Marka: dimplex usuń

Kominki

Domowy kominek to uniwersalny i modny element wystroju wnętrza, który pełni funkcję praktyczną oraz dekoracyjną. Stanowi dodatkowe źródło ciepła i ogrzewa pomieszczenie, kiedy za oknem panuje chłód. Jest także bardzo klimatyczną ozdobą salonu. Widok płomieni w kominku uspokaja, tworzy niepowtarzalną, ciepłą i relaksującą atmosferę oraz poprawia nastrój.

Rodzaje kominków

Dostępne są różne rodzaje kominków: elektryczne, gazowe, na paliwo grzewcze lub na biopaliwo. Wyróżnia się także kominki z otwartym paleniskiem oraz zamknięte z wkładem kominkowym. Można spotkać kominki narożne, dwustronne, panoramiczne, a także modele do zabudowy, wiszące lub kominki wolnostojące kozy. Ogromny wybór stylów, kolorów i materiałów, z których zostały wykonane, daje spore możliwości aranżacji wnętrza zgodnie z własnymi upodobaniami. Niezwykle popularne są obecnie pieco kominki, w których można palić naturalnym drewnem. Kominki na drewno często wyposażone są dodatkowo w piekarnik umożliwiający przygotowanie jedzenia, np. mięsa lub ciasta bez zużywania prądu lub gazu.

Kominek elektryczny

Kominki elektryczne stanowią bardzo praktyczne rozwiązanie w każdym domu. Są bardzo proste w obsłudze i nie wymagają żadnych instalacji. Ich najważniejszą zaletą jest to, że są w 100% bezpieczne i nie stwarzają zagrożenia pożarowego, ani nie wydzielają toksycznych spalin i osadów, co wiąże się również z brakiem konieczności regularnego czyszczenia paleniska. Kominek elektryczny wolnostojący można ustawiać w dowolnym miejscu, dzięki czemu sprawdza się nawet bez zabudowy. W tej kategorii dostępne są także kominki 3D wyposażone w wysokiej jakości ekran imitujący naturalne palenisko. 

Kominek gazowy

Kominki gazowe są nieco bardziej wymagające w obsłudze. Przede wszystkim konieczne jest podłączenie ich do instalacji kominowej takiej, która jest przystosowana do odprowadzania spalin gazowych. Kominki gazowe występują w wersji zamykanej grubą, żaroodporną szybą, a ich niewątpliwą zaletą jest to, że wytwarzają prawdziwe płomienie. Możliwość regulacji płomienia za pomocą pilota lub smartfona to dodatkowe udogodnienia, dające sporą możliwość personalizacji wyglądu kominka.

Zapoznaj się z naszą ofertą kominków wolnostojących oraz kominków do zabudowy i stwórz niepowtarzalną atmosferę w swoim domu.

więcej

Kominki

najczęściej zadawane pytania