Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Materiał
  • więcej
Kolor
Liczba zawartych elementów
  • więcej
Pojemność (ml/l)
  • więcej

Patelnie

Patelnie wchodzą w skład podstawowych akcesoriów kuchennych. Szeroka oferta pozwala na wybór naczynia do gotowania, które spełni swoją podstawową funkcję, a także usprawni przygotowywanie konkretnego posiłku.

Jaką patelnię kupić?

W naszej ofercie znajdziesz akcesoria kuchenne do smażenia każdego typu. Od głębokich, pojemnych patelni z pokrywą, po te znacznie cieńsze, przeznaczone do przygotowywania naleśników. Modele różnią się rodzajem tworzywa (granitowe, ceramiczne, stalowe, emaliowane, aluminiowe i żeliwne), kształtem (np. patelnie grillowe o prostokątnym kształcie oraz owalne, przypominające brytfankę), głębokością oraz wyposażeniem (obecność rękojeści, pokrywy).

Podczas wyboru warto zwrócić uwagę na takie cechy, jak odporność na otarcia oraz nieprzywieralność powłoki. Duże znaczenie ma również liczba warstw powierzchni kuchennego akcesorium. Wymagania te spełniają m.in. patelnie Zwieger z powłoką Greblon C3+/Greblon C3 Granite. Patelnie Tefal z technologią Thermo-Spot, wyposażone zostały w czujnik temperatury, który przybiera czerwoną barwę wtedy, gdy powierzchnia zostanie optymalnie rozgrzana.

Patelnie ceramiczne, granitowe i wiele innych

Patelnie grillowe to propozycja dla osób, które cenią zdrową kuchnię. Specjalne wyżłobienia na powierzchni patelni sprawiają, że potrawy chłoną znacznie mniej tłuszczu, co czyni posiłek mniej kalorycznym. To dobra alternatywa dla gazowego grilla. Duże znaczenie ma materiał, z którego wykonano akcesorium. Jeżeli powłoka jest teflonowa lub antyadhezyjna (wykonana z antyprzyczepnych materiałów), to do smażenia wystarczy minimalna ilość tłuszczu.

Dodatkowe patelnie przydadzą się nie tylko na co dzień, ale także podczas przygotowywania posiłków na przyjęcia, czy święta, nawet nawet te kameralne. 

Za pomocą niektórych żeliwnych patelni oraz woków można przygotowywać potrawy w piekarniku. Wiele z tych kuchennych akcesoriów można też myć w zmywarce. Możliwy jest także zakup całego zestawu jednego producenta.

Dowiedz się więcej o produktach i przejrzyj naszą ofertę.

więcej

Patelnie

najczęściej zadawane pytania