Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej

Sprzęt fotograficzny

Sprzęt fotograficzny nie ogranicza się do aparatów. Nawet w fotografii amatorskiej wykorzystuje się najróżniejsze urządzenia wspomagające wykonywanie zdjęć. W naszym asortymencie znajdują się akcesoria oraz sprzęt fotograficzny takich marek, jak Canon, Nikon, Sony, Hoya, Newell czy Godox.

Podstawowe sprzęty fotograficzne

Aparaty fotograficzne dzielą się na różne kategorie definiowane ich konstrukcją. Osoby chcące wykonywać zdjęcia mogą sięgnąć po:

  • Aparaty kompaktowe – małe urządzenia z wbudowanym obiektywem.
  • Bezlusterkowce – niewielkie aparaty z wymienną optyką.
  • Lustrzanki cyfrowe – aparaty z wymienną optyką korzystające z analogowego mechanizmu luster.
  • Aparaty natychmiastowe – urządzenia z wbudowaną drukarką papierowych zdjęć.

W zależności od aparatu użytkownik może wykorzystać różny sprzęt fotograficzny. W przypadku lustrzanek i bezlusterkowców podstawowym wyposażeniem są obiektywy, bez których aparaty nie są zdolne do pracy. Bezpieczny transport mogą zapewnić pokrowce, paski i torby fotograficzne. Aparaty natychmiastowe np. z serii Fujifilm Instax wymagają do działania wkładów z dedykowanym papierem fotograficznym.

Studio fotograficzne pod ręką

Aparat i torba do transportu otwierają szeroki wachlarz sprzętu fotograficznego. Podczas prac plenerowych pomocne są różnego rodzaju statywy oraz lampy błyskowe. Tego typu akcesoria występują zarówno w wersjach dostosowanych do fotografii plenerowej, jak i studyjnej.

Fotografia produktowa oprócz wykorzystania różnorodnych lamp korzysta również z namiotów bezcieniowych. Ogniskową obiektywów można modyfikować specjalnymi pierścieniami, a dodatkowe efekty bez programów graficznych uzyskuje się stosując dedykowane filtry na obiektyw. Wśród nich znajdują się szkła polaryzacyjne, przyciemniające czy też kolorujące kadr i dodające specjalne efekty.

Kamery sportowe i akcesoria do filmowania dynamicznych scen

Szczególną kategorią sprzętu fotograficznegokamery sportowe. Te niewielkie urządzenia pozwalają filmować dynamiczne sceny akcji dzięki konstrukcji odpornej na wstrząsy oraz wodę. Jedną z zalet takich kamer są akcesoria montażowe pozwalające umieścić je np. na kaskach, ramach roweru, klatce bezpieczeństwa samochodu wyczynowego, czy na goglach nurka.

Przejrzyj nasz asortyment sprzętu fotograficznego. Wybierz interesujące modele i oddaj się kreatywnej pracy.

więcej