Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor
Seria
  • więcej
Materiał
  • więcej
Wysokość produktu (cm)
Szerokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)
Maksymalne obciążenie
  • więcej
Rodzaj hamaka
Strefa Design

Hamaki, huśtawki i fotele wiszące

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu w okresie wiosenno-letnim, to jedna z przyjemniejszych form relaksu, niezależnie od tego czy wybiera się aktywny czy siedzący wypoczynek. Decydując się jednak na tę drugą formę, warto wyposażyć się w wygodne siedzisko, np. hamak, huśtawkę ogrodową bądź fotel wiszący. Wybierz z naszego asortymentu meble ogrodowe, które posłużą ci przez kolejne kilka sezonów.

Hamak czy huśtawka, a może wiszący fotel?

Jeśli z siedziska ma korzystać więcej osób, dobrą opcją będzie huśtawka ogrodowa. Nie tylko umożliwi delikatne, wspólne bujanie się, ale zapewni również dodatkowe miejsce dla domowników i gości. Co więcej, huśtawki ogrodowe zapewniają użytkownikom bezpieczeństwo. Dzięki odpowiedniemu wykonaniu nie trzeba się obawiać, że dojdzie do upadku lub zerwania się siedziska w trakcie użytkowania mebla.

Dla osób ceniących sobie indywidualizm lub lubiących od czasu do czasu spędzić samotnie czas, dobrym rozwiązaniem będzie fotel wiszący, który działa w podobny sposób jak huśtawka. Jest jednak mniejszy i zazwyczaj może poruszać się na wszystkie strony. Przykładem takiego siedziska jest też fotel wiszący kokon, który zdobywa coraz większą popularność. Fotel wiszący ogrodowy jest niewątpliwie jednym z najczęstszych wyborów klientów ze względu na niewielką ilość miejsca, jaką zajmuje oraz ogólną funkcjonalność.

Hamak do ogrodu lub na podróż

Dla żądnych przygód oraz miłośników przyrody, którzy cenią sobie kompaktowe rozwiązania, mamy inną propozycję: hamak. Bardzo często jego konstrukcja sprawia, że można wziąć go do plecaka turystycznego i zabrać ze sobą na wycieczkę, gdzie posłuży także jako tymczasowe miejsce do drzemki lub wypoczynku. Cecha ta odróżnia go od hamaka ogrodowego, który jest zazwyczaj rozwiązaniem stacjonarnym ze względu na ilość elementów, które się na niego składają (zazwyczaj dodatkowy stelaż lub specjalne drążki).

A może hamak brazylijski lub huśtawka bocianie gniazdo?

Bardzo podobny do klasycznego hamaka, ale posiadający tylko jeden punkt zaczepienia, jest hamak brazylijski, który może kojarzyć się z popularnym w ostatnich latach stylem boho.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest huśtawka bocianie gniazdo, która spodoba się nie tylko dzieciom. Jest ona zwykle bardziej płytka od fotela brazylijskiego i nadaje się na przykład do zawieszenia na stabilnej gałęzi przydomowego drzewa lub stojaka.

Jeśli nie posiada się w ogrodzie drzewa o silnych gałęziach, warto zadbać o hamak ze stelażem lub sam stojak na hamak. Dzięki nim można oddać się relaksującej drzemce na łonie natury, nie martwiąc się o to, że wątła lub zbyt stara gałąź urwie się pod ciężarem ciała.

W naszym asortymencie znajdziesz zarówno huśtawki ogrodowe, jak i hamaki czy wiszące fotele, a także wiele innych siedzisk zewnętrznych. Sprawdź sam i wybierz coś dla siebie.

więcej

Hamaki, huśtawki i fotele wiszące - dowiedz się więcej

Wszystkie artykuły