Jesteś zwolennikiem tradycji i mówisz czytnikom stanowcze „nie”? A może wahasz się, czy sprawić sobie jedno z takich urządzeń? Oto kilka argumentów, które mogą Cię przekonać, że jednak warto! 


Jedno urządzenie – tysiące książek

A nawet… dziesiątki tysięcy. Przykładowo, POCKETBOOK 614 Basic 3 potrafi pomieścić nawet do… 17 tysięcy tomów w jednym miejscu. I to w wielu formatach. Jeśli więc dysponujesz już jakimiś e-bookami, a nawet plikami pdf czy doc (np. z raportami firmowymi itp.), możesz je odczytać na swoim urządzeniu. Czytnik łączy się z Internetem przez WiFi, a także daje dostęp do wielu aplikacji czytelniczych – zarówno platform z ebookami, jak i tych zapewniających wygodny odczyt powieści. Jednym słowem – dzięki czytnikowi, całą swoją bibliotekę masz zawsze pod ręką, i to zamkniętą w co najwyżej kilkuset gramach!
 

Ulga dla kręgosłupa

Lubisz czytać kilka tomów naraz i nie bardzo wiesz, kiedy najdzie Cię ochota (i znajdziesz czas) na lekturę jednego z nich? Zapewne Twoja torba czy teczka jest naprawdę ciężka. Noszenie papierowych książek to prawdziwa udręka. Czytnik e-booków rozwiązuje ten problem raz na zawsze, bo jest lekki. Na przykład POCKETBOOK Touch Lux 4 (w pięknym odcieniu) waży tylko… 179 gramów. I to w opakowaniu! Twój kręgosłup będzie Ci wdzięczny, gdy poza domem będziesz czytać właśnie za pośrednictwem takiego mobilnego urządzenia.

 

Możesz czytać zawsze i wszędzie

Czytniki są lekkie, a ich ekrany – podświetlane. Dzięki temu, masz możliwość pochłaniania kolejnych stronic powieści, która Cię wciągnęła nawet w środku nocy. I wcale nie musisz korzystać ze wsparcia lampki nocnej czy latarki! Problemu nie będzie również (jak to bywa często ze smartfonumi) w pełnym słońcu. Niekonwencjonalna technologia zastosowana w ekranach E-Ink (taki znajdziesz np. w modelu sprawia, że światło pada w dół, w stronę ekranu, a nie tak jak w tabletach – w stronę oczu. Dzięki temu jest w pełni bezpieczne dla Twojego wzroku.
 

Dla całej rodziny

Jeden czytnik może się stać gadżetem dla wszystkich Twoich bliskich. Wystarczy, że załadujesz na niego i swoje ulubione powieści, i poradniki i książki młodzieżowe i te dla najmłodszych. Z łatwością pomieści wszystkie, a odnalezienie odpowiedniego tomu zajmie dosłownie kilka sekund. Poza tym np. w modelu takim, jak PocketBook 625 Basic Touch 2 z etui Save & Safe możesz ustawić kilka profili czytelniczych – oddzielny dla każdego użytkownika.
 

 

Idealny w podróży

Kompaktowy, elegancki i ergonomiczny. Dobrze leży w dłoni i nie jest tak podatny na zniszczenia, jak książka wrzucona do plecaka. Owszem, nawet najlepszy czytnik nie jest niezniszczalny, ale szansa na jego pogięcie czy podarcie jest… zerowa. Bez trudu wyjmiesz go z bagażu w samolocie, autokarze, pociągu czy siedzeniu pasażera. Bateria zapewnia długie tygodnie pracy, a Ty nie musisz rozładowywać smartfonu, by wygodnie poczytać coś ciekawego.
 

Komfort czytania

Czytniki e-booków są, zgodnie z nazwą przystosowane właśnie do czytania. Właśnie dlatego są znacznie wygodniejsze niż inne urządzenia mobilne i zapewniają łatwą obsługę każdej książki. Wyjątkowo czułe ekrany dotykowe nowoczesnych czytników są przystosowane do wirtualnego przewracania stronic, a odpowiednie aplikacje to gwarancja dopasowania parametrów czytania (np. wielkości czy kroku czcionki oraz sposobu przewracania kartek) do własnych potrzeb.
 

Bez konieczności ciągłego ładowania

Myślisz sobie, że czytnik to wydatek zbędny, jeśli masz już tablet i smartfonu? Owszem, te urządzenia mobilne poradzą sobie z większością formatów e-booków. Sęk w tym, że z uwagi na wielofunkcyjność, sprzęt taki rozładowuje się w ekspresowym tempie. A bateria, która padła w telefonie to jeden z największych dramatów naszych czasów (przynajmniej tak jest dla wielu). Czytnik ebooków zaś, niewiele waży, ale jest osobnym urządzeniem, i to o pojemnej baterii – np. POCKETBOOK 740 InkPad 3  ma akumulator o pojemności aż 2500 mAh, co wystarcza nawet na miesiąc czytania bez przerwy na jednym ładowaniu. 

Jednym słowem: czytnik to opcja warta rozważenia, jeśli lubisz czytać. Jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnej książki, zwłaszcza poza domem.