Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Materiał
  • więcej
Funkcje dodatkowe
  • więcej
Moc urządzenia
  • więcej
Poziom hałasu w dB
  • więcej
Wydajność l/h
  • więcej
Ciśnienie w barach
  • więcej
Temperatura maksymalna w C
Rodzaj zasilania
Szerokość produktu (cm)
Wysokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)

Myjki ciśnieniowa

Myjki ciśnieniowe to urządzenia wykorzystywane do skutecznego i efektywnego czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Działają na zasadzie wykorzystania wysokiego ciśnienia wody do usuwania zabrudzeń, osadów, brudu oraz innych zanieczyszczeń z powierzchni. Myjki ciśnieniowe znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, od domowego użytku po profesjonalne zastosowania przemysłowe. W naszym asortymencie można znaleźć urządzenia popularnych marek, w tym Karcher, Stanley, Bosch, Lavor, Nilfisk, Makita czy Verto.

Myjki ciśnieniowe – kluczowe parametry

Myjki ciśnieniowe służą do czyszczenia powierzchni takich jak chodniki, podjazdy, tarasy, rynny, dachy, okna czy ogrodzenia. Pomagają także w myciu samochodów, rowerów, łodzi czy kosiarek. Woda podawana przez myjkę pod odpowiednio dużym ciśnieniem jest w stanie dobrze doczyścić powierzchnię, a nawet usunąć chwasty ze szczelin.

Myjki ciśnieniowe mogą być zasilane akumulatorowo, sieciowo lub z połączeniem obu tych metod. Różnią się między sobą m.in. ze względu na moc, wydajność i ciśnienie. Mogą pracować z ciepłą lub zimną wodą. Niektórzy producenci podają poziom hałasu, jaki emitują urządzenia oraz klasę wodoszczelności.

Myjki ciśnieniowe są sprzedawane w komplecie z wężem, który może mieć różną długość, np. 7 m czy 10 m. Niektóre modele obsługują funkcję ustawienia czasu, po którym urządzenie automatycznie się wyłączy. Myjka ciśnieniowa może także przestać pracować, jeśli pojawi się ryzyko jej przegrzania.

Wyposażenie myjek ciśnieniowych

Urządzenie może być także wyposażone w lance i pistolety spryskujące, różne rodzaje dysz, szczotki, teleskopowy uchwyt czy szybkozłączki do wymiany akcesoriów dodatkowych. W myjkach wysokociśnieniowych wbudowany jest wymienny filtr wody, który wychwytuje zanieczyszczenia. Zapobiega on zabrudzeniu pompy myjki brudem, który pochodzi np. z rur wodociągowych czy zbiorników. Niektóre modele obsługują funkcję łączności Bluetooth.

Myjki wysokociśnieniowe najczęściej mają koło, teleskopowy uchwyt do ciągnięcia oraz miejsce do umieszczenia skręconego węża. Urządzenia takie są poręczne i można je bez trudu przewieźć w samochodowym bagażniku.

Myjka ciśnieniowa może być sprzedawana w zestawie z detergentem, który ułatwia czyszczenie. Najczęściej jest to szampon samochodowy, uniwersalny środek czyszczący do myjki, płyn do odtłuszczania czy ultra piana. Niektóre myjki ciśnieniowe są wyposażone w system Plug ’n’ Clean, który ułatwia podawanie środka czyszczącego.  

Zapoznaj się z naszym asortymentem myjek ciśnieniowych i znajdź model, który dobrze sprawdzi się w twoim gospodarstwie domowym.

więcej