Marka: select usuń

Koce piknikowe

Piękna pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu na łonie natury. Korzystanie z uroków wypoczynku na świeżym powietrzu będzie tym przyjemniejsze, jeśli można będzie urządzić piknik. Do tego celu warto wybrać odpowiedni koc piknikowy. Przyda się on również przy plażowaniu – nad morzem, jeziorem czy nawet nad basenem.

Rodzaje koców piknikowych

W naszej ofercie znajdują się zarówno koce plażowe, piknikowe, jak i plażowo-piknikowe. Różnią się one od siebie tym, z czego zostały zrobione i jakie jest ich przeznaczenie. Na piaszczystą plażę nadają się cienkie koce plażowe, natomiast na plażę np. w Chorwacji, pokrytą drobnym żwirem, warto wybrać specjalne maty. Przy urządzaniu pikniku na łące koce plażowo-piknikowe zapewnią wygodę siedzenia na trawie. Jeśli jednak ktoś chciałby ułożyć się na polanie w lesie i oglądać gwiazdy, lepiej wybrać rozwiązania z izolacją.

Materiał odpowiedni na koc piknikowy i plażowy

Tradycyjny koc bez dodatkowej izolacji na pikniku może się nie sprawdzić, zwłaszcza wtedy, gdy jest on urządzany wiosną lub wczesnym rankiem. Chłód podłoża szybko dałby się we znaki siedzącym na nim osobom. Dlatego lepiej wybrać koce piknikowe z izolacją – wierzchnia warstwa może być wykonana z polaru, a spodnia z aluminium czy z tworzywa sztucznego, np. pianki PVC. Dla dzieci zdecydowanie odpowiednie będą bawełniane kocyki, które nie podrażnią ich delikatnej, wrażliwej skóry.

Na jaki rozmiar koca piknikowego się zdecydować?

Można wybierać koce plażowe i piknikowe o różnej wielkości. Dla rodziny z dziećmi przydadzą się koce plażowe 200 x 200 cm. Mniejsze, dostępne w rozmiarze 150 x 200 cm czy nawet 130 x 150 cm, to dobry wybór na piknik we dwoje czy do zabawy z dzieckiem na plaży.

Zanim zdecydujesz się na najlepszy dla siebie koc piknikowy, przejrzyj dostępne propozycje. Zobacz nasze wytrzymałe maty na kamienistą plażę i zapoznaj się ze specyfikacją koców piknikowo‑plażowych. Mamy dla Ciebie szeroki wybór tego rodzaju produktów.

więcej

Koce piknikowe

najczęściej zadawane pytania