Do przeobrażenia podkładek w ramki przydadzą się:

-  podkładki biurowe z klipsem

- taśma dekoracyjna heyda z nadrukiem drewna

-taśma dekoracyjna z nadrukiem kamieni

- farby akrylowe - brązowa, srebrna i beżowa

- pędzle gąbkowe

- sznurek jutowy

 - koraliki, piórka, muszelki, małe kamyczki

- klej silikonowy i  winylowy, nożyczki

-  papier do scrapbookingu inspirowany naturą

 - stemple z alfabetem (opcjonalnie)

 

Krok 1.

Używając pędzli gąbkowych pomalowałam podkładki (łącznie z klipsami) farbami akrylowymi w naturalnych odcieniach. Jedna zyskała fakturę i barwę piasku - pokryłam ją warstwą srebrnej i beżowej farby sprawiając by kolory delikatnie się przenikały. Druga podkładka miała imitować deskę, więc wykonując posuwiste ruchy przetarłam jej powierzchnię odcieniami brązu i beżu.

Krok 2.

Kiedy farba wyschła dokleiłam do podkładek taśmy z motywem drewna i kamyczków. Brązowa deska została oklejona w całości, a jaśniejsza wersja ramki została ozdobiona paskiem kamyków po jednej stronie.

Krok  3.

Klamrę oplotłam sznurkiem, do którego przywiązałam skarby sprowadzone z wakacji - małe  kamyczki, koraliki, muszle i piórka. Taki etniczny akcent będzie dodatkową, wyróżniającą ozdobą.

Krok 4.

Podkładka przeistoczy się w uniwersalną ramkę, jeśli podepniemy do niej zdjęcie, albo  własnoręcznie wykonaną laurkę. Do takiego tła będą pasowały równie naturalne i stonowane barwy. Karnety można zaadresować stemplami, a następnie zamocować do nich sznurek, by mogły swobodnie zwisać podpięte do klamry.

 

Stwórz własny projekt ramki z klipsem!