Filtruj
Kategorie
Wiek
  • więcej
Płeć
Seria
  • więcej
Producent
  • więcej
Cena
Ocena klientów
Wyczyść filtry

Trefl

Trefl SA jest polską firmą z siedzibą w Trójmieście. Powstała w 1985 r., założona przez Kazimierza Wierzbickiego. Początkowo niewielkie, rodzinne przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją puzzli i właśnie z tego zasłynęło. Kolorowe układanki z motywami z bajek, własne interpretacje klasycznych gier planszowych i nieustannie poszerzający się asortyment rozrywkowy – to właśnie Trefl. Na półkach sklepowych znajdują się stosy sygnowanych charakterystycznym logo z karcianym symbolem pudełek.

Ciekawostkę stanowi fakt, że pierwszy właściciel firmy i jej założyciel jest ogromnym kibicem siatkówki. W związku z tym w 2008 r. utworzył znaną teraz w całej Polsce drużynę sportową PGE Atom Trefl Sopot i firma Trefl jest aktualnie jej sponsorem tytularnym. Trefl rozwija się także na innych płaszczyznach – z biegiem czasu powstała automatyczna prasa do puzzli itd. Od 2014 roku firma ma także własne, niewielkie Studio Filmów Animowanych i to tam powstawał autorski serial „Rodzina Treflików”, który stanowi idealne kino familijne.

Kultowe puzzle marki Trefl

Jako że puzzle Trefl były głównym, a przez pewien czas jedynym produktem marki, szybko zyskały status popularnych i bardzo dobrze znanych. Jeszcze w latach 90. firma podjęła współpracę na przykład z olbrzymią wytwórnią filmową Walta Disneya, co pozwoliło wprowadzać do oferty produkty z wizerunkami postaci z wyprodukowanych przez nią filmów. Do dzisiaj znajdują się w niej puzzle z Pocahontas, Aladynem czy znacznie nowszą Elsą, królową z Krainy Lodu. Puzzle nie muszą być jednak wyłącznie zabawą dla dzieci – są też trudniejsze i bardziej mroczne wersje.

Gry rywalizacyjne i towarzyskie

Wiele gier planszowych/karcianych można podzielić na kategorie rywalizacyjnych lub towarzyskich – nie jest inaczej w przypadku klasyków. Marka Trefl proponuje rozmaite opcje zarówno dla łaknących adrenaliny przy stole, jak i dla tych, którzy raczej poszukują spokojnej i beztroskiej zabawy. Znajdą się zatem propozycje takie jak „Chińczyk”, klasyczny „Mistakos” z układaniem plastikowych krzesełek jedno na drugim czy gry w 5 sekund. Na imprezach można rewelacyjnie bawić się przy grze „Ego” i dowiedzieć się, jak dobrze zna się swoich przyjaciół (i odwrotnie).

Serie zabawek dla dzieci

Wracając do punktu wyjścia, w firmie Trefl można z powodzeniem zaopatrzyć się w artykuły lub prezenty dla dzieci. Oprócz kolorowych puzzli i prostych gier, takich jak na przykład Warcaby, w ofercie znajduje się także cała masa zabawek. Znajdują się tam zatem akcesoria sensoryczne ułatwiające rozwój, a także mniejsze gierki umożliwiające zdobywanie nowych życiowych kompetencji lub sprytu.

więcej

TOP - najczęściej kupowane produkty Trefl

TOP
Trefl, gra towarzyska Ego
1 Trefl, gra towarzyska Ego Trefl
4.5/5
59,99 zł
66,58 zł
TOP
Trefl, gra edukacyjna Kolejka
3 Trefl, gra edukacyjna Kolejka Trefl
4.6/5
70,99 zł
88,23 zł
TOP
02242
4 02242 "GRA - 5 sekund Harry Potter Trefl
4.6/5
79,99 zł
89,99 zł
74,99 zł
TOP
10663 1000 - Dama z kotem
6 10663 1000 - Dama z kotem Trefl
4.9/5
20,57 zł
18,51 zł
TOP
Trefl, gra towarzyska 5 Sekund
TOP
Trefl, gra towarzyska Ego: Love
TOP
Trefl, mata do układania puzzli
TOP
Trefl, gra rodzinna Grzybobranie
TOP
Trefl, mata do układania puzzli
TOP
Trefl, Gra Ego DUO
17 Trefl, Gra Ego DUO Trefl
4.4/5
84,99 zł
139,99 zł
TOP
Trefl, Gra 20 Sekund Challenge
TOP
Trefl, Gra 5 sekund DUO 2
23 Trefl, Gra 5 sekund DUO 2 Trefl
5/5
74,99 zł
119,99 zł
TOP
Trefl, tablica motywacyjna