filmowy kalendarz adwentowy

 

1 - Dziennik Bridget Jones

Co roku odliczanie do świąt zaczynamy wspólnie z Bridget. Kultowe swetry z reniferem i bałwanem, zimowa, flanelowa piżama, oraz pogonie w śniegu, a także w niekompletnym ubraniu, za miłością. Bridget nie da się nie kochać! To trzeba znów zobaczyć!

A najlepiej nie poprzestawać na pierwszej części, tylko zobaczyć wszystkie trzy filmy.

filmy świąteczne Bridget Jones

2 - Facet na święta

Dla odmiany - serial z Norwegii. Główna bohaterka Johanne wybiera się na kolację adwentową do rodziny. Ciepła i zwariowana familia dopytuje ją o życie uczuciowe. Zmęczona pytaniami Johanne zapowiada, że na Wigilię przyjdzie z chłopakiem. I wtedy się zaczyna! Serial ma strukturę kalendarza adwentowego: niemal każdy dzień to inna randka. Ciepły, zabawny i niepozbawiony scen z pieprzykiem serial, ktory świetnie portretuje współczesne poszukiwania miłości. Bez lukrowania i bez pruderii. A do tego klimatyczne, świąteczne, skandynawskie pejzaże. Serial, który z przyjemnością można obejrzeć w jeden dzień. 

3 - Planeta Singli 2 

Opowieść o kryzysie w związku ze świętami w tle. Główni bohaterowie mierzą się ze swoimi uczuciami w otoczeniu choinek, światełek i oczu widzów. Wigilia spędzona w studiu telewizyjnym również może okazać się magiczna. W rolach głównych Agnieszka Więdłocha i Maciej Stuhr.

Planeta Singli 2 filmowy kalendarz adwentowy

4 - The Holiday

Zimowy film, który przywraca wiarę w ludzi i miłość. Jak potoczą się święta, gdy spędzimy je z dala od domu, z kimś nieznajomym? Ciepła komedia ze świetną obsadą: Kate Winslet, Cameron Diaz oraz Jude Law i Jack Black.

Filmy na swieta The Holiday

5 - Miłość jest wszystkim

Święta to czas magiczny, o czym trudno pamiętać podczas gorączkowych przygotowań. Lawina dziwnych przypadków spadnie na bohaterów i pokrzyżuje im kilka planów, ale ostatecznie gwiazdka się odbędzie.

Milosc jest wszystkim film

6 - Dziadek do Orzechów i cztery królestwa 

Adaptacja dobrze znanej bajki przenosi do świata żołnierzy z piernika i armii myszy. W wigilię Bożego Narodzenia młoda dziewczyna, za sprawą zdobionej szkatułki, trafia do magicznej krainy, gdzie z pomocą dziarskiego kapitana próbuje zapobiec wojnie między królestwami. Film świąteczny, który można oglądać co roku, i który świetnie wprowadza w klimat świąt.

Dziadek do orzechów na dvd filmy świąteczne

7 - Randki od święta

Nie oszukujmy się – święta to czas nie tylko radosnego oczekiwania (dla wierzących), ale przede wszystkim wielu przytłaczających oczekiwań (i to niezależnie od wiary). Właśnie te drugie mogą być szczególnie uciążliwe dla osób, które są same, a całe ich otoczenie koniecznie chce je przed świętami wyswatać.

Co można zrobić, aby nie poddać się naciskom? Znaleźć na nie patent. Np. partnera, który będzie towarzyszem życia tylko w sezonie świątecznym. Na ten plan decydują się Sloane (Emma Roberts) i Jackson (Luke Bracey). Jednak uczucia mają to do siebie, że nie da się nad nimi tak całkowicie zapanować i ich plan zaczyna iść w nieoczekiwanym kierunku…

8 White Christmas

W grudniu warto powrócić również do klasyki kina świątecznego. Amerykański film muzyczny z 1954 roku opowiada historię dwóch piosenkarzy (w tych rolach Bing Crosby i Danny Kaye), którzy po zakończeniu II wojny światowej łączą swoje siły, aby stać się rewelacją sezonu.

White Christmas film USA

9 - Ekspres polarny

Każdy z nas w dzieciństwie mierzył się z prawdą na temat Świętego Mikołaja. Bohater animacji Roberta Zemeckisa swoje wątpliwości rozwiał w najlepszy z możliwych sposobów.

ekspres polarny

10 - Noc w przedszkolu

Wiadomo, dzieci dzieli się na genialne oraz cudze. Co się jednak stanie, kiedy na próbie do jasełek spotkają się dumni, „idealni” rodzice z „tym innym” – ojczymem „niegrzecznego” chłopca? Będzie to jazda bez trzymanki!

„Noc w przedszkolu” w reżyserii Rafała Skalskiego to czarna komedia, która spodoba się osobom przesłodzonym magią świąt. Może szczególnie wzruszyć rodziców obawiających się, że tylko oni nie są w stanie sprostać wyobrażeniu o idealnej rodzinie.

Świetnie napisane i zagrane role – od głównych przeciwników, których grają Lena Góra i Piotr Witkowski po bezradną dyrektorkę przedszkola – Julię Wyszyńską. Naprawdę dobre kino na świąteczny czas.

11 - Miasteczko Halloween

Animowany musical z dreszczykiem w klimacie Tima Burtona. Potworny król Miasteczka Halloween, znudzony codziennym straszeniem, trafia przypadkiem do Miasteczka Bożego Narodzenia i dla odmiany postanawia zająć się szerzeniem wesołego nastroju świąt. W wyniku jego misji Święty Mikołaj znajdzie się w niebezpieczeństwie. Upiorna rozrywka dla koneserów.

miasteczko halloween

12 - Elf

Buddy był chłopcem przygarniętym przez Świętego Mikołaja i wychowanym wśród elfów. Po latach, jako dorosły mężczyzna wyrusza w podróż, by znaleźć swojego prawdziwego ojca. Will Farrel jako przerośnięty Elf to znak, że będzie śmiesznie.

filmy świąteczne elf

13 - Świąteczna gorączka 2

Każdy ojciec zrobi wszystko by uszczęśliwić swoją ukochaną córkę. Główni bohaterowie tego filmu nie cofną się przed niczym, żeby wyprawić najwspanialsze Święta i zdobyć najcenniejsze prezenty.

świąteczna gorączka 2 filmy na święta

14 - Krampus. Duch świąt 

Nastrojowe kino klimatem przypominające filmy z lat 80. Rodzinna historia z dreszczykiem, czarnym humorem, nawiązująca do starych wierzeń o duchu świąt.

Krampus na dvd

15 - Listy do M.

„Listy do M” to kultowa polska seria świąteczna, która doczekała się już aż pięciu części. Którą wybrać? My proponujemy albo pierwszą albo… wszystkie! Bo tak jak nie ma świąt bez Kevina, tak i nie ma świąt bez Tomasza Karolaka jako świętego Mikołaja.

Pakiet Listy do M

16 - Grinch

Kradzież Bożego Narodzenia to najcięższe przestępstwo przeciwko magii Świąt. Animacja stworzona na podstawie klasycznej opowieści Dr. Seussa to świetna rozrywka dla całej rodziny. I sposób, żeby docenić coroczne, świąteczne zwyczaje i rytuały.

grinch na dvd

17 - Ukryte piękno

Melodramat o ojcu, który stracił dziecko, rozstał się z żoną i nie mogąc poradzić sobie ze smutkiem, swój ból przelewa na listy, które pisze do… Miłości, Śmierci i Czasu. Nagle zaczyna dostawać od nich odpowiedzi. Oryginalny scenariusz, święta w tle i Will Smith – to musiało się udać. Ciekawy pomysł oraz piękna, wzruszająca historia.

Ukryte piękno na dvd filmowy kalendarz adwentowy

18 - Dawid i elfy

Wszyscy kochają elfy i świętego Mikołaja? Dobrze, to sprawdźmy to – niech zejdą na ziemię. Jaka będzie pierwsza reakcja ludzi? Telefon na policję, że jakiś człowiek w czerwonym ubraniu włamuje się do domu przez komin!

Wie to święty Mikołaj (Cezary Żak), ale nie chce w to uwierzyć elf Albert (Jakub Zając), więc podejmuje wyprawę na ziemię. Spotyka tam chłopca Dawida, który próbuje pokazać mu, że dzieci na elfy czekają. Jednak dorośli… to już inna bajka.

„Dawid i elfy” w reżyserii Michała Rogalskiego jest ciepłą, rodzinną komedią, która przedstawia spojrzenie na czas świąt z niewinnością dziecka.

19 - Złe mamuśki 2: jak przetrwać święta?

Kiedy zmęczeni ferworem świątecznych porządków, przytłoczeni gwiadkowo-cukierkowym klimatem będziecie mieć dość wszystkiego – „Złe mamuśki 2” podpowiedzą wam, jak przetrwać święta. Będzie się działo i będzie śmiesznie!

Złe mamuśki 2

20 - Opowieść wigilijna

Nowa odsłona historii Charlesa Dickensa o samotnym skąpcu Scroogu, który szykuje się na święta i dopiero na starość poznaje, jaką wartość mają bliscy. Baśniowa opowieść, którą warto obejrzeć z całą familią.

opowiesc wigilijna film na swieta

21 - 1800 gramów

Gdy Kraków pochłonięty jest przygotowywaniami do świąt, Ewa poszukuje opiekunów dla porzuconych dzieci. Gdy na jej drodze pojawia się niezwykłe niemowlę jest gotowa zrobić wszystko, aby dziewczynka nie została sama na Boże Narodzenie. Czy bezinteresowne ratowanie małego świata sprawi, że ocali również siebie? Wzruszający film z Magdaleną Różczką w roli głównej.

1800 gr film filmowy kalendarz adwentowy

22 - Cichac noc

Polskie, mocne kino, głośny film Pawła Domalewskiego, laureat wielu nagród. O rodzinnych sekretach, które zaczną wychodzić na jaw przy świątecznym stole. Nie będzie cukierkowo, będzie gorzko, realistycznie, refleksyjnie. Na ekranie: Arkadiusz Jakubik, Dawid Ogrodnik, Tomasz Schuchardt, Tomasz Ziętek, Agnieszka Suchora czy Maria Dębska. Miłośnicy rodzimego, ambitnego kina nie będą zawiedzeni.

film cicha noc

23 - To właśnie miłość

Angielski humor w najlepszym, gwiazdorskim wydaniu. Kilka historii, które przeplatając się, łączą bohaterów ze sobą w świątecznych dniach. Z pewnością będziecie na tym płakać – i ze śmiechu i z wzruszenia! Klasyka filmów na święta, z której czerpali twórcy wielu innych komedii romantycznych z gwiazdką w tle. Jeśli więc jeszcze nie widzieliście „Love actually” czyli „To właśnie miłość”, koniecznie to nadróbcie!

To właśnie miłość na dvd

24 - Kevin sam w domu

Skoro „nie ma świąt bez Kevina”, no to na sam finał musi być i on! O czym jest film, tego nikomu nie trzeba wyjaśniać, warto jednak mieć kevinową kolekcję, w swoim domu, na wypadek, gdyby nie pojawił się kiedyś w telewizji lub by z sentymentem móc do niego powracać i pokazywać kolejnym pokoleniom. Bo przecież Kevin to już tradycja.

Kevin sam w domu

Więcej filmowych inspiracji znajdziecie w naszej Pasji Oglądam.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock.

prezenty na świeta z empiku