Regularne używanie poduszki rozgrzewającej przynosi wiele korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Pomaga się odprężyć, a także wytwarza ciepło, które rozluźnia mięśnie, a także relaksuje całe ciało. Poznaj wszystkie zalety używania tego urządzenia oraz przekonaj się, że to przydatny gadżet, z którego można korzystać przez cały rok.

Poduszka elektryczna – sposób na terapię ciepłem

Terapia ciepłem to rodzaj metody leczniczej, polegającej na rozgrzewaniu całego ciała lub określonych miejsc. Pomaga ona zmniejszyć odczuwane dolegliwości bólowe, a przez to pośrednio wpłynąć na zmniejszenie ilości przyjmowanych leków przeciwbólowych. Delikatne rozgrzanie tkanek powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych w ich obrębie. Usprawnienie krążenia krwi i limfy pomaga lepiej dotlenić organizm i usunąć z niego niektóre szkodliwe substancje.

Poduszka rozgrzewająca – panaceum na jesienno-zimowe chłody

Otulenie się rozgrzewającą poduszką elektryczną pomoże ci w komfortowy sposób przetrwać niekorzystne warunki atmosferyczne panujące w okresie jesienno-zimowym. Po powrocie do domu, gdy jesteś zmęczony i zmarznięty, ciepły napój oraz poduszka na prąd szybko cię rozgrzeją, a także poprawią twoje samopoczucie.

Wychłodzony organizm robi się podatny na działanie drobnoustrojów, które mogą wywoływać różnorakie choroby. W okresie grypowym warto zadbać o skuteczne metody rozgrzewania ciała. Przyjemne ciepło, wydobywające się z poduszki rozgrzewającej, pomoże ci również ogrzać zimną kołdrę i przyczyni się do szybszego zaśnięcia. Jest to szczególnie istotne, gdy mieszkasz w dużym, słabo ogrzewanym lub nieszczelnym budynku, w którym temperatura (zwłaszcza w nocy) potrafi osiągnąć nieprzyjemnie niski poziom.

Poduszka elektryczna na kręgosłup – jak pomaga?

Osoby narzekające na bóle kręgosłupa mogą odczuć wyraźną ulgę po rozgrzaniu bolącego miejsca. Jeśli masz siedzącą lub stojącą pracę, a twoje plecy wieczorem wymagają regeneracji, poduszka elektryczna na kręgosłup to coś w sam raz dla ciebie. Ocieplając poszczególne partie ciała, poprawiasz krążenie krwi, dlatego obolałe plecy mają szansę szybciej wrócić do formy. Rozgrzewająca terapia, w połączeniu z ćwiczeniami rozciągającymi i stabilizującymi kręgosłup, może dać naprawdę zadowalające efekty.

 

Poduszka elektryczna CAMRY CR 7428

 

Poduszka elektryczna – na co pomaga?

Poza efektem rozluźniającym i rozgrzewającym, poduszka elektryczna poprawia samopoczucie u chorych cierpiących na niektóre dolegliwości i schorzenia aparatu ruchu, takie jak uciążliwe przykurcze mięśni i stawów. Łagodzi również skutki stłuczeń oraz kontuzji. Skutecznie zmniejsza odczuwane nerwobóle. Korzystne działanie można także zaobserwować u chorych cierpiących na problemy żołądkowo-jelitowe, przeziębienie i infekcje układu oddechowego.

Poduszka elektryczna na kark i plecy

Położenie ciepłej poduszki rozgrzewającej pod głowę dobrze działa na zmęczenie odczuwane w okolicy karku oraz pleców. Takie urządzenia ma w swojej ofercie firma Vitammy. Poduszka elektryczna Heat ruby red charakteryzuje się miłym w dotyku materiałem, pięknym kolorem, a także długim przewodem zasilającym.

Tego typu akcesoria możesz stosować nie tylko w trakcie spania, ale także podczas odpoczynku w fotelu czy na kanapie. Niewielkie rozmiary poduszki elektrycznej na plecy ułatwią ci rozgrzanie ich górnej części i okolicy lędźwiowej. Jest to szczególnie przydatne dla osób mających problemy z krążeniem krwi, którym często doskwiera marznięcie poszczególnych części ciała, zwłaszcza dłoni oraz stóp.

 

Poduszka elektryczna VITAMMY Heat ruby red

 

Czy poduszka elektryczna jest zdrowa?

Rozluźniające działanie ciepła sprawia, że jest ona polecana osobom w każdym wieku. Nie powoduje ona niekorzystnych zmian, nie generuje ryzyka poparzenia wysoką temperaturą ani porażenia prądem. Uznaje się, że stosowanie poduszki elektrycznej zgodnie z jej przeznaczeniem nie zagraża w żaden sposób zdrowiu. Są jednak choroby, w których nie powinno się z niej korzystać np. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, nowotwory lub owrzodzenia skóry. Jeśli nie jesteś pewien czy możesz jej używać, skonsultuj to ze swoim lekarzem.

Poduszka elektryczna – jaka jest jej zasada działania?

Podłączony do prądu kabel jest schowany w poduszce przeznaczonej do terapii ciepłem. Cienkimi przewodami rozprowadza się energia elektryczna, która dociera do poszczególnych części sprzętu i równomiernie podwyższa jego temperaturę. Aby uruchomić grzanie, wystarczy podłączyć urządzenie do kontaktu. Poduszka dobrze sprawdzi się w przypadku osób starszych lub chorych, których sprawność ruchowa jest ograniczona. Urządzenie już po kilku chwilach może rozgrzać zmarznięte lub obolałe części ciała i przynieść ulgę użytkownikowi.

Jak wybrać poduszkę elektryczną dla siebie?

Przed dokonaniem wyboru zwróć uwagę na moc urządzenia rozgrzewającego. Im jest ona większa, tym szybciej poduszka będzie gotowa do użycia po wpięciu do gniazdka elektrycznego. Istotna może też być opcja regulacji temperatury – czasem potrzebujesz większego ciepła, a innym razem chcesz tylko lekko się zagrzać.

Przydatną funkcją jest timer. Przyda się szczególnie wtedy, gdy chcesz używać swojej poduszki podczas zasypiania. Podobnie działa automatyczne wyłączanie, które ogranicza czas działania urządzenia, a przez to wpływa na zmniejszenie zużycia prądu. Wybieraj modele z pilotem, który umożliwia regulację ciepła i czasu działania, np. poduszkę elektryczną firmy Beurer odznaczającą się przyjemną w dotyku powierzchnią oraz mozliwością wyboru aż 6 różnych ustawień.

 

Poduszka elektryczna BEURER HK 125

 

Powiększ swoją listę metod na przetrwanie chłodnych wieczorów o poduszkę rozgrzewającą. Zaufaj temu prostemu sposobowi na odprężenie i przekonaj się, jak przyjemnie jest zasypiać pod ciepłą kołdrą. Po powrocie do domu szybko rozgrzej zmarznięte dłonie i stopy. Wybierz poduszkę dla siebie lub kogoś bliskiego, a na pewno docenisz tę wspaniałą formę relaksu oraz ciepła na wyciągnięcie ręki.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock