Patrycja Markowska wystąpi jako support Nelly Furtado podczas koncertu nad Jeziorem Malta w Poznaniu. Piękna Kanadyjka zaśpiewa w stolicy Wielkopolski 11 lipca w ramach trasy "Get Loose". Będzie to jej jedyny koncert w Polsce. Występ Furtado będzie jednym z wydarzeń promujących Rok Klimatu i Środowiska, który w 2008 r. obchodzony jest właśnie w Poznaniu.

Urodzona w Kanadzie piosenkarka ma portugalskie korzenie. Od dziecka grała na różnych instrumentach. Jej debiutancka płyta "Whoa, Nelly!" z 2000 roku z przebojami "I'm like a bird" czy "Turn off the light" przyniosła jej rozgłos i międzynarodowe uznanie.

W 2003 r. artystka wydała drugą płytę zatytułowaną "Folklore". Zawiera ona m.in. utwór "Força", który został hymnem Mistrzostw Europy w piłce nożnej w Portugalii w 2004 roku.

W 2006 roku ukazał się trzeci album artystki - "Loose". Współprodukował go Timbaland, producent doświadczony we współpracy z wieloma gwiazdami sceny hip-hop and R&B. Stworzył dla Nelly hity takie jak "Promiscuous" czy "Say it right". Z tej płyty pochodzą także przeboje "Maneater" czy "All good things".

W 2003 r. Furtado została mamą córki Nevis. To ona, przyznaje gwiazda, wpłynęła na to, że wyzbyła się obaw i zyskała odwagę, by stworzyć płytę z energetyczną muzyką, wyznaczającą nowe kierunki rozwoju jej twórczości.

Nelly Furtado w Polsce - 11 lipca 2008
Scena nad Jeziorem Malta w Poznaniu

godz. 17.00 - otwarcie bram
godz. 20.00 - support - Patrycja Markowska
godz. 21.30 - występ Nelly Furtado.

Bilety: 65 zł/ 95 zł, loża VIP - 500 zł

Malta Festival/M.W.