Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Materiał
  • więcej
Liczba zawartych elementów
  • więcej
Cechy dodatkowe

Akcesoria do wina

Wino, bez względu na rodzaj, jest szlachetnym trunkiem, który pasuje do różnych potraw. Możesz gustować również w piciu tego alkoholu bez dodatku smakowitego dania. Lampka czerwonego wina zalecana jest przez wielu lekarzy dla usprawnienia pracy serca. Degustacja powinna odbywać się niespiesznie. Jeśli i Ty uważasz, że wymaga ona odpowiedniej oprawy, to zobacz, jakie akcesoria do wina przygotowaliśmy dla Ciebie na empik.com.  

Najpopularniejsze akcesoria do wina 

Jeśli gustujesz w winie, na wyposażeniu Twojego domu powinny znaleźć się odpowiednie otwieracze. Nawet prosty korkociąg z dźwignią znakomicie spełni swoje zadanie i ułatwi wyciągnięcie korka tkwiącego głęboko w szyjce butelki.  

Możesz wyeksponować swoje ulubione gatunki alkoholu, kupując stojak na wino. Akcesoria winiarskie obejmują także zatyczki do butelek czy perlatory do wina.  

W jakich kieliszkach degustować wino? 

Bardzo ważną kwestią w przypadku akcesoriów do wina są rzecz jasna kieliszki. Jakie szkło jest najlepsze do wydobycia z tego napoju pełnego bukietu smaku i aromatu? Wiedz, że kieliszki do wina, podobnie jak sam trunek, powinny być wysokiej jakości. Dobierz ich pojemność do intensywności i złożoności wina. Proporcje czaszy i nóżki powinny być zrównoważone. Jeśli jesteś w stanie swobodnie zamieszać wino po jego nalaniu do kieliszka, bez ryzyka rozlania go, to oznacza, że masz szkło odpowiedniej pojemności. Wysokiej jakości kieliszki, jakie możemy Ci zaoferować, przeważnie mają cienkie ścianki i proste, ścięte brzegi, by móc łagodnie wlewać wino na język podczas degustacji.  

więcej