Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor
Materiał
  • więcej
Liczba zawartych elementów
  • więcej
Średnica (cm)
  • więcej
Pojemność (ml/l)
  • więcej
Cechy dodatkowe
  • więcej

Patelnie i woki

Patelnie i woki wchodzą w skład podstawowych akcesoriów kuchennych. Szeroka oferta pozwala na wybór naczynia do gotowania, które spełni swoją podstawową funkcję, a także usprawni przygotowywanie konkretnego posiłku.

Jaką patelnię kupić?

W naszej ofercie znajdziesz akcesoria kuchenne do smażenia każdego typu. Od głębokich, pojemnych patelni z pokrywą, po te znacznie cieńsze, przeznaczone do przygotowywania naleśników. Modele różnią się rodzajem tworzywa (granitowe, ceramiczne, stalowe, emaliowane, aluminiowe i żeliwne), kształtem (np. patelnie grillowe o prostokątnym kształcie oraz owalne, przypominające brytfankę), głębokością oraz wyposażeniem (obecność rękojeści, pokrywy).

Podczas wyboru warto zwrócić uwagę na takie cechy, jak odporność na otarcia oraz nieprzywieralność powłoki. Duże znaczenie ma również liczba warstw powierzchni kuchennego akcesorium. Wymagania te spełniają m.in. patelnie Zwieger z powłoką Greblon C3+/Greblon C3 Granite. Patelnie Tefal z technologią Thermo-Spot, wyposażone zostały w czujnik temperatury, który przybiera czerwoną barwę wtedy, gdy powierzchnia zostanie optymalnie rozgrzana.

Patelnie wok, ceramiczne, granitowe i wiele innych

W naszym asortymencie znajdują się zarówno patelnie wok wykonane z żeliwa, jak i stali nierdzewnej, duże woki bez rękojeści, z wyciąganą rączką, oraz nieco mniejsze, wyposażone w uchwyt jedno- lub obustronny. Niektóre z nich sprawdzą się również podczas pieczenia.

Patelnie grillowe to propozycja dla osób, które cenią zdrową kuchnię. Specjalne wyżłobienia na powierzchni patelni sprawiają, że potrawy chłoną znacznie mniej tłuszczu, co czyni posiłek mniej kalorycznym. To dobra alternatywa dla gazowego grilla. Duże znaczenie ma materiał, z którego wykonano akcesorium. Jeżeli powłoka jest teflonowa lub antyadhezyjna (wykonana z antyprzyczepnych materiałów), to do smażenia wystarczy minimalna ilość tłuszczu.

Dodatkowe patelnie przydadzą się nie tylko na co dzień, ale także podczas przygotowywania posiłków na przyjęcia, czy święta, nawet nawet te kameralne

Za pomocą niektórych żeliwnych patelni oraz woków można przygotowywać potrawy w piekarniku. Wiele z tych kuchennych akcesoriów można też myć w zmywarce. Możliwy jest także zakup całego zestawu jednego producenta. Dowiedz się więcej o produktach i przejrzyj naszą ofertę.

więcej