Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
Marka
  • więcej
Materiał
Średnica (cm)
  • więcej
Liczba zawartych elementów
Kolor
Wysokość produktu (cm)
Szerokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)
Wyczyść filtry

Marka: altom usuń

Pokrywki

Pokrywki do garnków zamykają obieg gorącego powietrza w naczyniu, co pozwala skrócić czas przygotowywania potraw. W naszym asortymencie znajdują się modele wielu znanych producentów, m.in. Altom, Gerlach, Tefal, Florina, Zwieger, Kamille, Orion czy KönigHOFFER. Produkty te pasują do garnków o różnej średnicy. Można również znaleźć w tej kategorii pokrywki do patelni oraz rondli.

Pokrywki szklane do garnków i nie tylko

Szklane pokrywki Tefal, Gerlach i innych renomowanych marek są wykonane z wytrzymałego szkła hartowanego. Jest to tworzywo odporne na wysokie temperatury, odkształcenia, trwałe zabrudzenia, zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. Ponadto zapewniają szczelne domknięcie garnka czy patelni, dzięki czemu woda lub tłuszcz nie wyciekają na kuchenkę.

Żaroodporne pokrywki szklane do garnków zazwyczaj posiadają otwór pełniący funkcję odpowietrznika, odprowadzającego nadmiar pary wodnej na zewnątrz. Można również zdecydować się na delikatnie wypukłą pokrywkę – rozwiązanie to poprawia cyrkulację gorącego powietrza w naczyniu.

Nowoczesne pokrywki do garnków mają silikonowy rant, co zapewnia ich optymalne dopasowanie do każdego garnka i pozwala uniknąć zsunięcia się pokrywy podczas gotowania. Dzięki szczelnemu rantowi można także zapobiec utracie ciepła oraz hałasowi na skutek uderzania pokrywki o brzeg garnka czy patelni.

Pokrywki do garnków wygodne w użytkowaniu

Pokrywki można bez trudu zdejmować z naczynia i przenosić w dowolne miejsce kuchni, co ułatwia poręczny i nienagrzewający się uchwyt – najczęściej wykonany z metalu lub drewna. Do wyboru jest wiele modeli przeznaczonych do mycia w zmywarce.

Zobacz, jak wiele pokrywek do naczyń znajduje się w naszym asortymencie. Sprawdź naszą ofertę i dobierz odpowiednie pokrywki do swoich garnków.

więcej