Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Materiał
  • więcej
Funkcje mebli
  • więcej
Liczba zawartych elementów
  • więcej
Zawartość zestawu
Strefa Design

Krzesła i fotele ogrodowe

Meble ogrodowe stanowią nieodłączne elementy przestrzeni wypoczynkowej prawie każdego obejścia domu. Pozwalają na odrobinę relaksu na łonie natury i spędzenie czasu w ciepłe dni w ogrodzie, na balkonie, czy tarasie.

Jakie siedziska wybrać?

Najczęściej wybieranymi rodzajami są fotele ogrodowe oraz krzesła ogrodowe. Pierwszy wariant jest zwykle nieco większy i głębszy niż drugi. Jest również częściej wybierany jako mebel przeznaczony do dłuższego wypoczynku. Krzesła ogrodowe z kolei lepiej komponują się ze stołem, przy którym spożywa się posiłki na świeżym powietrzu. Są one najczęściej wyższe od fotela i zapewniają utrzymanie odpowiedniej oraz wygodnej pozycji podczas jedzenia.

W przypadku osób, które preferują spotkania z bliskimi przy grillu lub w ciepłe dni wiele czynności wykonują na świeżym powietrzu, krzesła ogrodowe najprawdopodobniej będą lepszym wyborem ze względu na swoją funkcjonalność.

Fotele ogrodowe i ich rodzaje

O ile krzesła są wygodniejszą opcją podczas siedzenia przy stole, o tyle fotele ogrodowe zapewniają przeważnie znacznie większy komfort podczas wypoczynku. Podobnie jak krzesła powinny być wykonane z surowca, który jest odporny na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Przykładem takiego modelu jest fotel ogrodowy żyłkowy, który nie tylko posiada bardzo ciekawy design, ale można go również pozostawić przed domem na cały sezon. Dodatkowo surowiec, z jakiego został wykonany oraz ogólny wygląd sprawiają, że nadaje się on także do wykorzystania wewnątrz, na przykład poza sezonem letnim, gdy nie chcesz rezygnować z jego użytkowania. W przypadku tego fotela nie ma jednak możliwości złożenia, co dla niektórych może stanowić pewną przeszkodę.

Jeśli w garażu, pod wiatą lub w innym miejscu chroniącym przed deszczem jest dość miejsca, dobrą opcją może być fotel ogrodowy regulowany, który pozwala nie tylko na złożenie i oparcie o ścianę budynku, ale także wybranie preferowanej pozycji siedzenia. Można także zabrać go ze sobą na camping lub na wypad za miasto, ponieważ zmieści się do bagażnika większego samochodu.

W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę krzeseł oraz foteli z różnych tworzyw i w wielu stylach. Na stronie dostępne są także inne meble ogrodowe.

więcej

Zobacz więcej artykułów

Wszystkie artykuły

Krzesła i fotele ogrodowe

najczęściej zadawane pytania