Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Materiał
  • więcej
Płeć
  • więcej
Rozmiar
  • więcej

Czepki pływackie

Jednym z najpopularniejszychm sportów uprawianych przez Polaków jest pływanie. Zaletą tej dyscypliny jest to, że nie jest to aktywność sezonowa, ponieważ można uprawiać ją przez cały rok na krytych basenach. Przed wyruszeniem na basen należy jednak zapoznać się z regulaminem, żeby wiedzieć, co ze sobą zabrać, aby móc skorzystać z pływalni. Nie każdy bowiem ma świadomość, że poza strojem i klapkami w zdecydowanej większości przypadków należy mieć ze sobą również czepek pływacki. Jest to istotny element wyposażenia, który spełnia kilka funkcji, o których warto wiedzieć.

Czepek do pływania – co warto wiedzieć?

Czepek na basen jako element stroju pływackiego pełni kilka dość istotnych funkcji. Z jednej strony jest to zabezpieczenie uszu, skóry głowy oraz włosów przed negatywnym wysuszającym działaniem chlorowanej wody, a z drugiej natomiast, pozwala na utrzymanie czystości w basenie. Poza tym prawidłowo dobrany i założony czepek uniemożliwia dostanie się włosów do oczu podczas pływania, jak również zmniejsza opór wody w trakcie użytkowania.
Mając świadomość, jak ważną rolę pełnią czepki na basen, przed zakupem warto zastanowić się jaki model wybrać, aby był on nie tylko skuteczny, ale również wygodny. Najpopularniejsze czepki do pływania dostępne aktualnie na rynku wykonane są najczęściej z silikonu, lateksu, poliestru czy lycry. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety, o których dobrze wiedzieć. O ile poliester czy lycra pozwalają utrzymać włosy w ładzie i zabezpieczają wodę basenu przed zanieczyszczeniem, tak silikon i lateks dodatkowo chronią głowę i uszy przed zamoczeniem. Niemniej niezależnie od tego, który z typów czepka wybierzemy, musi on być odpowiednio dobrany pod względem wielkości.
Czepek na basen, aby spełniał swoją funkcję, musi bowiem przylegać do głowy. Jeśli jest za luźny, uciska lub odstaje, wówczas jego rozmiar jest nieodpowiedni. Wyjątkiem mogą być modele zaprojektowane z myślą o osobach z długimi włosami. Takie czepki do pływania mają zazwyczaj poszerzoną tylną część, która po związaniu włosów pozwala ukryć je pod czepkiem.
Dbanie o czepek do pływania natomiast jest niezwykle proste. Po każdym użyciu należy spłukać go w zimnej wodzie, a następnie pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Jedyne, o czym należy pamiętać, to aby nie wystawiać go na działanie wysokich temperatur tj. słońce, suszarka czy kaloryfer.

Jakie czepki pływackie dostępne są w Empiku?

W asortymencie naszego sklepu dostępne są czepki do pływania takich producentów jak Aqua Speed, Arena, Speedo, Spurt czy Crowell. Poszczególne modele różnią się od siebie rodzajem materiału, z jakiego zostały wykonane, rozmiarem czy przeznaczeniem. Wśród bogatej gamy produktów wykonanych m.in. z silikonu, lateksu, poliestru czy poliuretanu posiadamy czepki pływackie damskie, męskie oraz dla dzieci, które poza wielkością, kolorem czy kształtem różnią się także przeznaczeniem. Oferujemy bowiem czepki na basen, a także modele do stosowania na otwartych wodach. W zależności od typu produktu są to modele zaprojektowane z myślą o amatorskim czy rekreacyjnym pływaniu, a także w pełni profesjonalne czepki startowe.

Jeśli szukasz czepka pływackiego, zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu. Wśród bogatego asortymentu z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

więcej