Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Materiał
Kształt
  • więcej
Seria
  • więcej
Cechy dodatkowe
Typ odpływu
Wysokość produktu (cm)
Szerokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)

Wanny

Wanna to bardzo ważny element wyposażenia i wystroju łazienki. Jest synonimem luksusu i komfortu pozwalając stworzyć w domowym zaciszu strefę prywatnego SPA. Kąpiel w wannie może być bowiem niezwykle relaksująca i sprzyjająca regeneracji. Możliwość położenia się po intensywnym i pracowitym dniu w wygodnej wannie wypełnionej ciepłą wodą z dodatkiem płynu, soli do kąpieli lub olejków eterycznych sprawia, że z ciało rozluźnia się i odpręża. 

Wanny – rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele modeli wanien, które różnią się od siebie kształtem, wielkością, głębokością i materiałem, z której są wykonane. Wybierając wannę do domu należy więc wziąć pod uwagę wiele czynników takich, jak indywidualne potrzeby użytkowników, wymiary pomieszczenia, aranżację strefy kąpielowej oraz oczywiście budżet. 

Producenci oferują wanny wolnostojące lub do zabudowy. Mogą mieć kształt owalny, prostokątny, kwadratowy lub niesymetryczny. Dostępne są mniejsze, jak i większe modele, co pozwala dopasować wannę do wymiarów pomieszczenia. 

Standardowo wanny wykonuje się z akrylu, który jest materiałem lekkim, trwałym, ciepłym w dotyku, łatwym do czyszczenia i odpornym na działanie środków chemicznych. Spotyka się też wanny z konglomeratu lub kamienia, które doskonale prezentują się w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach, ale za to są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Modele metalowe i żeliwne pasują z kolei do wnętrz urządzonych w stylu retro lub glamour. Są ciężkie, ale bardzo wytrzymałe i stanowią ciekawy element aranżacji. 

Niektóre wanny wyposażone są w dodatkowe funkcje umożliwiając wykonanie rozmaitych zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych. Wanny z hydromasażem, podświetleniem, jonizatorem wody, czy wbudowanym systemem do aromaterapii pozwalają stworzyć w domu prawdziwą strefę spa. 

Zapoznaj się z naszym asortymentem wanien i wybierz model dostosowany do swoich potrzeb oraz możliwości aranżacyjnych twojej łazienki.  

więcej

Wanny

najczęściej zadawane pytania