Jedz, módl się i kochaj, czyli jedziemy do Włoch

Włochy to wyjątkowo bogaty i różnorodny kierunek turystyczny, zapewniający niesamowite wrażenia - od zapierających dech w piersiach jezior północy, poprzez romantyczną Wenecję, Rzym, czyli kolebkę cywilizacji europejskiej, aż po gwarną i upalną Sycylię. Stolicę kraju, napompowaną zabytkami i magicznymi miejscami do granic możliwości, pomoże nam odkryć sprytnie skonstruowana mapa, a także „Rzym. Przewodnik”, w którym znajdziemy również sporo ciekawostek i porad na temat wiecznego miasta. Historyczną wyprawę możemy kontynuować w jednym z najciekawszych regionów Włoch, Emilia-Romania, podczas której pomoże nowy przewodnik „Bolonia i Emilia-Romania”. Równie interesującą propozycją jest „Toskania i Wenecja”, poradnik, dzięki któremu miejskie wycieczki oraz odkrywanie przepysznej miejscowej kuchni będzie łatwiejsze i jeszcze ciekawsze.
 

 

 

Litwa, Łotwa i Helsinki

Północ Europy to coraz częstsza wakacyjna destynacja Polaków. Litwa, Łotwa i Estonia bliskie są nam i geograficznie, i historycznie. Państwa skandynawskie przyciągają zapierającymi dech krajobrazami, opisywanymi w popularnych kryminałach oraz pojęciem wspólnotowości w wymiarze, który w Polsce nadal jest mocno egzotyczne. „Estonia i Helsinki”, przewodnik wydany w ramach serii Travelbook, przybliży nam specyfikę dwóch pięknych europejskich stolic, oddzielonych od siebie Zatoką Fińską. Z kolei w serii „Przewodnik ksenofoba” ukazał się właśnie tom poświęcony Estonii - z przymrużeniem oka opisujący charakter i dziwactwa różnych narodów.

 

 

 

Egzotyka bliska i daleka

Maroko od lat znajduje się wśród najpopularniejszych wakacyjnych kierunków wybieranych przez Polaków. To świetna propozycja i dla fanów historii, i dla fanów jedzenia. Kraj zachwyca bogactwem zabytków - śladów przenikających się kultur muzułmańskiej i chrześcijańskiej - oraz kolorów i smaków, składających się na niezwykłe doświadczenia kulinarne. Podróżowanie znacznie ułatwi przewodnik „Maroko” Krzysztofa Bzowskiego, bogaty w sprawdzone, praktyczne informacje. Miłośnikom nieco dalszej egzotyki przypadnie do gustu „Bali i Lombok”, stanowiące niezbędnik w podróży po Indonezji: od rajskich plaż po hinduistyczne świątynie, od spokojnych miejscowości po tętniące nocnym życiem centra rozrywki, od lasów deszczowych po jogę na ciepłym piasku. Jeżeli w Twoich planach jest wyprawa do Tajlandii, warto zaopatrzyć się zaś w nowy przewodnik Pascala.
 

 

 

 

Nieskończone piękno polskich gór…

Polskich gór nie trzeba nikomu zachwalać - każdy z nas ma w nich swój ulubiony region i bliskie miejsca, w które lubimy zabierać kolejne pokolenia. „Tatry Polskie. Najpiękniejsze trasy spacerowe” przypomną nam, za co lubimy najbardziej znane rodzime góry, a być może pomogą też odkryć nowe szlaki. Interesującą propozycją jest również „Korona Polskich Gór”, oryginalny poradnik, który pomoże w zdobyciu największych polskich szczytów. W kieszeni każdego turysty udającego się w imponujące, wciąż jeszcze całkiem dzikie Bieszczady, znaleźć powinno się nowe wydane uznanego, popularnego „Przewodnika Bieszczady” Pawła Lubońskiego.

 

 

 

… i nie tylko

„Polska znana i mniej znana” to cykl przewodników sygnowanych przez podróżniczkę Elżbietę Dzikowską, prezentujących piękno rodzimych regionów, miast i zabytków. Właśnie ukazał się czwarty tom, w którym skupiono się m.in. na Dolnym Śląsku, Mazowszu i Kaszubach. Kolejną propozycją jest „Piękna Polska”, album pokazujący nasz kraj jako interesujący, zróżnicowany kulturowo i geograficznie, gościnny oraz malowniczy. Do wyjątkowo pięknych miejsc na mapie naszego kraju należy też bez wątpienia Ojcowski Park Narodowy, znany z iście „księżycowych” widoków i historii sięgającej początków naszego państwa. Z najnowszą historią Polski bez wątpienia związany jest z kolei Gdańsk, którego „sekrety” zdradza w swojej najnowszej książce Aleksandra Tarkowska. Dodajmy, że to już kolejny przewodnik z tej serii - wcześniej ukazały się już bowiem m.in. „Sekrety Krakowa”, „Sekrety Pomorza Zachodniego” czy „Sekrety Wrocławia”.