Współcześnie do wyboru mamy wiele rodzajów prostownic, dlatego koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kluczowe parametry, które podpowiedzą nam, czy dana prostownica jest wysokiej jakości. Innowacją są m.in. prostownice Remington. W ich płytkach ukryte są mikroskładniki odżywcze z keratyną, które uwalniają się stopniowo podczas stylizacji i głęboko wnikają we włosy. Możemy się cieszyć nie tylko piękną, wymarzoną fryzurą, ale także odżywionymi kosmykami, które dodatkowo są odpowiednio chronione podczas stylizacji. Ciekawą funkcją, jeśli chodzi o prostownice, jest także technologia Heat Protection, która wykrywa poziom nawilżenia włosów i jednocześnie optymalizuje temperaturę, aby odpowiednio dopasować ją do danego rodzaju włosów. Mamy gwarancję, że włosy nie zostaną przegrzane ani spalone zbyt wysoką temperaturą. Na co jeszcze zwracać uwagę, wybierając prostownicę do włosów?

 

Jak wybrać prostownicę?

Proste, lśniące, zadbane włosy nigdy nie wyjdą z mody. Jeśli szukamy uniwersalnego sposobu na modną fryzurę, która sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas ważnej uroczystości, warto postawić na idealnie wyprostowane kosmyki. Niewiele kobiet może pochwalić się perfekcyjnie prostymi włosami z natury. Producenci zadbali jednak o to, abyśmy miały szeroki wybór modeli prostownic spełniających nasze wygórowane oczekiwania. Na rynku pojawia się coraz więcej innowacyjnych modeli, dlatego warto przyjrzeć się bliżej temu, jakie cechy i właściwości mają wysokiej klasy urządzenia.

 

Czy da się kupić dobrą prostownicę w niskiej cenie? Oczywiście, że tak, jednak trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę. Nie powinnyśmy narażać włosów na zniszczenie. Na rynku dostępne są wysokiej jakości prostownice, które nie tylko doskonale poradzą sobie z prostowaniem grubych i gęstych włosów, ale także zapewnią im odpowiednią ochronę. Wiele kobiet korzysta z prostownicy codziennie, dlatego wybór urządzenia, które nie niszczy włosów, to konieczność. Nie istnieje uniwersalna prostownica, która spełni oczekiwania każdej kobiety. Wybór tej idealnej będzie zależeć w dużej mierze od rodzaju włosów. Jakie cechy bierzemy pod uwagę?

 

Regulacja temperatury

Jedną z najważniejszych funkcji jest możliwość regulacji temperatury. Tylko wtedy będziemy mogły dostosować natężenie ciepła do struktury włosów. Jeśli mamy cienkie kosmyki, wystarczy ustawić temperaturę na 180 stopni Celsjusza lub mniej, aby uzyskać pożądany efekt. Nie ma sensu narażać włosów na działanie wysokiej temperatury, przez co utracimy blask.

 

Rodzaj płytek prostownicy

Jedną z najważniejszych cech jest materiał, jakim pokryte zostały płytki prostownicy. Ze względu na wzrost świadomości konsumentów, prostownice, które były wykonane z materiałów niekorzystnych dla włosów, są powoli wycofywane ze sprzedaży. Bardzo niska cena prostownicy powinna zbudzić naszą czujność. Jeszcze do niedawna popularne były płytki teflonowe. Ich ogromną wadą był fakt, że nagrzewały się nierównomiernie, przez co ryzyko uszkodzenia włosów było naprawdę wysokie. Tego rodzaju płytki były także wysoce podatne na uszkodzenia.

 

Obecnie najbardziej popularne są prostownice wyposażone w płytki ceramiczne. Do polecanych modeli należy m.in. prostownica Babyliss. Producenci łączą ten materiał z tytanem bądź aluminium. Co jest ważne na etapie wyboru prostownicy z odpowiednimi płytkami? Przede wszystkim grubość ceramicznej powłoki. Nie powinna ona być zbyt cienka, gdyż szybko się zużyje. Ceramiczne płytki dbają o strukturę włosów, dlatego nawet w przypadku, gdy korzystamy z prostownicy na co dzień, nie powinnyśmy zauważyć zniszczenia kosmyków. Ciepło jest równomiernie rozprowadzane po płytkach, dlatego ryzyko przegrzania włosów jest praktycznie zerowe. Wśród ekspertów panuje opinia, że to właśnie prostownica z płytkami ceramicznymi jest tą najlepszą.

 

Dodatkowe funkcje płytek

Bardzo często ceramiczne prostownice dodatkowo posiadają płytki z funkcją jonizacji. Co to oznacza? Ujemne jony, które są wytwarzane przez płytkę, powodują, że włosy stają się nie tylko proste, ale także lśniące. Możemy pochwalić się gładkimi, zdrowo wyglądającymi kosmykami. Funkcja jonizacji zapobiega także elektryzowaniu się włosów. To dlatego jest szczególnie praktyczna zimą. Podobnie działają płytki turmalinowe.


W ofercie można również znaleźć prostownice z płytkami na podczerwień. W takim przypadku ciepło powoli wnika w głąb włosa, odżywiając jego strukturę. To zabieg pielęgnacyjny i stylizujący w jednym.

 

Prostownica z podczerwienią Infrared i Jonizacją FOX PROFESSIONAL Samba

 

Do polecanych rozwiązań należą także płytki tytanowe, które są cenione głównie ze względu na swoją trwałość. Bardzo trudno je zarysować. Z tytanem lub materiałami ceramicznymi są także łączone płytki z technologią Nano. Gwarantują efekt idealnie prostych włosów - wystarczy zaledwie jeden ruch prostownicą.

 

Zwróćmy również uwagę na szerokość płytek, która powinna być dopasowana do długości i grubości włosów. W przypadku posiadaczek krótkich i cienkich kosmyków odpowiednia będzie prostownica z wąskimi płytkami. Pozwoli ona również na tworzenie fal. Do włosów długich polecane są prostownice z szerokimi płytkami.

 

Moc prostownicy

Wybierając najlepszą prostownicę, zwróćmy uwagę na jej moc. To bardzo ważny czynnik, który wpływa na szybkość nagrzewania się sprzętu. Jeśli zależy nam na tym, aby prostownica była szybko gotowa do użytku, jej moc powinna być wysoka. Wielu producentów podaje czas, w którym urządzenie osiąga maksymalną temperaturę, co jest sporym ułatwieniem na etapie wyboru.

 

Czy stosowanie prostownicy jest bezpieczne?

Bezpieczeństwo to kolejny istotny aspekt. Wspomniana wcześniej funkcja Heat Protection chroni nasze włosy przed przegrzaniem. Dodatkowo niezwykle przydatna jest funkcja automatycznego wyłączania urządzenia po dłuższym czasie. Jeśli zapomnimy odłączyć prostownicy od prądu, nie musimy obawiać się o to, że wydarzy się coś złego. Nasze urządzenie po prostu samo się wyłączy, dbając o nasze bezpieczeństwo.