Autor: Beata Giska

 


Wiedźmin – klasyk polskiego fantasy, głośna gra i film z Michałem Żebrowskim w wersji blond, który delikatnie mówiąc poróżnił fanów... Proza była jednak na tyle dobra, że ekranizacją zainteresowali się zagraniczni twórcy.

Prace nad nowym, wiedźminowym projektem rozpoczęły się już w maju ubiegłego roku. Odpowiedzialnym za niego będzie m.in. Tomasz Bagiński, współtwórca czołówki gry o Wiedźminie, mający także na swoim koncie nominację do Oscara za film animowany „Katedra”. Przy produkcji ma również uczestniczyć sam autor sagi - Andrzej Sapkowski, pełniący funkcję dyrektora kreatywnego. Ma powstać 8-odcinkowy serial.

Miłośnicy powieści Sapkowskiego są podzieleni – jedni twierdzą, że o ile Henry Cavil świetnie nadawał się do roli Supermana, to do roli Geralta z Rivii już nie, bo ten bohater posiada w sobie zwierzęcą siłę. Inni nie mogą się doczekać nowego wcielenia Cavila, robią nawet własne wizualizacje postaci, jak zamieszczona u nas wersja autorstwa Bossologica, którą pochwalił się sam aktor na Instagramie.

A co wy sądzicie o tym wyborze?