Fujifilm

Filtruj
Kategorie
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Fujifilm

Historia Fujifilm sięga 1934 roku. Początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją błon fotograficznych. Na przestrzeni dekad powstawały coraz to nowe fabryki, a firma zdobywała kolejne rynki, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Europie i Ameryce Południowej. Obecnie to jeden z największych koncernów na świecie. Czemu zawdzięcza swoją pozycję? Przede wszystkim dużej elastyczności. Przedsiębiorstwo nie ustaje w wysiłkach, by stale się rozwijać i wychodzić naprzeciw potrzebom zmieniającego się rynku.

Kiedy w 2003 roku sprzedaż filmów, światłoczułych zaczęła spadać, firma szybko znalazła sposób na przetrwanie kryzysu i zmieniła profil działalności, znacznie poszerzając zakres oferowanych usług. Obecnie Fujifilm dostarcza swoim klientom szereg różnego rodzaju rozwiązań fotograficznych, elektronicznych, informatycznych i przemysłowych. Stawia na zrównoważony rozwój i prowadzi tak zwaną zieloną politykę. Dąży do ograniczenia emisji dwutlenku węgla i minimalizowania ilości wytwarzanych odpadów.

Fujifilm – renomowane rozwiązania fotograficzne 

Do flagowych produktów sygnowanych logo Fujifilm zalicza się między innymi aparat natychmiastowy. Przywołany sprzęt występuje w wielu wersjach kolorystycznych – począwszy od klasycznej czerni, poprzez biel, a na pastelowym błękicie czy pudrowym różu kończąc. Dzięki temu z łatwością można dopasować dany produkt do indywidualnych preferencji i upodobań użytkownika. Oferta Fujifilm ma charakter kompleksowy. Firma sprzedaje nie tylko sam sprzęt do fotografowania, ale również niezbędne akcesoria, czyli wkłady Instax dedykowane poszczególnym modelom aparatów, albumy, futerały i wiele innych gadżetów dla fotografów.

Wartym uwagi produktem jest także drukarka Instax, która pozwala na proste i szybkie drukowanie cyfrowych fotografii. Aby nim sterować, potrzeba jedynie telefonu komórkowego. Oferta Fujifilm jest skierowana nie tylko do dorosłych użytkowników, lecz również najmłodszych pasjonatów fotografii. 

Fujifilm – nie tylko sprzęt fotograficzny

Aparat drukujący zdjęcia oraz cyfrowy sprzęt fotograficzny to flagowe, ale nie jedyne produkty, jakie Fujifilm ma w swoim asortymencie. Firma oferuje również rozwiązania dla biznesu oraz przemysłu, na przykład systemy medyczne do wykonywania obrazowania i poligraficzne nośniki danych, zaawansowany sprzęt fotograficzny (minilaby cyfrowe). Ponadto w procesie produkcji wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, dbając jednocześnie o środowisko naturalne.

więcej