Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Stan produktu
Kolor
Poziom zaawansowania
  • więcej
Materiał
  • więcej

Rakiety do squasha

Rakieta do squasha to niezbędne wyposażenie każdej osoby, która chciałaby spróbować swoich sił podczas meczu rozgrywanego na niewielkim, zamkniętym korcie. Jednak, aby gra była satysfakcjonująca i efektywna warto wybrać model, który będzie odpowiadał naszym umiejętnościom, potrzebom oraz oczekiwaniom. Dlatego, niezależnie od poziomu zaawansowania, dobrze wiedzieć, na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup konkretnego produktu.  

Rakieta do squasha – na co zwrócić uwagę? 

Jak przy każdym typie aktywności, również w squashu, wybranie odpowiedniego sprzętu ma kluczowe znaczenie dla efektywności oraz komfortu uprawianego sportu. Z tego względu, zakup paletki do squasha powinien uwzględniać poziom naszego zaawansowania, technikę gry oraz dynamikę i siłę odbicia, a także kontrolę nad piłką czy precyzję uderzenia.  

Wszystkie te parametry wynikają bezpośrednio z trzech czynników: wagi, kształtu oraz balansu. Są to najważniejsze kryteria, którymi należy kierować się podczas zakupu rakiety do squasha, niezależnie od tego, czy będzie to nasza pierwsza paletka, czy kolejna w kolekcji. 

Kategorie wagowe można podzielić na cztery grupy: rakiety bardzo ciężkie (powyżej 180g ), rakiety ciężkie (180-145g ), rakiety lekkie (145-130g ) i rakiety bardzo lekkie (poniżej 130g ). Dobrze wiedzieć, że im cięższy model, tym większa siła odbicia i lepsza amortyzacja, ale za to mniejsza dynamika gry. Wraz ze spadkiem wagi natomiast, wzrasta szybkość zagrywek. Jednak, aby być precyzyjnym w posługiwaniu się tego typu sprzętem, trzeba wykazać się sporym doświadczeniem i dobrą techniką gry. 

Kształt rakiety do squasha to kolejny istotny aspekt. Mając do wyboru modele typu „teardrop”, gdzie naciąg poprowadzony jest po całej wewnętrznej stronie rakiety lub klasyczne konstrukcje z mostkiem, które swoją budową zbliżone są do rakiet tenisowych, również możemy zdecydować, która z nich będzie dla nas najlepsza. „Teardrop” to modele przeznaczone dla początkujących zawodników oraz osób, które sfokusowane są na czerpaniu przyjemności z gry. Klasyczne paletki natomiast częściej wybierane są przez doświadczonych zawodników, którym w szczególności zależy na precyzji odbicia oraz kontroli nad piłką. 

Każda paletka do squasha ma również swój balans, czyli punkt ciężkości. Może on być ustawiony w główce rakiety, jej rączce lub środkowej części. Parametr ten wpływa nie tylko na szybkość i precyzję odbicia, ale również na siłę, z jaką jesteśmy w stanie wprawić piłkę w ruch. 

Nie bez znaczenia jest również materiał, z jakiego została wykonana rakieta. Biorąc pod uwagę ilość dostępnych na rynku opcji, starając się zachować korzystny stosunek jakości do ceny, zdecydowana większość osób czynnie uprawiających ten sport z pewnością poleci modele wykonane z grafitu.  

Jakie rakiety do squasha dostępne są w Empiku? 

W sprzedaży posiadamy rakiety do squasha m.in. takich producentów jak Wilson, Head, Dunlop, Tecnifibre czy Victor. Poszczególne modele różnią się od siebie zarówno, jeśli chodzi o kształt, wielkość czy wagę, jak też rodzaj naciągu, kolor czy materiał, z jakiego zostały wykonane. Są to przystępne cenowo modele skierowane do osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z tym dynamicznym sportem, jak również nieco droższe produkty, po które sięgają doświadczeni zawodnicy. W naszym sklepie dostępne są zarówno klasyczne konstrukcje jak też charakterystyczne rakiety typu „teardrop”, które dodatkowo różnią się od siebie powierzchnią główki. Aby sprostać oczekiwaniom klientów, wśród asortymentu posiadamy także modele wykonane z aluminium, kompozytu czy grafitu. Całości dopełnia możliwość wybrania modelu, którego kolorystyka oraz design szczególnie przypadnie nam do gustu. 

Szukasz rakiety do squasha, ale nie wiesz, na którą się zdecydować? Zajrzyj do nas! Wśród bogatego asortymentu z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

więcej

Rakiety do squasha - najczęściej zadawane pytania

NAZWA KATEGORII

najczęściej zadawane pytania