Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Materiał
  • więcej
Wysokość produktu (cm)
Szerokość produktu (cm)

Motyki, grace, pazurki i łopatki

Troska o ogród o każdej porze roku należy do bardzo wymagających zadań. Dla wielu osób jest to jednak forma relaksu. Do tego typu prac niezbędne są specjalistyczne narzędzia. Do sadzenia, przesadzania i usuwania chwastów przydadzą się wszelkiego rodzaju motyki, grace, pazurki oraz łopatki. Ułatwią i przyśpieszą wykonywanie podstawowych ogrodniczych zadań. Powinny być one dobrane do rodzaju roślin oraz wielkości ogrodu. Małe narzędzia można również wykorzystać do pielęgnacji balkonowych kwiatów.

Motyki i grace do walki z chwastami

Motyka jest zamocowana na niewielkim metalowym lub drewnianym trzonku. Jej końcówka, w postaci stalowego ostrza, w zależności od modelu może być krótsza, szersza lub dłuższa i wyposażona w mniejszą lub większą ilość zębów. Służy do pielenia oraz spulchniania gleby. Pozwala również na wykopywanie dołków oraz rozbijanie dużych brył ziemi. Aby działała niezawodnie, należy pamiętać o systematycznym ostrzeniu jej końcówki. Podobną funkcję pełni graca, jednak używa się jej do przeciągania po podłożu, a nie do uderzania. Z wyglądu przypomina strzemię, a jej głowica jest ruchoma i z obu stron zaostrzona. Pozwala na szybkie przecięcie korzeni rośliny i wyciągnięcie chwastu z ziemi.

Łopatki i pazurki pomocne w sadzeniu

Przed zasadzeniem roślin należy dobrze oczyścić glebę z trawy i starych korzeni. Pazurki są delikatniejsze od motyki, dlatego można używać ich do precyzyjnych prac na niewielkiej powierzchni. Sprawdzą się podczas przygotowywania grządek pod zasiew nasion warzyw lub kwiatów. Natomiast łopatki będą pomocne podczas sadzenia i przesadzania roślin w małych, wąskich skrzynkach oraz doniczkach. Ergonomiczna, antypoślizgowa rękojeść pozwoli na wygodne użytkowanie narzędzia na tarasie, ogrodzie działkowym lub we wnętrzu domu.

W naszym asortymencie dostępne są różnorodne narzędzia ogrodnicze: pikowniki, wycinacze chwastów, wyrywacze do trawy, grabie do liści oraz wiele innych.

Porównaj ofertę małych narzędzi ogrodniczych i wybierz te, które będą najbardziej przydatne w twoim ogrodzie.

więcej