Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Pasuje do modelu
  • więcej
Liczba sztuk w opakowaniu

Wkłady do aparatów

Aparaty natychmiastowe pozwalają błyskawicznie wydrukować wykonane zdjęcie. Taka technika wymaga jednak wykorzystania dedykowanego papieru fotograficznego. W naszym asortymencie znajdują się wkłady do aparatów takich marek, jak Polaroid, Fujifilm, czy Kodak.

Wkłady do aparatów natychmiastowych

Fotografia błyskawiczna była domeną marki Polaroid, która końcem minionego stulecia tworzyła popularne aparaty drukujące charakterystyczne kwadratowe zdjęcia z białymi ramkami. Bum na aparaty cyfrowe zepchnął wspomnianą technologię w cień, ale ostatnie lata przyniosły renesans rozwiązań retro. W efekcie kilku producentów opracowało nowe aparaty natychmiastowe. Wraz z nimi przyszedł rozwój wkładów. Przykładem mogą być aparaty z serii Instax Fujifilm.

Nowoczesne wkłady do aparatów natychmiastowych pozwalają na wydruk bardziej szczegółowych zdjęć. W zależności od zastosowanych mieszanek środków chemicznych można uzyskiwać dodatkowe efekty. Wkłady do aparatu Instax Fujifilm czy Polaroid mają w sobie zawarte substancje, które są uwalniane przez rolki aparatu, a następnie rozprowadzane po arkuszu. Wewnątrz aparatu odbywa się proces przypominający klasyczne wywoływanie zdjęć w ciemni.

W zależności od posiadanego aparatu należy skorzystać z dedykowanych mu arkuszy papieru. Wkłady do aparatu instax mini będą inne niż do modeli instax SQUARE, czy urządzeń marki Polaroid. Informacje o kompatybilności znajdują się w specyfikacji aparatów oraz w specyfikacji danego papieru. Wkłady różnią się nie tylko kształtem i wymiarami, ale także obecnością charakterystycznych ramek, ich kolorem, rodzajem środków chemicznych oraz liczbą dostępnych arkuszy w opakowaniu.

Filmy fotograficzne do aparatów analogowych

Fotografia analogowa choć została wyparta przez cyfrową to nie brakuje jej pasjonatów. W efekcie część firm produkujących sprzęt fotograficzny nadal wytwarza filmy fotograficzne. Negatywy posiadają różną czułość oraz ilość dostępnych klatek. Po wykorzystaniu wszystkich zwinięty film należy delikatnie wyjąć z aparatu i wywołać w ciemni. Taka forma fotografii jest dużo bardziej wymagająca, ale także bardzo ceniona przez środowisko artystyczne.

Wybierz odpowiednie wkłady do aparatu z naszego asortymentu i uwiecznij na fotografiach co tylko chcesz.

więcej