Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Materiał
  • więcej
Wysokość produktu (cm)
Szerokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)

Transportery i klatki dla kotów

Podróż z pupilem powinna być bezpieczna i komfortowa zarówno dla zwierzęcia, jak i jego opiekuna. Aby to zapewnić, podczas wycieczki można skorzystać z transportera dla kota. Wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na elementy zapewniające kotu wygodę, jak choćby miękkie, wyściełane wnętrze i łatwy dostęp do świeżego powietrza.  Oprócz tego należy sprawdzić, czy dany transporter dla kota wyposażony jest w odpowiedni uchwyt do przenoszenia oraz, czy nadaje się do dominującego sposobu podróżowania lub jego docelowego przeznaczenia, np. podróż samolotem.

Rodzaje transporterów dla kota – jaki wybrać?

Wśród tego rodzaju akcesoriów prym wiodą transportery dla kotów wykonane w całości z plastiku lub z metalowymi elementami. Dużą popularnością cieszy się również plecak transporter dla kota, dzięki któremu na wycieczkach z pupilem ręce pozostają swobodne lub materiałowy transporter w formie torby na ramię,  który sprawdzi się np. na krótkich spacerach lub wizytach u weterynarza.

W naszej ofercie znajdują się również transportery dla kota do samochodu lub samolotu, wózki oraz przyczepki rowerowe dla kota, wiklinowe transportery dla kotów, a nawet bluzy-kangurki ze specjalnymi kieszeniami do noszenia zwierzaka. 

Jaka jest odpowiednia wielkość klatki dla kota? 

Ważnym parametrem podczas wyboru klatki dla kota jest jej wielkość, która zawsze powinna być dobrana do rozmiarów zwierzęcia. Wybierając transporter dla dużego kota, jak i dla mniejszych pupili należy wziąć pod uwagę wskazany przez producenta limit wagowy, w ramach którego transport zwierzęcia w danym modelu można uznać za bezpieczny. Optymalnym rozwiązaniem jest sytuacja, kiedy mruczek może się swobodnie poruszać, jednocześnie np. zbyt duża klatka dla kota małej rasy nie będzie dobrym wyborem, ponieważ podczas podróży zwierzę może mieć problem z zachowaniem stabilności i ślizgać się wewnątrz. 

Odpowiednio dobrany transporter dla kota wpłynie na jakość podróży i zminimalizuje uczucie stresu, jaki wywołuje u niego to wydarzenie. Zapoznaj się z naszą ofertą i zobacz, czy wśród proponowanych rozwiązań jest to, które spełni twoje oczekiwania i ułatwi wspólne wycieczki w pupilem.

więcej