Kolory pawich piór – Jojo Moyes

Książki tej autorki biją rekordy popularności na świecie. Są połączeniem powieści obyczajowej z wątkami typowymi dla gorącego romansu dla dorosłych. Jojo Moyes zasłynęła takim tytułami jak: „Zanim się pojawiłeś”, „Kiedy odszedłeś” i „Moje serce w dwóch światach” , a teraz pora na „Kolory pawich piór” – niepublikowaną dotąd w Polsce powieść.

Piękna, bogata i zepsuta do szpiku kości Athene zszokowała wszystkich. Uciekła od męża z domokrążcą, nie zostawiając nawet listu. Ponad trzydzieści lat później Suzanna Peacock musi zmierzyć się z mroczną legendą swojej matki. I z prawdą o sobie, która jest pilnie strzeżoną rodzinną tajemnicą.

Suzanna jest dumna jak paw, i jak paw dziwna i niedostępna. Ma wszystko, co potrzebne do szczęścia, tylko nie ma już siły udawać, że jest szczęśliwa. Jedynym miejscem, gdzie czuje się bezpieczna, jest jej mały sklepik, Pawi Zakątek. To tam pewnego dnia spotyka kogoś, kto jest równie pogubiony. I dostaje szansę, aby zacząć wszystko od początku.
 

Jojo Moyes
 

Antolka – Magdalena Kordel

Kto z nas nie marzył czasem o tym, by rzucić wszystko i udać się w góry/nad morze/na Mazury (niepotrzebne skreślić). Tak robi też nasza główna bohatera książki Magdaleny Kordel – postanawia zacząć nowe życie w Krainie Wielkich Jezior.

Kiedy w czerwcowy wieczór Antolka pakuje się w kłopoty w portowej knajpie, z opresji ratuje ją Janek – najbardziej wyjątkowy chłopak, jakiego dotąd poznała. Czy kilka mazurskich dni okaże się czymś więcej niż wakacyjną przygodą? Czy Antolce uda się odnaleźć własną drogę? I jakim cudem prosto z Mazur wyląduje u dawno zapomnianej ciotki, w Beskidzie Niskim?
Polska autorka, polskie realia, tereny i historia rodem z gorącego romansu, która stanie się bliska każdemu z nas!

Kordel Antolka

Too Late – Colleen Hoover

Tym razem coś dla fanów mocniejszych wrażeń. Uwaga: to powieść tylko dla dorosłych. Colleen Hoover nie przestaje zaskakiwać nawet najwierniejszych czytelników. Na kartkach tej książki strach miesza się z pożądaniem.

Asa prowadzi nielegalny biznes, jest obsesyjnie zakochany w Sloan. Nie cofnie się przed niczym, by zniszczyć każdego, kto choć spróbuje stanąć między nimi. Sam natomiast pogrąża się w uzależnieniu od imprez, narkotyków, seksu. Sloan jest gotowa znieść wiele, nawet jeśli ceną jest jej godność. Tkwi w toksycznym związku, by... zapewnić opiekę niepełnosprawnemu bratu. Jest stale obserwowana i musi być Asie posłuszna. Straciła nadzieję, że mogłaby się z tego piekła wyzwolić. Jednak życie rzuca jej kolejne wyzwanie – stawia na jej drodze Cartera. Dziewczyna obawia się go, ale nie jest w stanie mu się oprzeć. Rozpoczyna się ryzykowna gra, w której nie ma miejsca na błąd, a stawką jest życie nie tylko Sloan.

Too late książka

Lato wśród wydm – Agnieszka Krawczyk

Bardziej wakacyjnej powieści chyba nie znajdziecie! Ciepła, pełna słońca opowieść o oczekiwaniu, marzeniach i wielkich nadziejach, które nosimy w sercu, czasami bojąc się do nich przyznać. Poznajcie pierwszy tom nadmorskiej serii „Przylądek wichrów”, której akcja toczy się w uroczych Dębkach nad Bałtykiem.

Specjalistka od aranżowania nieruchomości na sprzedaż, Matylda Radwan, ma twardy orzech do zgryzienia – tego domu akurat nikt nie chce kupić. W ciągu kilku letnich tygodni musi dokonać całkowitej metamorfozy. Nie spodziewa się, że zmiany dotkną również jej życia, w którym pojawią się zwariowany autostopowicz, przystojny archeolog poszukujący skarbów we wrakach statków i tajemnicza młoda dziewczyna, tęskniąca za swoją matką. Ich drogi przetną się na plaży pośród wydm, a spotkanie zaowocuje czymś więcej niż tylko letnią przelotną znajomością.

Lato wśród wydm

Mister – E.L. James

E.L. James, autorka „Pięćdziesięciu twarzy Greya” znów zaskakuje! Tym razem swoją najnowszą powieścią obyczajową, w której też nie zabraknie wielkiej namiętności i… sekretów!

Londyn, 2019. Dla Maxima Trevelyana życie było niezwykle łaskawe: uroda, arystokratyczne koneksje i pieniądze sprawiły, że nigdy nie musiał pracować, a noce rzadko spędza samotnie. To idylliczne życie przerywa jednak coś, na co mężczyzna nie jest gotowy: Maxim dziedziczy rodzinny tytuł szlachecki, cały majątek i gigantyczne posiadłości... a także wszelkie wiążące się z nimi obowiązki. To rola, z którą nie umie się zmierzyć. Największym wyzwaniem będzie jednak walka z pożądaniem pewnej tajemniczej młodej kobiety, która niedawno pojawiła się w Anglii. Ta dziewczyna ma w sobie coś więcej niż niebezpieczna, skomplikowana przeszłość. Małomówna, piękna i z ogromnym talentem muzycznym, nęci Maxima swoim sekretem, wzbudzając w nim namiętność, jakiej dotąd nie doświadczył. Kim jest Alessia Demachi? Czy Maxim obroni ją przed zagrażającymi jej wrogami? I co uczyni dziewczyna, gdy dowie się, że jej kochanek również skrywa mroczne tajemnice?

EL James

Nadzieja – Katarzyna Michalak

Jedna z ulubionych polskich pisarek, której każda książka staje się bestsellerem. W czym tkwi sekret powieści Katarzyny Michalak? Czytając je robi się ciepło na sercu. O czym będzie tym razem?

Liliana i Aleksiej poznali się w dzieciństwie. Chłopca i dziewczynkę połączyła wielka przyjaźń. Dzieci dzielą się ze sobą sekretami, troskami, lękami i marzeniami. Wydaje się, że nic nie jest w stanie ich rozdzielić, jednak los jest okrutny, a Liliana i Aleksiej muszą nauczyć się żyć bez siebie. Choć myślą, że ich drogi nigdy ponownie się nie zetkną, łączą ich dwa najsilniejsze uczucia: miłość i nienawiść. „Nadzieja” to poruszająca opowieść o miłości, namiętności i przeznaczeniu.

Katarzyna Michalak nadzieja

Nieczyste więzy – K.N. Haner

Będzie mrocznie i namiętnie. Ta książka to połącznie gorącego romansu dla dorosłych z thrillerem erotycznym, czyli prawdziwa literacka mieszanka wybuchowa!

Claire czuje, że nigdy nie poradzi sobie z piętnem, które nosi w sobie od dzieciństwa. Jest zbyt krucha, bezradna, inna niż wszyscy. Staż w prestiżowej firmie to dla niej życiowa szansa. Podobnie jak doktor Douglas, świetny i szanowany terapeuta, głęboko skrywający własne mroczne sekrety. Tylko on doskonale rozumie, czym jest walka z własnymi demonami.

W jego szarozielonych oczach Claire odnajduje ten sam ogień, który spala ją samą. Oboje podejmują mroczną grę, w której obezwładniająca namiętność i bezwzględna manipulacja prowadzą na samo dno piekła. Doktor kontroluje każdy ruch dziewczyny. A może tylko mu się wydaje, bo wciąż nie wiadomo, kto rozdaje karty w tym niedozwolonym układzie…

Pierwszy thriller królowej dramatów!

Nieczyste więzy

A Wy jakie gorące romanse dla dorosłych polecacie na letnie dni i wieczory? Dajcie znać! Więcej książkowych polecajek znajdziecie na Empik Pasje w dziale Czytam.