Scrabble

Układanie wyrazów z wylosowanych liter jest naprawdę wciągające. Każdy, kto choć raz zetknął się z tą grą dobrze wie, że emocji też w niej nie brakuje. Walka o każdy punkt sprzyja tworzeniu wielu neologizmów, dlatego wertowanie słowników jest nieodłącznym elementem rozgrywki. Mierząc się z babcią czy dziadkiem, możesz liczyć na dokonanie licznych językowych odkryć.

 

Rummikub

Ciekawa alternatywa dla karcianego remika, którego Twoi dziadkowie na pewno dobrze znają. Ta, strategiczna gra polegająca na układaniu co najmniej 3-liczbowych ciągów, jest naprawdę wciągająca. Celem rozgrywki jest pozbycie się wszystkich kostek ze swojej tabliczki i uwierz - walka o oddanie ostatniej kostki zawsze jest zacięta.

 

5 sekund

W tej grze liczy się refleks, ale także kreatywność. Gracz ma tylko 5 sekund na udzielenie trzech odpowiedzi. Pytania obejmują najróżniejsze dziedziny, dlatego zarówno babcia, jak i dziadek będą mieć wyrównane szanse.

 

Gierki małżeńskie

Para z długim stażem z góry ma przewagę w tej grze, ale jeśli Twoim dziadkom nie brakuje znajomych małżeństw, które są gotowe stanąć do rywalizacji o tytuł najlepiej znających się połówek - to ta pozycja będzie dla nich idealna. Pełna śmiesznych zadań gra, ilustrowana rysunkami Andrzeja Mleczki, potrafi umilić towarzyskie spotkania.

 

Dixit

Ta, gra skojarzeń z pięknymi ilustracjami, to prawdziwa gratka dla każdego gracza obdarzonego wyobraźnią. W każdej rozgrywce jedna osoba wciela się w rolę bajarza i opowiada o tym, co widzi na swojej karcie. Celem pozostałych osób jest wskazanie karty, która stała się inspiracją dla jego historii, spośród kilku innych rozłożonych na stole. Dixit to doskonała propozycja wspólnej zabawy dla dziadków i wnucząt.

 

Splendor

Jedna z najlepszych gier ostatnich lat. Rozgrywka polega na kolekcjonowaniu żetonów i kart, których odpowiednia liczba gwarantuje szlachecki tytuł i towarzyszący mu... splendor. W tej grze dobry plan to podstawa, dlatego Splendor przypadnie do gustu wszystkim fanom gier strategicznych. Dodatkowym atutem tej propozycji jest możliwość grania tylko w dwie osoby.

 

Milionerzy

Jeśli Twoi dziadkowie są fanami telewizyjnego teleturnieju Milionerzy, ta gra na pewno im się spodoba. Możliwość przetestowania swojej wiedzy to nie tylko świetna rozrywka, ale również trening przed ewentualnym startem w programie i prawdziwą walką o milion złotych.

 

Jenga

Jenga wymaga opanowania i precyzji. Celem gry jest dokładanie kolejnych klocków do wieży, tak aby nie uległa zniszczeniu. Proste? Tylko z pozoru. Budowanie konstrukcji jest tak wciągające, że trudno poprzestać na jednej rozgrywce.

 

UNO

Prosta i szybka gra karciana, której celem jest jak najszybsze pozbycie się swoich kart. Nowa wersja UNO, w której znajdują się dzikie karty, pozwala graczom na tworzenie swoich reguł - Twoi dziadkowie będą mogli wykazać się kreatywnością.

 

Kolejka

Ta, edukacyjna gra opowiadająca o czasach, w których dostawa towarów była prawdziwym problemem, to propozycja nie tylko dla dzieci. Rozgrywka jest świetnym pretekstem do rozmów o przeszłości z dziadkami i poznania ich historii.
 

Więcej gier znajdziecie na empik.com. Polecamy wspólnie z dziadkami rozegrać kilka partii gier - to będzie dla nich największa radość!