Filtruj
Kategorie
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Grubość materaca
  • więcej
Szerokość produktu (cm)
Wysokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)
Kolor
Wyczyść filtry

Funkcje materaca: nawierzchniowe usuń

Materace nawierzchniowe

Materac nawierzchniowy to rodzaj materaca, który jak sama nazwa wskazuje, umieszcza się na materacu właściwym. Jego funkcja polega na wyrównaniu powierzchni spania oraz poprawie komfortu snu. Materac nawierzchniowy, zwany także topperem jest znacznie cieńszy od standardowego materaca, a jego grubość oscyluje zwykle w przedziale od 2 do 10 cm. W zależności od potrzeb użytkownika, materac nawierzchniowy może wpływać na utwardzenie lub zmiękczenie podłoża. Producenci oferują kilka rodzajów materacy nawierzchniowych o różnych właściwościach, co pozwala dopasować właściwy topper do aktualnych oczekiwań, czy predyspozycji zdrowotnych.

Materac nawierzchniowy – kiedy jest potrzebny?

Materac nawierzchniowy to proste i niedrogie rozwiązanie, które w znacznym stopniu może przyczynić się do poprawy jakości i komfortu snu. Przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy łóżko w sypialni jest bardzo niewygodne, na przykład z powodu zbyt twardego lub miękkiego materaca. Brak możliwości wymiany łóżka w przypadku wynajmowanego mieszkania to również argument, dla którego warto zainwestować w topper

Śpiąc na kanapie lub rozkładanej wersalce, często można doświadczyć niepożądanych symptomów w postaci bólu kręgosłupa, bóli mięśni i stawów, czy chronicznego zmęczenia, którego przyczyną mogą być problemy z zaśnięciem. Materac nawierzchniowy w prosty sposób rozwiąże te problemy. Wyrównuje powierzchnię spania i zapewnia optymalne podparcie dla kręgosłupa. Topperem nakrywa się również materac właściwy, który jest już trochę zniszczony i wygląda nieestetycznie, a użytkownik nie planuje zakupu nowego materaca, gdyż jego cena wykracza poza obecne możliwości budżetowe. Materac nawierzchniowy może posłużyć także jako dodatkowa powierzchnia spania dla gości. Odpowiednio spełni swoją funkcję zarówno rozłożony na kanapie, jak i bezpośrednio na podłodze. 

Zapoznaj się z naszym szerokim asortymentem materacy nawierzchniowych i wybierz model najlepiej dopasowany do twoich preferencji. 

więcej

Materace nawierzchniowe

najczęściej zadawane pytania