Cienie do powiek do niebieskich oczu

Morskie, błękitne, turkusowe albo szaroniebieskie tęczówki. Odcieni może być jeszcze więcej, a dobrze dobrane cienie do powiek do niebieskich oczu, podkreślą nawet najdelikatniejsze kolorystyczne niuanse tęczówek. Pod warunkiem, że wybierzesz barwy kontrastujące z niebieskim. Wtedy możesz liczyć na spektakularny efekt. A jeśli unikasz mocnych odcieni i wolisz lekki makijaż powiek, wybieraj tak zwane kolory harmonizujące lub neutralne.

W przypadku niebieskich tęczówek efekt kontrastu dają czernie, brązy i fiolety. Z kolei uzupełniające będą róże. Połyskujące, matowe lub z efektem satyny – tu możesz wybierać według własnego uznania. Praktyczne będą duże palety, w których znajdziesz różne wersje jednego odcienia, od najjaśniejszych brązów do czerni, na przykład Bourjois, Eye Catching Nude.

 

Bourjois, Eye Catching Nude, paleta cieni do powiek 03, 4,5 g

 

Łącz je i rozcieraj pędzelkiem według zasady: najciemniej w zewnętrznym kąciku oka i najjaśniej w wewnętrznym. Z kolei dużo fioletów, brązów i połyskujących róży znajdziesz w palecie Makeup Revolution, Re-Loaded.

Makeup Revolution, Re-Loaded, paleta cieni do powiek Visionary

 

Nawet jeśli nie lubisz używać cieni, możesz wykorzystać moc koloru rysując kreskę eyelinerem wzdłuż linii rzęs. Do wyboru masz eyelinery w płynie lub w kredce, na przykład Mon Ami Paris, kredka do oczu fioletowa.

 

Mon Ami Paris, kredka do oczu fiolet, 1,14 g

 

I na koniec, coś dla odważnych. Kolorem, który najmocniej podkreśla błękit jest pomarańczowy. Nie musi być neonowy, możesz rozetrzeć na powiekach jasną wersję tej barwy z odrobiną połysku. Efekt będzie oryginalny. Sporo pomarańczowych cieni znajdziesz w I Heart Revolution, paleta cieni Creme Brulee.

I Heart Revolution, Chocolate, paleta cieni do powiek Crème Brulee

 

Cienie do powiek do zielonych oczu

Kolor oczu rzadki, podkreślony makijażem, robi duże wrażenie. Najbardziej kontrastowe i podbijające zieleń barwy to fiolet, brąz oraz czerń. Ta ostatnia może być kreską eyelinera namalowaną na cieniach wzdłuż powiek górnych i dolnych. Z kolei połączenie brązowych cieni z niewielkim akcentem fioletu na środku powiek górnych to efektowny pomysł.

Możesz ułatwić sobie zadanie i wybrać tylko fiolet, wtedy najlepiej mieć pod ręką jego trzy wersje: od najciemniejszej do jasnej i połyskującej lawendowej barwy. Tę ostatnią nałóż w wewnętrznym kąciku oka, to niezwykle rozświetli spojrzenie. Fiolety znajdziesz na przykład tu w palecie Makeup Revolution, Pro HD Palette. Mieszaj je, rozcieraj i eksperymentuj.

 

Makeup Revolution, Pro HD Palette Amplified, zestaw cieni do powiek Dynamic, 32 g

 

Kolejnym, ale odważniejszym kolorem będzie czerwień, która często pojawia się na powiekach modelek w czasie tygodnia mody. Owszem, możesz nałożyć ją wokół oczu, ale wystarczy niewielki akcent czerwieni w wewnętrznych kącikach, by zyskać efekt podbicia koloru tęczówki. Dużą paletę z czerwieniami znajdziesz w Eveline, Eyeshadow Palette, Charming Mocha.

 

Eveline, Eyeshadow Palette, zestaw cieni do powiek Charming Mocha, 12 g

 

I na koniec uzupełniające błękity, które przy zielonych tęczówkach bardzo delikatnie je podkreślą. I nie chodzi o mocne niebieskie cienie, raczej o łagodny kolor zachmurzonego nieba, a więc niebieski z kroplą szarości. Sprawdź paletę Makeup Revolution, Re-Loaded, Deep Dive. Albo jeśli wolisz, po prostu zmieszaj niebieski z odcieniem srebrnym i rozprowadź wzdłuż powiek.

 

Makeup Revolution, Re-Loaded, paleta cieni do powiek Deep Dive

 

Cienie do powiek do brązowych oczu

Jasne bursztynowe, piwne, czy złote oczy podkreślisz neutralnymi brązami, albo wydobędziesz ich kolor kontrastowymi odcieniami zieleni, purpury i amarantu.

Tu możesz pozwolić sobie na eksperymenty i łączyć różne odcienie zieleni na powiece.

Sprawdź paletę I Heart Revolution, Tasty, paleta Avocado.

I Heart Revolution, Tasty, paleta cieni do powiek Avocado

 

Możesz nawet wykorzystać maskarę w odcieniu ciemnej zieleni lub zielony eyeliner. Poza tym, przy brązowych tęczówkach świetnie wygląda odcień granatowy oraz neonowy żółty. Ten ostatni to wyjątek, bo neonowe cienie rzadko tak dobrze się prezentują jak w przypadku brązowych tęczówek. Jednak trzeba pamiętać, że neonowy cień nie znosi konkurencji, więc jeśli chcesz spróbować modnego makijażu, rozprowadź kolor opuszką palca lub pędzelkiem na powiekach i nie mieszaj z innymi cieniami.

Szukasz neonów na powieki? Sprawdź paletę cieni do powiek I Heart Revolution, Slime Chocolate.

I Heart Revolution, paleta cieni do powiek Slime Chocolate