Do ozdobienia ramek wykorzystałam:

 

- wisząca ramkę z chmurek

-  farby akrylowe – białą i błękitną

- gąbki malarskie

- markery akrylowe TOMA - różowy, biały, błękitny

- pompony i pomponiki

- naklejki z pastelowym motywem

- naklejki-guziki

- nożyczki, klej silikonowy

- papier do scrapbookingu np. seria ‘just chillin’

 

 Krok 1.

Ramki pomaluj akrylami za pomocą gąbek malarskich. Użyłam białej i niebieskiej farby, które dodatkowo mieszałam, by uzyskać jasne odcienie błękitu.  Dla dokładnego krycia możesz nałożyć dwie warstwy, a przykładając gąbkę jak pieczątkę, stworzysz na powierzchni delikatną, "pierzastą" strukturę. Nie musisz koncentrować się na błękicie, niebo ma różne odcienie. O świcie może zabarwić się na różowo, a pod wieczór przybrać odcienie żółci lub nawet lekko zarumienić. Pamiętaj, że fantazji i wyborów nie ogranicza nawet horyzont. Potraktuj chmurki z lekkością i daj się ponieść wyobraźni.

Krok 2.

Markerami akrylowymi TOMA stworzysz precyzyjne szlaczki. Przypomnij sobie jak ozdabiały Twoje szkolne zaszyty i jaką frajdę sprawiało wymyślanie i projektowanie wzorków. Teraz masz okazję, by na powrót poczuć się jak pierwszoklasista i z dokładnością wzorowego ucznia rysować esy-floresy. Przyjemne, prawda? 😊 Dodam, że takie farby w pisaku gwarantują trwałe wzorki, a dzięki szybkiemu schnięciu nie ryzykujesz, że szlaczek się przypadkowo rozetrze i zostawi brzydką plamę.

Krok 3.

Chmurki możesz też ozdabiać innymi sposobami. Z pomocą przyjdą pomponiki, które trwale przykleisz klejem silikonowym. Boczne krawędzie i wnętrze ramek również pomaluj markerami, trzeba zadbać by obłoki prezentowały się bajecznie w każdym calu.

Krok 4.

Uprzednio wyciągnięte z zawiasów podstawki na zdjęcia dobrze jest okleić kolorowym papierem. Wrzuć na luz i użyj na przykład kolekcji ‘just chillin’. Jej kolory i desenie świetnie komponują się z podniebnym klimatem i dodadzą lekkości i uroku pyzatym obłoczkom. Chmurki możesz też upiększyć małymi naklejkami, zabawnymi guzikami lub taśmami samoprzylepnymi. Takie dodatkowe elementy będą sympatycznym, dziecięcym akcentem i na pewno spodobają się najmłodszym.

Jak Ci się podoba takie podniebne DIY? Gwarantuję, że w objęciach tych chmurek wspomnienia mają się wyjątkowo przytulnie i miło. Przekonaj się osobiście!