Cirque du Soleil już niebawem powróci do Polski ze swoim przedstawieniem „Alegria”! Występy odbywać się będą od 31 lipca do 4 sierpnia w Ergo Arenie.

To ostatni rok, w którym to przedstawienie wystawiane jest na świecie i pierwsza, a zarazem ostatnia szansa, by zobaczyć Alegrię w Polsce! Ścieżka dźwiękowa z tego przedstawienia jest najlepiej sprzedającą się płytą ze wszystkich spektakli Cirque du Soleil.

Poziom i skala Cirque du Soleil sprawiają, że jego spektakle goszczą na najważniejszych wydarzeniach rozrywkowych, jak ceremonia rozdania Oskarów. Widowiska fascynują także znane osobistości, np. brytyjską rodzinę królewską, a księżna Kate Middleton świętowała swoje urodziny właśnie na jednym z przedstawień.

Tytuł Alegría pochodzi od hiszpańskiego słowa, oznaczającego uniesienie, radość i świętowanie. W widowisku występuje 55 artystów z 15 krajów. Alegría ma w sobie coś z barokowej opery: barwne kostiumy, oryginalną muzykę na żywo i piękne dekoracje - idealne tło dla zachwycającego pokazu sprawności i sztuki. Wszystko to składa się na  spektakl imponujących umiejętności, siły i szybkości, ułożonych w eleganckie, eteryczne numery.

W Alegríi można zobaczyć teatralny i zmysłowy „Trapez Synchroniczny” i energetyczne „Podniebne Maszty”, gdzie odważni akrobaci przelatują do swoich towarzyszy na wysokości ponad dwunastu metrów. Niech do wyobraźni przemówią zwinni ludzie-gumy i artyści igrający z ogniem i ostrzem w rytmicznym, niebezpiecznym "Tańcu Płonących Noży". W „Power Track” możemy obejrzeć piękny pokaz młodzieńczej energii w synchronicznej choreografii na trampolinie, w magiczny sposób wyłaniającej się spod sceny. W "Rosyjskich Masztach" artyści szybują w spektakularnych saltach i niezwykłych piruetach w powietrzu, lądując na masztach o średnicy 12 cm, opartych na silnych ramionach kolegów.

Alegría to coś więcej, niż widowisko... to przeżycie, fascynujące publiczność w każdym wieku.

„naprawdę wyjątkowe przeżycie; perła w koronie spektakli Cirque du Solei”

Metro UK

„…bezkonkurencyjnie wygrywa ze wszystkim”

Los Angeles Times

„…triumf…wybitny”

The New York Times

Widowisko zostało odegrane ponad 6600 razy, a jego widownia liczy ponad 14 milionów. Obsada odwiedziła ponad dwieście miast i ponad 40 państw.

O WIDOWISKU

MIEJSCE:  Ergo Arena, Gdańsk/ Sopot

ul. Plac Dwóch Miast 1, 80-344 Gdańsk

Przedstawienia (31 lipca - 4 sierpnia 2013):

Środa 31 lipca: 20:00

Czwartek 1 sierpnia: 20:00

Piątek 2 sierpnia: 20:00

Sobota 3 sierpnia: 16:00, 20:00

Niedziela 4 sierpnia: 13:00, 17:00

BILETY: 125 PLN, 190 PLN, 250 PLN.