Dlaczego kwiaty nie są najlepszą opcją?

Bez znaczenia czy idziemy na sam ślub, czy ślub i wesele wypada wręczyć choć drobny, symboliczny upominek, który będzie dla młodej pary pamiątką na lata. Kwiaty są piękne, ale szybko więdną, a nowożeńcy otrzymują zazwyczaj ich tyle, że w domu może zabraknąć miejsca i naczyń na ich przetrzymywanie. Wiele par zamiast kwiatów preferuje by goście wsparli datkiem organizacje charytatywne lub prosi o praktyczne prezenty. Co wybrać, by mieć pewność, że trafisz z prezentem?

 

Ślubne inspiracje prezentowe

 

Książka to idealny pomysł na ślubny prezent

Ciekawym prezentem na ślub jest książka. Wspólne czytanie to doskonały sposób na spędzanie wieczorów razem. Jeśli potrafisz dokładnie określić jaki gatunek literacki lub jakiego autora preferują nowożeńcy, sprawa jest bardzo prosta. W przypadku, gdy nie do końca wiesz, w jakim kierunku pójść, postaw na bestsellery, jak na przykład książki królowej polskiego kryminału Katarzyny Bondy, metafizyczne opowieści Carlosa Ruiza Zafona, lub na nowości. Będziesz mieć wówczas pewność, że młodzi nie mieli jeszcze okazji przeczytać danej pozycji.

 

Miasto z mgły Zafon

 

Dobrym pomysłem jest również zakup książki kucharskiej lub podróżniczej. Wspólne gotowanie czy poznawanie nowych miejsc to świetny sposób na spędzenie czasu. Równie ciekawą propozycją są kultowe poradniki, jak na przykład „Sztuka kochania” Michaliny Wisłockiej.

 

Jamie Oliver Razem

 

Gry planszowe i płyty z muzyką lub z filmami sprawdzą się idealnie zamiast kwiatów

Jeśli chodzi o filmy, doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju komedie romantyczne i filmy o miłości. W tym wyjątkowym czasie każdy z przyjemnością sięgnie po tego rodzaju rozrywkę. Warto tutaj sięgnąć po klasykę, jak na przykład „Pamiętnik” lub „Kiedy Harry poznał Sally”.

 

Pamiętnik

 

Oryginalnym prezentem na ślub zamiast kwiatów są gry planszowe. To doskonała okazja dla młodej pary do lepszego poznania siebie, a także wspaniała rozrywka na wszelkich imprezach i spotkaniach ze znajomymi. Świetnie sprawdzą się gry takie jak „Gierki małżeńskie”, „Znamy się”, czy gra szpiegowska „Tajniacy”.

 

Gierki małżeńskie

 

Warto zastanowić się nad zakupem płyty z muzyką – cd lub eleganckiego winyla. Idealnie sprawdzi się muzyka relaksacyjna lub oczywiście płyta ulubionego zespołu młodej pary.

 

Ballady

 

Pomyśl nad zakupem prezentu ze specjalnej ślubnej kolekcji

Warto postawić na upominek ze specjalnej ślubnej kolekcji, ponieważ wówczas nowożeńcy przez długi czas będą mogli wspominać wyjątkowy dzień ślubu za każdym razem, gdy spojrzą na prezent. Kreatywnym pomysłem na prezent ślubny jest zestaw filiżanek z napisem żona i mąż oraz datą ślubu. Kolejnym praktycznym prezentem jest album na zdjęcia. Dzięki niemu młodzi będą mogli trzymać wszystkie zdjęcia ze ślubu w jednym miejscu. Warto pomyśleć również nad zakupem ręczników z wyhaftowanym napisem „Żona idealna”, „Mąż idealny”. Śmiesznym prezentem na ślub zamiast kwiatów jest również koszulka z oryginalnym napisem.

 

Filiżanki mąż i żona z datą

 

Jeśli nie wiesz co kupić, wybierz kartę upominkową

Karta upominkowa to doskonały pomysł na prezent, jeśli nie do końca znasz upodobania młodej pary. W ten sposób nowożeńcy sami zdecydują, czego potrzebują i na co chcą wykorzystać pieniądze. Dodatkową zaletą kart upominkowych jest ich długi termin ważności. Dzięki temu para nie musi spieszyć się z zakupem. Karty prezentowe do Empiku dostaniesz w każdym z naszych salonów.

Nie zapomnij również o dołączeniu kartki ślubnej, w której umieścisz życzenia dla młodej pary. Dodatkowo zapakuj prezent w ślubny papier lub torebkę, tak by wyglądał on elegancko.

 

Karnet okolicznościowy z kieszonką, B6, Ślub, Młoda Para

 

Ślub to jeden z ważniejszych dni w życiu, warto więc podarować młodej parze wyjątkowy prezent. Dobrym pomysłem jest podarowanie prezentu, który zostanie z nimi na wiele lat i przypominał nowożeńcom o tym wyjątkowym dniu.

Więcej pomysłów co kupić na prezent znajdziesz w naszym dziale Prezentowniki. A specjalną selekcję produktów - na stronie Ślub i wesele.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock.