Jaki jest Leszek Balcerowicz? Jak wyglądało jego dzieciństwo? Jak wyglądało jego życie w dobie trudnych dla Polski przemian ekonomicznych? W opowieści biograficznej „Trzeba się bić” - w rozmowie z Martą Stremecką - Leszek Balcerowicz ujawnia szczegóły swojego życia.

W 2013 roku ukazała się „Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów”. „Trzeba się bić” to już druga książka Leszka Balcerowicza. Tym razem opowiada o swoim życiu - od dzieciństwa po dorosłość, ujawniając niepokoje i emocje.

Leszek Balcerowicz to jedna z najciekawszych osób ostatniego dwudziestopięciolecia, autor trudnych przemian ekonomicznych, wicepremier rządu Tadeusza Mazowieckiego. „Trzeba się bić” pokazuje go „od kulis” - od czasów dzieciństwa, przez życie prywatne i zawodowe. Pokazuje, jak kształtował się jego silny charakter, począwszy od bójek z rówieśnikami na podwórku  po „bójki” na argumenty z przeciwnikami jego wizji reform po 1989 roku. Jakże trzeba było silnej osobowości, by się nie poddać na hasło „Balcerowicz musi odejść”. Nie jest jednak człowiekiem ze stali. W swojej opowieści biograficznej zdradza, że targały nim ogromne emocje, przeżywał niepokoje. Jednak przekonanie, że droga przemian, jaką zaproponował – trudna, wymagająca poświęceń, stale poddawana krytyce- jest słuszna i wprowadzi Polskę do grupy państw nowoczesnych i dobrze rozwiniętych, pozwoliło mu na konsekwentne przeprowadzenie reform.

Życie pokazało, że Leszek Balcerowicz to twardy osobnik, mocno przekonany o swoich racjach, bo stoi za tym olbrzymia wiedza ekonomiczna. A książka „Trzeba się bić” jest tego potwierdzeniem.

W tym roku mija 25 lat od czasu utworzenia rządu Tadeusza Mazowieckiego, z tej okazji dużo się też mówi o ojcu reform – Leszku Balcerowiczu. Książka jest więc jak najbardziej czasie. Jej bohater, którego znamy z oficjalnej strony, na przeszło 300 stronach ujawnia czytelnikom drogę, jaką przeszedł, by stać się tym, kim jest. Człowiekiem – instytucją, autorytetem nie tylko w ekonomii.

Warto też przeczytać tę książkę, by poznać jego ocenę aktualnej sytuacji politycznej, a także kolejne pomysły tego wybitnego ekonomisty na ponowny skok cywilizacyjny Polski.

„Trzeba się bić” dostępna jest w przedsprzedazy na empik.com - zamów teraz.