Starannie wypielęgnowane dłonie i perfekcyjny manicure to połączenie doskonałe. Dopracowana płytka paznokciowa, zmiękczone i odsunięte skórki oraz prawidłowo nałożony lakier – ten zestaw pasuje na każdą okazję, zarówno na co dzień jak i na wielkie wyjście. Wiele osób korzysta z usług profesjonalnej manicurzystki, aby uzyskać idealne paznokcie, które utrzymają się nawet przez kilka tygodni. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by takizabieg przeprowadzić  w swoim domowym salonie kosmetycznym. Z tego artykułu dowiesz się, jak zrobić paznokcie żelowe w domu.

 

Zdrowie i uroda: Manicure i pedicure

 

Co jest potrzebne do robienia paznokci żelowych? 

Paznokcie żelowe są wspaniałą opcją dla osób posiadających krótką łamliwą płytki. Jeśli twoja jest delikatna i słaba – pokrycie jej żelem odbuduje paznokcie i nada im pożądany kształt. Zanim przystąpisz do malowania paznokci, najpierw musisz zgromadzić kilka niezbędnych akcesoriów. Wszystko, co jest potrzebne do robienia paznokci żelowych, możesz bez trudu kupić w sklepie lub zamówić przez Internet. Samodzielne zrobienie manicure żelowego wymaga nieco wprawy i jest dość czasochłonne. Biorąc jednak pod uwagę trwałość osiągniętego efektu, warto podjąć to wyzwanie.

 

Semilac, pilnik Łódka 100/180

 

Akcesoria potrzebne do wykonania manicure żelowego w domu 

Będziesz potrzebować zestawu pilników o różnej gramaturze, cleanera do przemywania masy, primera oraz żelu i pędzelka do nakładania. Przydadzą się również tipsy oraz klej do nich, jeśli wybierzesz ten sposób przedłużania paznokci. Oliwka i patyczki do odsuwania skórek pomogą zmiękczyć skórę i odsłonić płytkę.

Lampy do paznokci żelowych – czyli jakie? 

Paznokcie żelowe możesz utrwalić w lampie UV LED. Firma Semilac ma w swojej ofercie szeroki wybór lamp do utwardzania lakieru żelowego i hybrydowego, idealnych do domowego użytku. Lampa ma regulowany czas naświetlania, wyposażona jest w nowoczesną technologię dual LED.

 

Semilac, lampa UV LED 36W biała, 1 szt.

 

Żelowe lakiery do paznokci – jakie kupić? 

Nowoczesne produkty do manicure żelowego występują w wielu kolorach i są wygodne w aplikacji. Zawsze wybieraj lakiery żelowe znanych i sprawdzonych producentów, specjalizujących się w sprzedaży kosmetyków do manicure, takich jak Neonail i Semilac. W sprzedaży dostępne są także lakiery imitujące efekt żelu, niewymagające użycia lampy.

Jak zrobić paznokcie żelowe w domu? 

Paznokcie żelowe można robić na dwa sposoby: na tipsach albo za pomocą szablonu. Pierwsza metoda polega na pokryciu tipsów lakierem, a druga na przedłużaniu płytki przy użyciu specjalnego swzornika. Na początek musisz odpowiednio przygotować płytkę paznokciową. Za pomocą pilników nadaj jej odpowiedni kształt, a następnie opracuj skórki, odsłaniając paznokieć. W kolejnym kroku należy odtłuścić płytkę za pomocą cleanera. Aby zwiększyć przyczepność lakieru, nałóż warstwę primera na naturalny paznokieć. Pomiń ten krok, jeśli używasz tipsów.

 

Semilac, drewniane patyczki do odsuwania skórek, 10 szt.

 

Paznokcie żelowe a hybrydowe – główne różnice 

W porównaniu do klasycznych lakierów akrylowych, zarówno żelowe jak i hybrydowe odpowiedniki są coraz chętniej wybierane. Nakładanie tradycyjnego lakieru trwa znacznie krócej, ale aby utrzymać zadowalający efekt, zabieg trzeba regularnie powtarzać. Dlatego warto poświęcić trochę więcej czasu i cieszyć się długo pięknymi kolorowymi paznokciami.

Różnice między paznokciami żelowymi a hybrydowymi wynikają z rodzaju użytego lakieru. Żel nakłada się specjalnie przystosowanym pędzelkiem. W odróżnieniu od hybrydy, żelu możesz używać, nawet gdy kondycja twojej płytki jest słaba. W przeciwieństwie do hybrydy paznokcie żelowe są częściej wybierane przez posiadaczki łamliwych i kruchych paznokci.

 

NEONAIL Duo AcrylGel Cover Pink, żel do paznokci 7 g

 

Paznokcie żelowe dla początkujących 

Nakładanie lakieru żelowego jest dużym wyzwaniem dla osób początkujących. Zaopatrz się w zestaw niezbędnych akcesoriów. Skorzystaj z dostępnych w sieci filmików instruktażowych, a najlepiej weź udział w specjalnym kursie, gdzie pod czujnym okiem profesjonalistów nauczysz się prawidłowej metody nakładania żelu.

Paznokcie żelowe w domu – jak robić? 

Jak zrobić paznokcie żelowe w domu? Podobnie jak w przypadku innych rodzajów lakieru, żel należy nakładać cienkimi i równymi warstwami. Postaraj się unikać zalewania skórek. Aby ułatwić sobie to zadanie, nigdy nie pomijaj kroku polegającego na ich usuwaniu podczas opracowywania płytki paznokciowej.

Najlepiej jest nakładać trzy warstwy. Każdą z nich należy utwardzić w lampie UV. W zależności od rodzaju lakieru pojedynczy cykl utrwalania trwa 2-3 minuty. Na koniec przemyj warstwy cleanerem, aby pozbyć się zanieczyszczeń. Nadaj ostateczny kształt paznokciom za pomocą pilniczka. Manicure zakończ, aplikując na skórki specjalną oliwkę, która pomoże je zmiękczyć i wygładzić.

 

Semilac, UV Hybrid, odtłuszczacz, 125 ml

 

Jak zdjąć paznokcie żelowe w domu? 

Prawidłowo wykonany manicure żelowy może pozostać na płytce nawet przez kilka tygodni. W miarę wydłużania się paznokci należy uzupełniać powstałe odrosty, aby utrzymać efekt wizualny jak najdłużej. Gdy przyjdzie ci ochota na zmianę koloru, dobrze jest wiedzieć, jak zdjąć paznokcie żelowe w domu. Możesz to zrobić za pomocą pilnika. Delikatnie i z wyczuciem, starając się nie uszkodzić naturalnej płytki, usuń warstwy żelu pilnikiem. Jeśli posiadasz już odpowiednią wprawę, możesz próbować użyć do tego celu frezarki, która nieco przyspieszy proces zdejmowania lakieru. Frezarka NeoNail to praktyczne urządzenie, przydatne również do usuwania skórek, opracowania płytki paznokcia, matowienia jej oraz usuwania zrogowaciałego naskórka.

 

Neess, formy do akrylożelu, 100 szt.

 

Wyposażona w wiedzę, co jest potrzebne do robienia paznokci żelowych w domowych warunkach, ruszaj na zakupy odpowiednich akcesoriów! Wraz z każdą kolejną próbą, efekty z pewnością będą coraz lepsze. Pamiętaj o regularnej pielęgnacji, dbaj o estetyczny wygląd swoich dłoni i zostań swoją własną manicurzystką. Zaproś przyjaciółkę na kawę i razem urządźcie sobie domowy salon piękności!

 

Zdjęcie okładkowe - źródło: Shutterstock