Ilha da Queimada Grande – Wyspa Węży

Nikt nie chce zwiedzać tej urokliwej, leżącej 150 kilometrów od centrum Sao Paulo, wyspy. A dlaczego? Wszystko to przez ogromną liczbę węży – według szacunków naukowców na każdy m2 przypada od 1 do 5 gadów! Obecnie władze Brazylii wydały zakaz zwiedzania wyspy, jeśli nie mamy przyzwolenia.

Na wyspie nie występują już żadne ssaki, jedynym pożywieniem tak licznych gadów są więc ptaki. Porcja ich jadu jest bardzo niebezpieczna dla człowieka, dlatego nikt na stałe nie zamieszkuje tych terenów, a każdej nadzorowanej wizycie towarzyszy lekarz.

 

Droga śmierci

Yungas road została zbudowana w 1930 roku przez paragwajskich więźniów. Droga łączy amazoński las deszczowy północnej Boliwii z La Paz. Ma ona około trzech metrów szerokości, 65 kilometrów długości i wiele zakrętów. Nie ma asfaltu, dodatkowo nie na każdym odcinku pobocza znajdują się barierki zabezpieczające. Wzdłuż trasy można spostrzec wiele krzyży, a na dole przepaści wraki samochodów – co roku ginie tam około 300 osób!

 

Góra, która może przyprawić o zawał serca

Góra Hua Shan położona jest we wschodnich Chinach, jest celem wielu pielgrzymek – zarówno religijnych, jak i turystycznych. Szacuje się, że podczas wspinaczki każdego roku ginie tu około 100 osób. Nic dziwnego – zbocze jest wyjątkowo strome, nie ma wystarczających zabezpieczeń, a szlak prowadzi przez zbity z desek, wąski, przytwierdzony bezpośrednio do góry pomost.

Turyści, którzy nie chcą narażać swojego zdrowia mogą skorzystać z kolejki linowej, która prowadzi na Szczyt Północny. Stamtąd przedostać się można do pozostałych Szczytów (Zachodniego, Środkowego, Wschodniego oraz Południowego).

 

Skyslide – 300 metrów nad ziemią

Zjeżdżalnia zamontowana została na 70 piętrze budynku US Bank Towel w Los Angeles tak, aby zjeżdżający nią ludzie mogli podziwiać panoramę miasta. Dlatego właśnie cała konstrukcja zbudowana jest ze szkła. Za bilet zapłacić trzeba jedyne 8 dolarów, a widoki są bezcenne!

 

Praia de Boa Viagem, Brazylia

Jest to przepiękna, długa, piaszczysta plaża, znajdująca się na brazylijskim wybrzeżu Atlantyku, na północno-wschodnim wybrzeżu. Mimo że ta okolica szczyci najlepszą jakością hoteli, restauracji oraz życia nocnego, to owiała się również złą sławą. Od początku lat dziewięćdziesiątych, odnotowano ponad 50 ataków rekinów na turystów, w tym 20 śmiertelnych.

 

Parzące Karaiby

Wrzące Jezioro wulkaniczne znajduje się na Dominice, na obszarze Parku Narodowego Morne Trois Pitons, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Temperatura przy brzegu oscyluje w granicach 80 – 90 stopni Celsjusza, natomiast na jego środku cały czas wrze. Do tej pory nad jeziorem zmarły dwie osoby, prawdopodobnie z powodu uduszenia się dwutlenkiem węgla, kiedy poziom wody był wyjątkowo niski.

 

Preikestolen – półka skalna w Norwegii

Jedna z najsłynniejszych norweskich atrakcji turystycznych, szacuje się, że co roku dociera tu ponad 100 tysięcy turystów. Atrakcja nie posiada żadnych zabezpieczeń, przy silnym wietrze przy deszczu łatwo więc o wypadek, jednak do tej pory zanotowano jedynie jeden incydent śmiertelny, pozostałe zostały zakwalifikowane jako samobójstwa.

 

Najwyższy szklany most na świecie

W 2016 roku w Chinach otworzono  zapierający dech w piersiach przeszklony szlak na Coiling Dragon Cliff. Konstrukcja przytwierdzona jest do góry Tianmen w Parku Narodowym Zhangjiajie w chińskiej prowincji Hunan. Most ma 100 metrów długości, 160cm szerokości i zawieszony jest ponad 180 metrów nad przepaścią! Spacerujący turyści mają wrażenie, że przezroczyste tafle szkła pod ich ciężarem zaczynają pękać, dlatego krzyczący i płaczący ludzie w tym miejscu to widok codzienny.

 

Podwodna jaskinia w Teksasie, USA

Wejście do studni Jakuba ma prawie 4 metry szerokości, prowadzi do pionowego, 9-metrowego kanału, na którego dnie znajdują się liczne rozgałęzienia, które prowadzą do mniejszych grot. Te z kolei mogą sięgać jeszcze dalej. Szacuje się, że wszystkie te podwodne korytarze mogą mieć nawet 40 metrów! Dotychczas w studni swoje życie straciło ośmioro nurków.

 

Encierro – biegi byków

Uczestnicy dobrowolnie godzą się na ucieczkę przed bykami przez zamknięte ulice w centrum miasta. Biegi odbywają się co roku w Portugalii, Meksyku, a nawet południowej Francji, ale najsłynniejsze Encierro odbywa się w hiszpańskiej Pampelunie. Uczestnicy muszą dostosować się do obowiązującego regulaminu – by wziąć udział w wydarzeniu należy mieć ukończone 18 lat, nie można być pod wpływem alkoholu, a podczas ucieczki należy biec w tym samym kierunku, w którym biegnie byk. Każdego roku około 50 – 100 osób zostaje rannych.

 

Chcielibyście odwiedzić te miejsca?