Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Seria
  • więcej
Liczba elementów w komplecie
  • więcej

Kieliszki

Kieliszki to rodzaj szkła stołowego przeznaczony przede wszystkim do serwowania przede wszystkim alkoholi, ale także wody i innych napojów bezalkoholowych. Tradycja savoir vivre nakazuje podawanie różnego rodzaju alkoholu w kieliszku o określonej budowie, kształcie czary i pojemności. Kieliszki mogą być wysokie i smukłe lub zaokrąglone i pękate. Wybierając kieliszki do domu, warto więc zastanowić się, jakie alkohole będą w nich podawane i wybrać szkło dedykowane danemu trunkowi.

Rodzaje kieliszków

Najpopularniejszym rodzajem kieliszków są kieliszki do wina, wśród których wyróżnia się kieliszki do wina czerwonego, kieliszki do wina białego, a także kieliszki do wina różowego. Kieliszki do wina czerwonego mają największą pojemność, a ich czara jest najbardziej pękata. Kieliszki do wina białego są mniejsze, ale mają najdłuższą nóżkę. Z kolei kieliszki do wina różowego wyróżniają się najbardziej delikatnym i lekkim kształtem. Dostępne są także kieliszki do szampana o charakterystycznym wysokim, smukłym i wąskim kształcie, który pozwala zachować odpowiednią temperaturę napoju oraz powstrzymuje zbyt szybkie uwalnianie się bąbelków.

Kieliszki przeznaczone do mocniejszych trunków dzieli się na kieliszki do wódki, które wyróżnia mała pojemność do 50 ml, kieliszki do martini w kształcie stożka, kieliszki do whisky przypominające zwykłą szklankę o budowie walca lub prostopadłościanu, kieliszki do likieru i nalewek wyglądające, jak te do wódki, ale nieco większe i osadzone na długiej nóżce, pękate kieliszki do koniaku oraz kieliszki do kolorowych drinków z grubym dnem.

Wodę standardowo serwuje się w kieliszkach o pojemności ok. 500 ml, zwanych gobletami, które wykonane są z dosyć grubego szkła i charakteryzują się pękatym kształtem czary osadzonej na krótkiej, masywnej nóżce.

W naszym sklepie dostępny jest szeroki wybór kieliszków renomowanych producentów do podawania różnego rodzaju alkoholu. Zapoznaj się z naszym asortymentem i wybierz zestaw kieliszków najlepiej odpowiadający twoim potrzebom. 

więcej