwojga młodych ludzi w dojrzały sposób.

Zapoznaj się z naszą ofertą literatury młodzieżowej, w tym książek przygodowych oraz romantycznych książek dla nastolatków i wybierz inspirującą lekturę dla siebie lub na prezent dla bliskiej osoby.

więcej