Do zrealizowania tych pomysłów przydadzą się:

- pistolet do klejenia na gorąco

- farby lub markery akrylowe

- drewniane klamerki

- karton ( np. po pudle)

- tabliczki z zawieszką

- flamastry lub kredki (użyłam akwarelowych)

- bazy kartek do scrapbookingu

 - nożyczki i kawałek sznurka

 

Ramka na zdjęcia przyjaciół

Co się głównie robi z przyjaciółmi? Oczywiście zdjęcia, duuużo zdjęć! Nie wszystkie pewnie nadają się do pokazania szerszej publiczności, ale na pewno znajdą się rarytasy, które rozśmieszają na okrągło, zupełnie jak "Przyjaciele" :) Jeśli mamy je oglądać w kółko, to taka powinna być ramka. Na kartonie odrysowałam cyrklem dwa, jednakowe koła i połączyłam  je klejem z pistoletu. Chciałam, żeby rama miała solidne podstawy, jak każda prawdziwa przyjaźń!

Koła pomalowałam z dwóch stron na czarno, a potem markerami spisałam słowa piosenki z serialowej czołówki. Są mega pozytywne i wyrażają istotę przyjaźni dlatego świetnie nadają się do ozdobienia tła. Do rysowania użyłam markerów, ich cieńka końcówka jest idealna do precyzyjnych prac, na przykład gdy chcemy coś wykaligrafować. Nie wiem, czy zachowałam pozory czcionki typowej dla serialu, ale myślę że wiadomo o co chodzi dzięki tym charakterystycznym, kolorowym punkcikom.

Zdjęcia do ramy będą mocowane drewnianymi klamerkami. Znalazłam idealnych rozmiarów i kolorów klamerki, które przykleiłam pistoletem na skraju. Teraz można łapać zdjęcia z najfajniejszymi momentami i zmieniać ekspozycję do woli. Na koniec należy pamiętać o doczepieniu sznureczka, dzięki któremu można będzie można konstrukcję zawiesić.

Tabliczki na niezapomniane cytaty

Fajnym upominkiem dla fana „Przyjaciół” będą tabliczki, na których można naskrobać kilka słów, czy to kredą, czy niezmywalnym pisakiem. Ja wybrałam opcję „na zawsze” i na obrazku w kształcie gwiazdki zacytowałam swoją ulubioną bohaterkę, Phoebbie Buffay. Doprawdy nie jest istotne, co Phoebbie chciała przekazać tym pogmatwanym zdaniem, ważne że ciągle mnie bawi :) Zanim takie tabliczki zapiszecie warto pomalować ramki by uwypuklić tekst. Tym razem również użyłam niezawodnych markerów akrylowych.

Przyjacielska pocztówka

Do prezentu zawsze dołączam własnoręcznie wykonaną kartkę, a Ty? Dla mnie to wisienka na torcie, która skrywa cały smak życzeń. Te kartki też zostały zainspirowane serialem. Na jednej pojawiła się legendarna kanapa z "Central Perku” na której  zasiadali przyjaciele, a na drugiej drzwi do mieszkania na Manhattanie, z charakterystyczną żółtą ramką.

Opisałam te serialowe symbole w kilku słowach, które w punkt definiują przyjacielskie relacje.

W przyjaźni nie zawsze jest lekko, czasem prowadzi ścieżkami o kamienistym podłożu. Jej miarą jest jednak pokonywanie przeciwności z uśmiechem i otwartym sercem. Joey zawsze miał dla swoich przyjaciół ciepłe powitanie, które odbiłam na kamieniu jak serdeczną pieczątkę.

Co sądzisz o tych pomysłach? Daj znać w komentarzu jak Ci się podobają.