1. Disneyland - bajkowe wesołe miasteczko z postaciami z filmów i kreskówe - na Florydzie ma 100 km2 powierzchni – to więcej niż nasz polski... Radom!

2. Aktor James Earl użyczył swojego niesamowitego, tubalnego głosu między innymi Vaderowi oraz Mufasie w animowanym "Królu Lwie", a także w najnowszej, fabularnej wersji tego hitu. Przy jej produkcji starano się, by jak najwięcej aktorów dubbingujących oryginał pojawiło się również i teraz.  

3. Nazwa poczciwego robota Wall-E’ego została mu nadane na cześć Walta Disneya, którego pełne imię i nazwisko brzmi - Walter Elias Disney.

4. Aktorzy podkładający głosy pod najpopularniejsze postaci Disneya - Myszkę Mickey i Myszkę Minnie - to prawdziwe małżeństwo.

5. Istnieje teoria mówiąca o tym, że bohaterowie "Kubusia Puchatka" są uosobieniem ludzkich problemów. Kubuś ma zaburzenia odżywiania, Tygrysek ADHD, Prosiaczek nerwicę lękową, Królikowi doskwiera nerwica natręctw, Kłapouchy ma depresję.

6. Zastanawialiście się kiedyś ile lat mają bohaterki filmów Disneya? Bella w "Pięknej i Bestii" ma 17 lat, Jasmine z "Aladyna" – 15 lat, a Śnieżka – 14 lat.

7. Czy mamę syrenki Arielki zabił Kapitan Hak? Jedna z zaprzyjaźnionych z Piotrusiem Panem syren jest bardzo podobna do Ariel. Z kolei w prequelu do Małej Syrenki dowiadujemy się, że matka dziewczyny zginęła z rąk złego pirata. Przypadek?

8. Animatorzy filmów Disneya lubią puszczać oko do spostrzegawczych widzów. I tak w jednaj ze scen „Małej Syrenki” możemy zauważyć w wodzie pluskających się: Myszkę Mickey, Kaczora Donalda i Goofy’ego.

9. Aurora jest disneyowską księżniczką, która mówi najmniej. W trakcie całego filmu główna bohaterka wypowiada tylko 18 zdań. Jak na Śpiącą Królewnę przystało - większą część filmu przespała.

10. Ostatnimi słowami Disneya na łożu śmierci były imię i nazwisko młodziutkiego wówczas Kurta Russela. To sprawa dość tajemnicza i do tej pory niewyjaśniona. 

 

Bajki Disneya mają w sobie znacznie więcej smaczków, ciekawostek i kryje się za nimi wiele historii. Znacie jeszcze jakieś? Co byście dodali do naszego zestawienia?
Jeśli chcecie przypomnieć sobie kultowe animację skorzystajcie z promocji na filmy.