Filtruj
Kategorie
Cena
Ocena produktu
Czas trwania
Autor
Lektor
  • więcej
Seria
  • więcej
Wydawca

Podcasty religijne

Podcast to forma internetowej publikacji audio, która w ostatnich latach szczególnie zyskała na popularności. O fakcie tym świadczy nie tylko zwiększającą się liczba ich słuchaczy, ale także liczba dostępnych audycji. W zróżnicowanej ofercie tematycznej dotykającej zagadnień z zakresu psychologii, socjologii, geopolityki oraz wielu innych, znalazły się także podcasty religijne. Zagadnienia w nich poruszane dotyczą m.in. najważniejszych dogmatów wiary chrześcijaństwa, islamu i judaizmu, oraz mitologii, w tym mitologii słowiańskiej. Stworzona w ten sposób kompozycja tematyczna zainteresować może nie tylko osoby poszukujące wsparcia w swoim rozwoju duchowym, ale także wszystkich, którzy chcą poszerzać swoje horyzonty oraz wiedzę z zakresu teologii i religioznawstwa.

Podcasty o chrześcijaństwie i nie tylko

W naszej propozycji odnajdziesz wiele podcastów o chrześcijaństwie. Poruszana w nich tematyka to przede wszystkim rozważania nad Biblią, w tym interpretacja konkretnych jej fragmentów. Nie brakuje tu także tematyki związanej z konkretnymi świętami, ich znaczeniem dla rozwoju duchowego oraz symboliką ich obrzędów, a także refleksji na tematy związane z grzechem. Oprócz chrześcijaństwa, w naszej propozycji znajdziesz także interesujące podcasty o islamie.

Podcasty o mitologii słowiańskiej

Wśród podcastów o mitologii, w naszej propozycji znalazły się te dotyczące mitologii słowiańskiej. Ich prowadzący, w kolejnych odcinkach przybliżają słuchaczom tematykę słowiańskich demonów, czarownic i ich procesów oraz najbardziej tajemniczych rytuałów. Dużo miejsca poświęcono także zgłębieniu najpowszechniejszych legend takich jak ta o diable Borucie. Wśród podcastów o mitologii słowiańskiej nie zabrakło omówienia historii bóstw takich jak Świętowit czy Weles oraz innych, czczonych przez pierwszych Słowian.

Wszystkie podcasty o religii i duchowości znajdziesz w naszej ofercie Empik Go. Sprawdź, który z nich zainteresuje cię najbardziej i zacznij słuchać.

więcej

Przeczytaj więcej o audiobookach

Sprawdź więcej artykułów!